Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Abd trafik sorununa çözüm...

Xaero

Öne çıkan mesajlar

cacodemon said:

dasaaa said:

aktiftablet said:

cacodemon said:

Dudullu'dan Ataşehir'e inen bir cadde var. 3 şerit yol, devamlı bir şerit (bazen 2si birden) kayboluyor sonra yenisi ekleniyor, sağ/sol random geliyor. Soldan biri bağlanıyor, 10mt sonra sağdan çıkıyor falan.

Ne zaman oradan geçsem kart racing oynuyor gibi hissediyorum.

abi her gün geçiyorum efsane bi cadde ya :D
Sol şerit birden sola dönüyor ana caddeden ayrılıp, orta şerit en solda kalıyor. Sonra ileride soldan gelen yol birleşip sol şeriti oluşturuyor. Bu olay sol ve sağ için devamlı tekrarlıyor. Daha tehlikeli bi cadde yapılamazdı herhade.

google maps'ten isaretler misin ya?
merak ettim simdi

başlangıç
40.992682, 29.153417

bitiş
40.987831, 29.143504

bu yolun anasını ya. sürekli geçmeme ragmen bazen hala unutuyorum. özellikle trafik varken. bi bakmışım solda kalmışım. benim gibi onlarcası öyle oluyor tabi. herkes sağa zıplamaya çalışıyor. bu sefer sağdakiler sıkışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:

mesela ikinci koprude surekli solda giden ticari araclar servisler ve kamyonlar var

bunlarin sol seride girmesi yasak, o kadar basitki bunlara ceza kesmek, iki tane elektronik taniyici koyup plakasina ceza kessen bir haftada inci gibi dizilir sagdan gider o kamyonlar.

Surekli sacma sapan hiz radarlari koyuyorlar, ulan zaten hizli gidebildigin oda yol calismasi yoksa saat 3 , adam gibi gunun normal saatlerinde sistemi duzeltsene

o kamyonlar tırlar ticariler hayvan gibi hız yapıyor. şerit merit zaten hak getire. geçen tem'den tekirdağ'a doğru gidiyorum. 3 şerit tır var. yan yana dizilmişler biz arkasında kuyruk. 42 ile giden tır 40 ile gideni solluyor bilmem ne. kimsenin umursadığı yok. bi yaptırım da yok. her çıktığımda bu kamyonlara tırlara yaptırım yapan yok mu diye kendi kendine söyleniyorum istisnasız.

türkiye öyle bir yer ki trafik kurallarına uyarsan ya kanser oluyorsun ya ölüyorsun. 90 ile orta şeritten gitmeye kalksan doblo götüne yapışır. sol şeritten 120 sınırında gitsen arkandan tır sellektör yapar. sağdan gideyim desen illa yüklü bi kamyona denk geliyorsun mecbur ortaya atlamak zorundasın.

bütün şehirlerarası yolculuğum böyle geçiyor. diyorum sakin sakin gideyim 100-120 arası. 120 ye sabitliyorum. sonra birine sinirlenip 160-180 e fırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

diğer kabullenemediğim konu ise park.

bak tamam ülkede bi yol kaç şeritliyse tek şeridi zaten araba parkı. onu bak kabullendim.

ama bir tane gerizekalı. bu bakkala mal getiren bir araç oluyor başkası oluyor. arabayı yolun ortasına bırakıp gidiyor ve sen o adam için fazladan 30-40 dakka 1 saat trafik çekiyorsun. bunu kabullenemiyorum. bağdat caddesinde en sol şeritte araba park eden ayılar var bu memlekette.

otobüs durağına arabalar park etmiyor da noluyor. otobüs yolcu alırken durağa mı giriyor. yolun ortasında durup yolcu alıyor. minibüs aynı şekilde. sağda boşluk varsa girmez yolda durur. zaten minibüsler ortalama 10km hızla gidiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...