Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yazın çift çene ameliyatı olacam

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Allah şifa versin. şöyle şeyleri görünce aslında insan şükretmesini öğreniyor. yanlış anlaşılmasın senin çok kötü bir durumun yok belki de ama işte problemi olmayanlar için çene , burun , diş vs. olarak sağlamına sahip olmanın kıymetini bilemiyoruz.

tekrar çok geçmiş olsun , inşallah rahata kavuşursun hem bedenen hemde ruhsal olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
2.5 ay sonrası updatei vereyim, okuyana faydası olur belki. dün itibariyle son muayeneden sonra tamamen serbestim. her haltı yiyebiliyorum, alt çene-dudak kısmında karıncalanma gibi ilginç bi his var, herhangi bir sıkıntı yok, before after farkı büyük.

sonuç: hayatımda aldığım en mantıklı karar.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya paso konuşabiliyodum. şöyle diyim ameliyattan 2 hafta sonra düğüne konsere falan gittim tam enerji takıldım. ama suradın aşırı şişik oluyor o kaçınılmaz. 3 hafta sonra falan cerrah ön dişlerinle ısırmadığın sürece istediğini ye dedi, yani ufak kesip arka dişlerle ağız açma kapama hareketiyle parçalamak serbest. ben açıkçası çok sınır tanımadım, çatal bıçakla kesebildiğim sürece her şeyi yedim. ameliyattan 2.5 ay sonra da son muayene oluyor, parmağını bütün gücünü vererek ısımanı söylüyor sonra dişlerin acısı harici bir şey hissetmediysen tamamdır diyor yolluyor. 5 ay kadar da tel tedavim kaldı şimdi. kalıcı uyuşukluk risklerini aklında daima bulundur. benim alt dudağımda sıcağı soğuğu hissetmem 1 ay aldı. hala garip bi his var eskisi gibi değil ama tamamen hakimim o yüzden hiçbir şikayetim yok. 6-8 ay sürüyormuş sinirlerin iyileşmesi. kiminde %100 hissizlik olabiliyormuş. cerrahla son muayeneden sonra gidip carl's jr.dan hayvan gibi bir hamburger gömdüm.

edit: konuşabiliyodum derken genel olarak şişlik ve uyuşukluk yüzünden biraz abuk konuşuluyor. bir de dilin, damağının yeni yerine alışana kadar biraz peltek gibi oluyorsun bazı harfler kayıyor falan.
Sosyal ağlarda paylaş

sisliklerin inmesi ne kadar surdu peki?
bir de tel tedavisinin ne kadar sonrasinda ameliyati oldun? once tel tedavisine basladin diye tahmin ediyorum.

2 hafta sonra konsere gittim diyorsun ya, o zamanlar yine sislik var miydi? daha dogrusu sislik baskalari tarafindan farkedilebiliyor muydu rahatca?
Sosyal ağlarda paylaş

deli gibi şişti 2. hafta. 2. haftadan sonra hızla inmeye başlıyor ama yanak bölgesi kolay kolay inmiyor. 2. haftadan sonra insanlar sadece "kilo falan mı aldın" diyebiliyor yani absürt olan şişlik ilk iki hafta için geçerli.

telleri 1.5 senedir takıyordum ameliyat için, kiminde daha kısa takılıyor kiminde daha uzun. ortodontist ve cerrah koordine çalışıyor.

@barloa sağol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...