Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Sonunda siparişimi verdim. Gerçi ben siyah istiyodum ama gümüş vardı gümüş aldım.

Joyetech Ego AIO 1500mAh (All In One)
- Renk: Gümüş
- Yedek Coil: SS316 Coil 0,6Ω (5'li)
JEgoaio 1 254,00 ₺ 254,00 ₺

7 Wonders 5 AL 4 ÖDE
- 1. Likit: Hanging Gardens of Babylon
- 1. Likit MG: 15MG
- 2. Likit: Lighthouse of Alexandria
- 2. Likit MG: 15MG
- 3. Likit: Lighthouse of Alexandria
- 3. Likit MG: 15MG
- 4. Likit: Great Pyramid of Gyza
- 4. Likit MG: 15MG
- 5. Likit: Great Pyramid of Gyza
- 5. Likit MG: 15MG
7w5al 1 199,90 ₺ 199,90 ₺

Totalde 460 civarı bişi tuttu. Geldiğinde paketi açıp joyetech sitesinden kodu girip orjinalliğini kontrol edicem, eğer orjinalse ödeme yapıcam yoksa ödeme yapmadan geri iade yapıcam.

Başka dikkat etmem gereken bişi var mı?

Bu likitte 2mg - 10 mbg - 15 mg gibi şeyler vardı , ben onlara 15 mg dedim kafama göre ama ne onlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

bi de ben baya vg ve pg aldım balmumcudan, 85/15 karıştırdım çalkaladım falan. bunların da demlenme gibi bi şeyi var mı? bekleyim mi daha yani? 1 gündür yatıyor 1 litre. saf su falan yazıyordu bi yerlerde ama koymadım ben illa gerekiyor mu o?

nikotin koymayım diyorum şu an ama illa istersem 24mg nbase alıp inceltirim en kötü ya.

bi el atın be hacılar
Sosyal ağlarda paylaş

su koyma cunku anlami yok..o su isi kullandigin aroma su bazli ise onun vgpg ye karismasi icin gibi dusun..demlendir..15 gunden 1 aya kadar demlenmesi iyi olur diyorlar..benim bilmem kac ay once pg den gida aromasi koyup yaptigim litrelikleri simdi ayilabayila iciyor insanlar ..likitler gunes gormeyecek cok sicak yerde olmayacak vs vs..

yani aroma koyacaksan ..ve aroma da suda cozunmus aromaysa ole koyuyorsun ekstra bir su ilavesi yok..1 gun demlenme icin yetmez..15 gunden baslar demlenme..basla likit yoksa az az icmeye devam et haliyle ama bir kismini ayir demlenmeye 15 gun sonra onu ic..fark var mi bak..ama koydugun zimbirtilar aromasiz nikotinsiz ise zaten demlenmenin de cok anlami yok..
Sosyal ağlarda paylaş

humm demlensin o zaman ya, nikotin de koymadım 0 mg deneyeyim bi diye. ama her an 24 mg nbase i inceltip 3 mg falan nikotinli yapabilirim.

edit: yok abi direk vg pg için sorduydum ben. vg ile pg yi karıştırırken yani. hazır nbase alıp çok demledim aromalı da hiç vg pg yi kendim alıp yapmamıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

su koyma cunku anlami yok..o su isi kullandigin aroma su bazli ise onun vgpg ye karismasi icin gibi dusun..demlendir..15 gunden 1 aya kadar demlenmesi iyi olur diyorlar..benim bilmem kac ay once pg den gida aromasi koyup yaptigim litrelikleri simdi ayilabayila iciyor insanlar ..likitler gunes gormeyecek cok sicak yerde olmayacak vs vs..

yani aroma koyacaksan ..ve aroma da suda cozunmus aromaysa ole koyuyorsun ekstra bir su ilavesi yok..1 gun demlenme icin yetmez..15 gunden baslar demlenme..basla likit yoksa az az icmeye devam et haliyle ama bir kismini ayir demlenmeye 15 gun sonra onu ic..fark var mi bak..ama koydugun zimbirtilar aromasiz nikotinsiz ise zaten demlenmenin de cok anlami yok..

peki sadece vg pg karışımı için bir demleme süresi var mı? aromasız
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

varsa güzel ucuz avrupa markası bilen bi aydınlatsın =P

ispanyadayken deli gibi yunan alman fransiz premiumlari gordum.marka fiyat hatirlamiyorum denemedim de ama gorebildigim o 3 ulkenin isimlerinin one ciktigi..

sadece vgpg nin super demlenme ihtiyaci oldugunu dusunmuyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi geldi. Önemli bir sorum var. Bu böyle sigaranın boğazda hissettirdiği şeyi hissettirmiyor. Hani sigaranın cigere çekme hissi olur ya o yok. Bunda böyle bildiğin boğazda hafif gıcık öksürme hissi gibi bişi yapıyor aksine.

İlk defa gelen bir alet + ilk defa kullanan biri kombosundan dolayı olabilir mi? Yoksa sigara içme hissinden farklı bir his mi bu?
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgilendirme Pil kullanırken nelere dikkat etmeli?
Piller de aniden patlama olmaz. Hatta kullandığımız patlamak terimi bile doğru değildir.
Pil ısınır ve içerisindeki kimyasallar bu sıcaklıktan dolayı gaz bırakımı yapar. Bu duruma benzeyen bir örnek teşkil etmemiz gerekirse, pili, çocukken özel günlerde patlattığımız torpil gibi değil de biraz daha kız kovalayan gibi düşünebiliriz bu daha doğru benzetmedir.Bu durum yani gaz salınım reaksyonuna başladığında pil eğer modun içerisindeyse ve bu çıkan gazın basıncı dışarı tahliye edilemiyorsa işte o zaman pil değil mod patlaması olur.
Modların pil kısmının üzerinde duran havalandırma deliğinin bir sebebi pillerin hava alarak ısınmasının önüne geçmek olmakla birlikte, ters gidecek bir durum sırasında pilden çıkan gazın yüksek basınç oluşmadan dışarı atılması içindir. Şimdi sizlere pillerin salınım neden yaptığını ve başlamasının başlıca nedenlerine bir bakalım.
1- Kısa devre
Piliniz eğer kısa devre geçiriyorsa, yani + ve - kısımları aynı zamanda arada bir rezistans yokken temas ederse salınma işlemi başlar. Bu bir zincirleme tepkidir. Bu işlem başladığında maalesef ama kesinlikle geri dönüşü bulunmamaktadır. Pili tuzlu suya bırakarak bu reaksyonu yavaşlatırsınız ama durdurulamaz.
Eğer sizin de böyle bir şey başınıza gelirse, örneğin pilden pısss gibi bir ses duyarsanız o sırada yapcağınız şey, pili hemen mod içinden çıkartıp toplumdan uzak güvenli bir yere koymak ya da atmak olması gereklidir. Kısa devreye sebep olabilecek etkenler şunlar olabilmektedir.
Pilleri ceplerinizde herhangi bir kılıf ya da kutusu yokken taşıyorsanız, cebinizdeki metal bir cisim + ve - kısımlarına dokunduğunda kısa devreye neden olabilir.
Biz bunları yazarken bu arada pilin eksi kutbunun tek arkadaki kısım olduğunu sanmayın. Pilin bütün çevresi eksi kutbudur. Eğer bunu görmek isterseniz pilinizin plastiğini soyarak rahatlıkla görebilirsiniz.
Pilin uç kısmında bulunan + kutupla bütün çevresini kaplamış eksi kutup kazara birbirine deymesin diye plastik bir folyo ile kaplıdır ve bu folyonun sağlam olması da çok önemlidir.
Cebinizde bulunan anahtar gibi sivri uçlu bir nesne bu folyoyu kesebilir ve çok az bir mesafede dahi kısa devreye yol açabilir ya da pilinizin plastik folyo kısmı deliktir ve modunuzun pil bölümü de metaldir. Bu durumda yine kısa devre meydana gelebilir. Kısa devreye sebep rda veya rta larda teli sararken yanlışlıkla atomizerinizin + ve - kutuplarının temas etmiş olması olabilir.
Kısaca şu telin hatayla şuraya değmesi kısa devreye neden olabilir. En çok dikkat etmemiz gereken dar yanma odalı atomizer sarımı yaparken çok dikkat etmemiz gerekir. Kısa devre yaşanmaması için pilleri kesinlikle kutu içinde taşıyın. Plastik folyoların sağlam olduğunu iyice kontrol edin ve regüle mod tercih edin. mekanik modlar da kısa devreyi ortaya çıkaracak bir devre ya da koruma yoktur. Ama regüle mod kullanıyorsanız içerisindeki devre kısa devreyi gördüğü anda devreyi pasif hale getirecektir.
2- Kötü-Kalitesiz Piller
Ee-sigarda kullanılan pilin cep telefonu, tabletlerde, bilgisayarlarda, yapay kalplerde kullanılmakta olan diğer şarj edilebilme özelliği olan aletlerdeki piller ile aralarında hiç bir fark bulunmamaktadır. Herbiri lithium ion pil kullanmaktadır.
Peki, neden e-sigarada kullanılan pilin patlama haberlerini daha çok görüyoruz?
Son dönemlerdeki anti e-sigara olaylarını bir yana koyarsak, sormamız gereken asıl soru bu pillerin nerede niçin kullanıldıkları değil, nasıl kullanılıyor olduğudur. Telefon, bilgisayar benzeri aletlerde kullanılan pil, o aletin özelliğine göre hazırlanır ve çok zorlu aşamalardan geçtikten sonra yalnızca o alette kullanılacak şekilde üretilirler.
Bu pile kullanıcı müdahalesi olma ihtimali nerdeyse sıfıra yakındır. Ama ijusts ya da ego aio benzeri tümleşik pilli modlar hariç, elektronik sigarada bu kontrol maalesef tamamıyla kullanıcının kendisine bırakılmıştır.
Eğer hangi tip pil kullanacağınız hakkında bilginiz yok ise, buharlama için güvenli olmama ihtimali olan bir pil alabilirsiniz.Pil satın alırken en dikkat etmemiz ve önemli faktör, pilin içerisindeki kimyasal bileşendir. Bu kısmı pillerin üzerinde yazmakta olan üç harften hızlıca anlayabiliriz.
“INR IMR ICR NCR“
Ben yine bunların detay kısmına girip sizlerin kafalarını karıştırmak istemediğim için direk olarak size buharlamada kullanmanızı tavsiye ettiğim çeşitleri belirtelim.
Elektronik sigaramızda IMR ya da INR tip pil tercih etmeliyiz.
Güvenli olması yönünden ikinci önemli faktörse, pilinizin daima olarak bırakabileceği amper değeridir.
Bu genellikle pilin özellikleri bölümünde büyük A harfi ile gösterilmektedir. 20A 25A örnekleri gibi. Güvenliğiniz için bu değerler ne kadar yüksek olursa içiniz o kadar rahat olur. 20A’nın altında kalan pilleri buharlama için kullanmayınız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...