Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daoc mu Wow Mu ?

PiNg

Öne çıkan mesajlar

said:
daverc, 22 Aralık 2004 20:40 tarihinde demiş ki:
Mythicin free server acma ihtimali anca %60 gibi bi oyuncu kaybi durumunda olur ki buda cikardigi expansionlarim tamamen gereksiz,igrenc,rezalet, oyunu rezil eden expansionlar oldugunu kabul etmesi anlamina gelir. Bunu göze alabilceklerini sanmiyorum okadar emek harcayipta.

ben mythicten walal acmalarini beklerim adamlarin para icin yapmiyacagi sey yok...[signature][hline]uyumak istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Evet super kaliteli bi oyun daoc radar legal olarak kullaniliyor kullnamyana aptal deniliyor iyi guildin varsa her biseyi rahta rahat yapiyorsun kimseyi iplemiyor rahat rahat istedigin arti boss unu kesiyorsun 1 gun yada 1 hafta banlanip sonra tekrar ayni boka devam ediyorsun kalite budur....

Wow icin bise diyemiyecem oynamadim oynayinca onuda binahaley yazarim...[signature][hline]Istanbul seni hapsetmis
Sosyal ağlarda paylaş

nese ben daoc devam dedim
lancelot hib e geciyom çarşamba açılıyo accountum

lancelot hib de bi kaç arkadaş oynucaz

1 levelden kasıyoruz isteyen gelsin

mana eldrich aciom 40 ta light a respeclicem
bard var ark
champion var ark
bir mana enchanter var
böle 4 kisilik grubuz girebilecek ve online saatleri uygun ark varsa gruba bekleriz ..
Sosyal ağlarda paylaş

WoW'un grafikleri kesinlikle 'kotu' degil, 'kendine ozgu ve degisik'. Ayrica clienti ilk kurdugunuzda kalite ayarlari orta/dusuk gibi oluyor, hani oradan kotu diyorsaniz biraz yukseltin de oyle deneyin.

Henuz ancak 27 rogue olabildim Kore open betasinda; hem server beta ve Kore olmasi nedeniyle cok lagli, hem henuz levelim dusuk, ama gorduklerimi yazayim;

PvE:
- Daoc'dan cok daha fazla, cok daha zevkli ve gayet guzel oduller veren questler var. Ayrica questler oyle bir yerlestirilmis ki, onlari yapmaya calisirken yavas yavas ilerliyorsunuz haritada, cok daha rahat ve verimli sekilde ogrenebiliyorsunuz sagi solu.
- Looting secenekleri cok daha genis, daha item mobdan cantalara gelirken entegre edilmis roll sistemi var, kimsenin item calmasi sozkonusu olmuyor bu sekilde.
- 'Soulbound when picked' ve 'Soulbound when equipped' gibi itemlar mevcut, baska birine satmaniz veya baska bir chariniza transfer etmeniz mumkun degil bunlari, ancak vendora satabiliyorsunuz. Boylece 'need before greed' olayi oyunda resmen saglanmis.

Crafting:
- Daoc gibi bir forge/lathe/vb'nin karsisina cakilip saatlerce can sikintisindan patlamaniza veya macroya birakmaniza gerek kalmiyor.
- Butun gerekenler vendorlarda satilmiyor, bazilarini dunyadan toplamaniz gerekiyor. Alchemy icin herb toplamak, blacksmith icin daglarda ore vein aramak gibi. Eziyet seklinde degil bunlar (haritanizda gozukuyor ilgili skillin hedeleri), tam tersine cok zevkli hale geliyor crafting.
- Hangi skillde neyi yapacaginiz direk belli degil, herseyi de craft trainerlardan ogrenemiyorsunuz, bazi recipe'leri drop olarak bulup ogrenmek lazim.
- 10 tane sari item yapip zar zor 1 gain almak gibi sacma ve tamamen playtime arttirip cep doldurmaya yonelik birsey yok, 1100'lere kadar ugrasmak da yok, 300'de capleniyor primary skiller, secondaryler de 150.

PvP:
- 'Frontier' diye bildigimiz alanlar oldukca genis WoW'da, kendi territory'nizde iken direk saldiramiyor size karsi taraf, ilk sizin onlara saldirmaniz lazim. Haritanin buyuk bir kismini kaplayan 'contested' alanlarda pvp serbest, xp ile ugrasirken etrafiniza da bakinmaniz gerekiyor.
- Sistem olarak Daoc'dan biraz zayif kaliyor, ama zayif kalmasinin sebebi 'etrafta kosturmaca' olmasi degil tabi, henuz dengenin tam oturmamis olmasi.
- Ben dahil hemen hemen tum Daoc oynayanlarin pvp'de bir sure zorluk cekecegi birsey de /stick komutunun olmamasi. 'Kosturmaca' olarak bahsedilen sey bu olsa gerek, ama Kore serverindaki inanilmaz lag olmasa cok problem yaratacagini zannetmiyorum bunun, bakicaz retailde.
- Pan cam olayi inanilmaz rahat.

Burada saydiklarim simdilik aklima gelen ve genel hatlariyla alakali olan seyler, bunun disinda yuzlerce o kadar guzel dusunulmus detaylar var ki hem Blizzard'i takdir ettiriyor, hem de oyunu zevkli/guzel kiliyor.

Oyunda her konuda gayet kullanicidan taraf olmaya calisilmis, en basitinden biri iki ornek vereyim; vendora son sattiginiz seyi sattiginiz fiyata geri almaniz mumkun, kazara sattiysaniz diye. Item-ability timerlarinin resetlenmesi veya karakterin dinlenmesi icin oyunda kalmaniz gerekmiyor, offline iken de o timerlar isliyor.

Yazi WoW'u destekleme amacli degil, tamamen objektif olmaya calistim ve bir karsilastirma yaptim. Daoc'u sevmiyor veya kotuluyor degilim. Ama Mythic ve Goa'nin 'playerlarin canina okuyalim, kendi en ufak bir hatalari varsa problemlerinden sorumlu olmayalim, her hafta expansion cikartip almayanlarin rvrde canina okuyalim, rvr'de guclenmeleri icin pve'de aylar harcamalari gerektiren seyler ekleyip subscriptionlari uzatalim' politikasi devam ettigi surece cok sevdigim ve 3 yila yakin zamanimi verdigim Daoc'a geri donecegimi sanmiyorum.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Iki kisinin cektigi, tombala degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

pşşşt .... atmayın mytic ban lamaya başladı radar userları...artık odin eye açıldığında sistem otomatik banlıycakmış :)[signature][hline]Azo [LVL50 7L1 Sorcerer]
Kibos [LVL50 5L0 Necromancer]

"Dünya Nasıl Olması Gerekiyorsa Öyle Kendini Kurtaramayanı Kimse Kurtaramaz"
Sosyal ağlarda paylaş

Hatalara , bug lara , radar user lara ragmen Daoc gibi bi oyun göremiyorum piyasada...
Bana kalırsa oyunda yenilikler her zaman olmalı ama Mytic yenilik getiricem diye oyunu Star Wars a ceviriyo farkında diil... Eminim onlarda kötü olsun istemezler sonucta adamlar emek veriyolar.
Valla ben gayet memnunum oynadigim oyundan...Bide Spirit master lar full cap resisitlerime ragmen 500-600 vurmasa ii olucak ama onlardanda kaciyorum artik :)[signature][hline]Hexa Hallowen-Mercenary[Exc]-4L3

Quantum İceCream-Wizzy[Exc]-rve
Sosyal ağlarda paylaş

Yani oyunun kötü olmadıgına eminim o kadar zaman ugrasin sonunda igrenc bisey cikamaz elbette hatta ben bi kac screeshot gördüm ve gercekten güzele benziyo fakat söle bisey varki...
ben wow a baslamam sanırım sonuc olarak mytic cok paragöz cok serefsiz de wow un yapimcilari cok mülayin cok ii insanlarmı wow da hic mi expansion cikmicak millet mike mike para bayılıp almicak ? bunların hepsi wow da da olucak normal olarak.. paranın tadı bi kere hos geldimi haftada bir expansion cikarmaya kadar gider bu is, bunun Daoc u WoW u yok... o yüzden daoc ta kasilmis charim varken ugrasmak zor geliyo wow la yoksa bizde oynarız nolucak...
Sosyal ağlarda paylaş

baggio ben stick değil de follow gibi bir şeyin olduğunu hatırlıyorum stress betadan ama yanlış olabilir

çünkü nerdeyse tıpatıp kopyası olan eq2'de bile var follow komutu, tabi stickin yerini tutmaz orası ayrı :)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Insallah yapmaz ToA bence oyun tarihinin yuzkarasi exp paketlerinden birisi herseyi bitirdim artik rahat rahat rvrmi yaparim diyenler aylarca ToA kasmak zorunda kaldi ve boyle dewam ediyo

Hadi artileride koydun diyelim milleti kastirdin MLde bi yere kadar ok olmazsa ezilirsin degil arti gibi ama bide artileri lvlletmesi harbiden insani sogutuyo oyundan[signature][hline]

[Bu mesaj Sethlor tarafından 25 Aralık 2004 07:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Humm.... 4 yıl ya da bende hatırlamıyorum daoc betadan beri oynadıgım bi oyun su an WoW oynuyorum.. sey Zegna pvp fakiri bi oyun demissin ama pek oyle deil daocta pvp icin emaine gitmen gerekiyo burda olay biraz farklı lvlına ve itemların guveniyorsan her yer bi pvp alanı istegine gore oluyo.... Combat olayları falan fisman gayet guzel ss'ler ve videolarla ya da soyle boyle deniyerek pek anlıcanızı sanmıyorum...en azından daoctaki goz acıp kapayıncaya kadar biten olay yok.. messlen 2 zibidi arayay gelsin sen kendine gelene kadar ol.. bu yok.. feci samata pvpler geciyor... Ha bunu su an us serverındaki oynadıgım 58 rogue dan biliyorum .. kendisi arkadasın... benim karakter dahah ufaklık :O
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
WoW'un sadece Stress Testinde oynamıştım. Oyun dinamikleri, çevreyle etklieşimi mükemmel ama 2 shamanı yanyana koyduğun zaman hiçbirşey fark etmiyor. Speclemek diye birşey yok. Oyunun ömrünü hiçde uzun görmüyorum.[signature][hline] Aşk böceği..
"I'm in love with an angel"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...