Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

internetten uluslararasi satis yapma

vulga

Öne çıkan mesajlar

merhaba,

buradan tunus, fas gibi afrika ulkelerine satis yapmak icin en dusuk fee'li ve escrow islerinde sikinti cikarmayacak, saticiya (bana) odemeyi en hizli sekilde yapacak sorunsuz bir araci shopping sitesi ariyorum. daha once satis yapmadim o yuzden kafamda bir iki yan soru var. mesela ebay'de satis yaparsam, adam urunu kendi ulkesinin para birimiyle alacak. bu para paypal araciligiyla (ve kesintisiyle) usd veya try olarak benim hesabima gececek diyelim. bu her alisveris sitesi icin gecerli mi yoksa aliexpress'te satis yapsam mesela (yapabiliyor muyum henuz onu da bilmiyorum) bu olaylarda dikkate almam gereken farkli etkenler var mi?

ebay'den baktigim kadariyla min %4 falan fee aliyorlar. aliexpress sanirim %5 aliyor. daha az fee alan bildiginiz bir yer var mi uluslararasi?

alici kisi ile daima is yapacagimizi dusunerek kargonun teslim edilmeden oncesinde odeme isleminin onaylanmasi ve tarafima gecmesi gibi bir durum sozkonusu mu veya illa once urun teslim alinacak sonra odeme gecebilir diyen siteler var mi?

kargo takip kodunun paylasilmasi zorunlulugu var mi veya olmadigi siteler var mi bildiginiz?

yardimci olabilecek varsa cok iyi olur valla
Sosyal ağlarda paylaş

paypal.me ile ödemeyi direk alabilirsin mesela fakat sonuçta ürünü ebayden satacaksan anlamı yok bu dediklerimin. adam sonuçta verdiği aracılık hizmetinin komisyonunu alıyor senden haklı olarak.

veyahut transferwise ile alabilirsin

ha aracı site arıyorum diyosan ne sattığına bağlı. ebay var aliexpress var etsy var sadece digital ürünler satmana yarayan yerler var. varoğlu var. önemli olan senin kitlen nerede.

takip numarası olmasın dediğine göre digitalse ürünlerin buralar var direk tek link ile satabileceğin. gumroad vs.

http://ecommerce-platforms.com/ecommerce-selling-advice/top-10-best-ways-sell-digital-goods-online

eğer çok ürün satıcam komisyon vermiyim diyosan sendowl var. aylık en fazla 39 dolar ödüyorsun, komisyon vermiyorsunş.

https://www.sendowl.com
https://www.sendowl.com/pricing
Sosyal ağlarda paylaş

simdi inceliyorum eyv
aslinda paypal en temizi olur ama bir seferde 10k+$ ederinde afrika ulkesi para biriminde transfer gelince supheli falan diyip hesabi kaparlar mi? bu islem daimi olunca sikinti cikarmasinlar istiyorum. yoksa urun satma almada guven problemimiz yok saticiyla. sirf paypal hesabi kapayabilir falan diye ebay ustunden yapmayi dusunduk ama o da gereksiz komisyon iste

diger sitelere de bakiyorum simdi
Sosyal ağlarda paylaş

paypal sana bi yerden sonra bokunu çıkardıysan abicim ticari hesaba geç der geçersin, onda da paypala 2.4 komisyon veriyorsun. azıcıkta komisyon veriver bi yerlere.

ayrıca zaten paypal sana parayı istediğin para biriminde yollayacak. adamdan alırken ayarlıyo onu, isterse somali bozuk parasıyla ödesin. sen somali olarak istersen somali gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi senin verdigin sitelere bakiyorum yani diger siteler derken. ya uzun lafin kisasi kolay para transfer etmem lazim ama afrikan para birimi oldugundan mesela transferwise'a baktim gonderim yapilamiyor sadece alim oluyor. yani bahsettigim afrika ulkesine ben para yollayabiliyorum o kendi para birimine cevirip cekebiliyor ama o bana kendi para birimiyle yollayamiyor. bana da o lazim. yardimlarin icin tesekkurler en olmadi urun satiyor gibi ebay'den falan yapcam alisverisi. paypal riskini de alabilirim bilemedim simdi. bu olcudeki para transferine sikinti cikarmayacaklarini bilsem

edit: tamam 2.4 de olur ben dogrudanona bakayim en iyisi :)
Sosyal ağlarda paylaş

yahu paypal riski yok. paypal.me accountu açacaksın adam sana direk atacak parayı işte. çok fazla para transferi yaparsanız da kardeşim 2.4 komisyon ver diyecek en fazla.

ebaye gidersen bilmediğin şey şu 500dolardan fazla ürün satmana izin vermiyor ilk başta bir sürü ıvır zıvırı var. seni bezdiriyolar hayattan. öyle basit değil çat 10klık alışverişler yapayıms atayım. ebayde yine paypalla alıyor zaten sadece önce onların hesabına geçiyor ordan senin paypalına. ekstra komisyon ödemiş oluyorsun sadece işte bi farkı yok.

gumroad'a falan da bak dijital ürünse dedigim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

ayni adama gondercem evet ondan yana sikinti yok. gerci adam o ulkenin vatandasi degil ama o ulke vatandasi olmasa da o ulkenin bankasindan hesap acabilir herhalde. o banka hesabini da paypala bagladi mi sikinti olmaz. yani araya 3. bir oranin yerlisini falan sokmamiz gerekmedigi surece ikimizin arasinda sikinti cikmayacagi konusu kesin
Sosyal ağlarda paylaş

Paypal ı ürün satarken (software) uzun süreden beri kullanıyorum. En büyük sakıncası, dolar hesabın olsa bile Türkiye ödemelerini TL ye çevirip gönderiyor, ve kuru çok düşük.

www.sendowl.com ilgimi çekti. Kullandınız mı? Toplanan parayı bize nasıl gönderiyor? banka havalesi mi? yoksa paypal vs mi? Bu kadar ucuza kesin bir dezavantajı vardır :)

moriarty said:

paypal.me ile ödemeyi direk alabilirsin mesela fakat sonuçta ürünü ebayden satacaksan anlamı yok bu dediklerimin. adam sonuçta verdiği aracılık hizmetinin komisyonunu alıyor senden haklı olarak.

veyahut transferwise ile alabilirsin

ha aracı site arıyorum diyosan ne sattığına bağlı. ebay var aliexpress var etsy var sadece digital ürünler satmana yarayan yerler var. varoğlu var. önemli olan senin kitlen nerede.

takip numarası olmasın dediğine göre digitalse ürünlerin buralar var direk tek link ile satabileceğin. gumroad vs.

http://ecommerce-platforms.com/ecommerce-selling-advice/top-10-best-ways-sell-digital-goods-online

eğer çok ürün satıcam komisyon vermiyim diyosan sendowl var. aylık en fazla 39 dolar ödüyorsun, komisyon vermiyorsunş.

https://www.sendowl.com
https://www.sendowl.com/pricing

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...