Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayati Bir konu!!!

Arqas

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar buraya böyle bir konu yazacağım hiç aklıma gelmemişti. Ve yazarkende çok üzgün olduğumu ve çaresiz kaldığım için buraya bu yazıyı yazıyorum. Burada yazacağım sağlık sorunu, kendi halam'ın karaciğer yetmezliği var bunun için acil derecede karaciğer nakli yapılması gerekmektedir bunun için kan grubunun -b-grubu rh pozitif veya negatif olması gerekmektedir. İnsan hayatına önem veren ve yardımcı olmak isteyen ve kan grubu uyan kişilerin [email protected] adresine mail ile bana ulaşsın yalnız fazla alkol kullanmayan ve sigara kullanmayan karaciğeri temiz sağlıklı olan kişilerin ulaşmasını rica ediyorum. Turkiyenin her neresinden olursanız olun ulaşım ücreti kalım ücreti tarafımdan karşılanacak bu iş için her türlü fedakarlıktan kaçınılmayacaktır. Daha ayrıntılı konuşulacaktır.

İyi niyetlerinizle...[hline]Herşey daha iyi bir Online Gaming için....
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış anlamış olabilirim ama sadece ölülerden karaciğer bulunabilir sanıyordum? sonuçda yaşıyan biri karaciğerini bağışlarsa onada aynı şeyler olucak.
Ablama sordum bu nasıl olur diye: Karaciğerin sadece 5 te 1 ni alırlar çünkü aldıkları kişiniden alınabilicek en büyük parça bu kadarmış ve bu miktarda bi parça alınması durumunda verici kişinin karaciğeri kendini yenileyip o parçayı tekrar üretebiliyormuş. Bunu bilmiyordum.
Kan grubum uyuyor. Ama yaş uymuyor.[hline]Make it Easy
Sosyal ağlarda paylaş

afedersin ama bu karaciğer naklinin nasıl gerçekleşeceği hakkında biraz daha bilgi verseydin daha iyi olurdu diye düşünüyorum, karaciğerin bir parçası mı alınacak vericiden mesela? benim kan grubum uyduğu halde hemofili olduğum için (ameliyatlardan kaçınmam gerek) ilgilenemeyeceğim ama ilgilenecek arkadaşlar merak edecektir doğal olarak..

ekleme: ben sorana kadar cevabı yazılmış o da güzel.. :)
bol şans diliyorum bu arayışınızda ve acil şifalar..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister

[Bu mesaj Sam tarafından 07 June 2003 00:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış biliyorsun, yukarıda link verdim bununla ilgili. Haliyle karaciğer olduğu gibi sökülmüyor canlı vericiden, bir parça alınıyor sadece, sanırım 1/5 gibi.

said:
alkadras, 07 June 2003 03:14 tarihinde demiş ki:
Umarim bulursunuz.
PS: Bildigim kadarı ile Karaciger nakli yasayan bir insandan olmuyor En fazla 1 saat once Vefat etmis birinden yada sayılı omru olanlardan bagıs yolu ile oldugunu biliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar bir arkadaşımızın dediği gibi tüm karaciğeriniz alınmaycak sadece belli bir parcası 5/1 i kadar bir parça alınacak çevrenizde bana yardımcı olacak yaş ve her şeyi uygun olan biri var ise bana muhakkak ulaşsın gereken her şey yapılacaktır. Dediğim gibi hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyorum bu nedenle özel mesaj yolu ile bana ulaşın oradan telefon adres gibi bilgileri konuşabliriz. Yada cevrenizde bana yardımcı olacak her kim varsa bana ulaşsın...
Ayrıca bunu giriş sayfası haberi yapabilirmiyiz 1 hafta gibi kısa bir süremiz kaldı ...[hline]Herşey daha iyi bir Online Gaming için....
Sosyal ağlarda paylaş

2 ay sonra 18'im. 2 ayda karaciğerin boyutu değişmez zannedersem.

Kan grubum 0 Rh+

Yardım edebilirsem ne mutlu bana. Fakat şu karaciğer nakli olayı hakkında biraz daha bilgiye ihtiyacım var.[hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Benim la, Phann!

Hatırlar mısın bir aralar OSI'de etrafa para saçan Wacky diye onurlu bi mage vardı... Verin lan paraları geri!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...