Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paypal Türkiye'yi de eklemiş !

odium

Öne çıkan mesajlar

eklemiş mi?
oley çok güzel :D

peki paypal sistemi tam olarak neydi tekrar bi anlatacak var mı?

"donation this site with pay pal"
diyen siteler var..
mesela bu siteye bağış yapıcaz,
bağış yaparken illa dışarı çıkıp bankaya para mı yatırmak lazım, yoksa kredi kartıyla halledebiliyor muyuz?

ayrıca bu sistem e-bay'de geçerli mi? Yani ordan çizgi roman alsak, pay pal'le ödüyoruz diye adamlar bize güvenip yollarlar mı?[signature][hline]Hangi "de" ayrı yazılır, hangi "de" bitişik yazılır, bir okuyalım bilgilenelim, forumlarda da dikkat edelim.
Sosyal ağlarda paylaş

paypal pek güvenli değil bildiğim kadarıyla. hiç kullanmamış olsam da, www.paypalsucks.com diye bi sitenin varlığı bile insanı soğutuyo. şu anda paypal pek çok müşterisi ile davalı. söylenene göre kimin hesabı kabarırsa "şüpheli işlem" bahanesi ile hesabı sıfırlıyolarmış. dediğim gibi hiç kullanmadım, bunlar sadece söylentiden ve o sitede anlatılanlardan ibaret, ama yine de dikkate almak gerekir.[signature][hline]"computer games don't affect kids; i mean if pac-man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music..."-kristian wilson, nintendo inc, 1989-
Sosyal ağlarda paylaş

heh eklemişler de paypal accountu olan varsa bir kredi kartı eklemeyi denesin, ben denedim ödeme kabul etmedikleri bir ülkenin kartını girdiğimi söylüyor hala :)

a.k.a.
The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.

[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 05 Haziran 2004 13:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

burada yazmış Paypal sitesinde

In June 2004, PayPal added 7 new countries to the list of approved countries. The 7 countries added to the list are Turkey, Malaysia, Thailand, Venezuela, Ecuador, Uruguay, and Monaco.

[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 05 Haziran 2004 13:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tesadüfen gördüm siteye bakarken. Henüz kredi kartı falan eklenemediğine göre büyük ihtimalle daha yeni başlamışlardır.[signature][hline]Usta - Master Architect & Artisan & Merchant ( Eclipse )

[Bu mesaj odium tarafından 05 Haziran 2004 13:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm güzel bir gelişme yanlız ben Paypaldan 2 kere scamlendim onu söyleyim. Hatırlarsanız 1-2 sene boyunca sürekli Uo'dan gold sattım, işte o zamanlar paypal'a kayıt olurken bir arkadaşımın kredi kartını kullanıyordum. Neyse bi süre işlem yaptım kullandım çok güzel adamlar bankana kadar yolluyorlar 5 günde ve çok yaygın bir sistem, ama accounta yaklaşık $2000-3000 bir işlem olduktan sonra accountunuz donduruldu diye bir mesaj geldi. Hayda ben neden falan derken, lütfen security için bize kredi kartınızın banka çıktısını, ehliyetinizin kopyasını ve üzerinde adresinizin belli olduğu bir elektrik veya telefon faturasını faxlayınız dedi.

Tabi ben arkadasin kredi kartının çıktısını falan da aldım , böyle böyle kullanıyorum dedim faxladım. Inanmadılar ve kapattılar accountu. İçindeki paramı da 6 ay sonra alabilirsiniz dediler. Kafadan 6 ay tuttu parayı. 6 ay sonra da otomatik yollamıyor ha, aldanmayın. 6 aydan sonra Paypaldaki bütün görebildigim email adreslerine aynı mesajı attim. "Paramı verin 6 ay geçti diye" ondan sonra alabildim paramı.

2. Accountumdada aynı şey oldu, yanlız bakın bu $2000-3000 dolarlık işlem bi anda olmadı, mesela $20 veya $40 geliyo sürekli sonra ben çekiyorum bunlar $200'a ulaşınca falan. Böyle böyle bunlar birikip 2k-3k ya ulaştı gene, gene kitlediler accountu.

Bu sefer içinde $180 falan vardı ki o sırada çok ihtiyacım olduğu zamanda vermediler gene bi 6 ay daha o parayı. 6 ay sonra gene spam falan yaptım bütün mail adreslerine, bazen cevap gelmiyor maillarınıza onu söyleyim ondan spam en güzel cözüm, kesin görüyorlar.

Tahminimce otomatik bir sistem bu, belli bir paraya ulaşınca kitliyorlar, limitinize ne zaman ulaşacağınızı bilmediğinizden o anda içindeki paranız onlarda kalıyor. Bu faxlama falan işlemleri de en az 1-2 hafta alıyor bu sürede siz bütün bu belgeleri faxlasanızda ordaki paranızı kullanamıyorsunuz, hani acil bir yere gerekse sıçtınız.

Benim patlamalarım kredi kartının kendi adıma olmamasındandı ama duydum ki elektrik veya telefon faturanızdaki adres eger paypala ilk kayıt olurkenkiyle uyuşmuyorsa gene patlatıyorlar.
Dikkatli olun, o okumadan accept ettiğiniz uzun yazılarda yazıyor bunların hepsi, hatta paypal isterse paramı geri vermez türü birsey bile var. Accept etmeden önce iyice okuyun.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 05 Haziran 2004 13:10 tarihinde demiş ki:
heh eklemişler de paypal accountu olan varsa bir kredi kartı eklemeyi denesin, ben denedim ödeme kabul etmedikleri bir ülkenin kartını girdiğimi söylüyor hala :)

a.k.a.
The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.

Paypal adres doğrulama istiyor yani bankanıza soruyor bu adamın adresi doğrumu diye ama american express dışında adresinizi kimse paypala vermediğindendir o muhtemelen.Citibanktan sanal bir kart alın en kolayı o olur fikrimce
Sosyal ağlarda paylaş

pamukbankın sanal kartıyla da denedim olmadı
henüz açılmamış olabilir sistemleri
3 kart denedim hatta
american express'i bu işe sokmak istemiyorum şimdilik :)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben duydum yeterince
öle bişe demem kendi adıma söylim :)

kaldı ki böyle bi işe giren adam da gelip buraya söylememiştiniz böhühü diyosa ya dayak yememiştir ya da saymasını bilmiyodur :)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

yok canım küçük birkaç iş için kullanabilirsiniz, yani 2000 dolarlık birşey almıcaksınız sonuçta. de mi? :)

benim dediğim uzun süre kullanacaklar için.
Bi de ne olur ne olmaz limiti yüksek bir kart girmeyin.[signature][hline]
Sage nicht immer, was du weißt, aber wisse immer, was du sagst.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapabilecekleri max kıllık paranızı 6 ay dondurmaktır. benim de 2 kere başıma geldi bu olay.
almanyadaki kuzenin adına hesap açtırmıştım
hesapta 800$ birikene kadar ses çıkarmadılar.. bigün para çekeyim dedim "account suspended" yazdı...kredi kartı extresi falan faxlattım yinede "senin ip neden türkiye" deyip açmadılar hesabımı. 6 ay bekledim mecbur, sonra mail atıp parayı hesabıma yollayın dedim yolladılar.

Asıl büyük tehlike ise chargebackler;
Diyelim 2milyon ultime online gold sattınız, alıcı parayı yolladı..sizde goldu teslim ettiniz. Eğer alan adam 15 gün sonra paypale mail atıp "ben parayı ödedim malı vermedi" derse para hesabınızdan geri alınır. Buna karşı yapabileceğiniz hiçbirşey yok..çünkü gold u verdiğinizi ispatlayamazsınız.

20-30$ lık satışlar için bu risk kabullenilebilir, ama 400-500$ a accountunuzu veya başka bir virtual item satıyorsanız mutlaka alıcıya posta ile oyunun cd sini falan yollayın. Bu şekilde alıcı bana aldığım mal teslim edilmedi diye iddia ederse postalama belgesini, tracking number ı falan paypale yollayıp ispatlayabilirsiniz.[signature][hline]Usta - Master Architect & Artisan & Merchant ( Eclipse )

[Bu mesaj odium tarafından 05 Haziran 2004 23:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 05 Haziran 2004 22:09 tarihinde demiş ki:
pamukbankın sanal kartıyla da denedim olmadı
henüz açılmamış olabilir sistemleri
3 kart denedim hatta
american express'i bu işe sokmak istemiyorum şimdilik :)

Arkadaşımne demişim citibanktan sanal kart,neden citibank american express veriyor ondan neden sanal kart güvenlik için .Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...