Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Bunu izleyip uyguladim, bu herife hastayim zaten, izlerken mutlu oluyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=Oy2u0YzovmI

Simdi benim merak ettigim sey, bu ufak capli patlamalar (bazen baya buyuk de oluyor) neye gore olusuyor? Yeterli watt i belli surede uygulamayinca direk buharlasacagina once kaynayip fokurduyor mu?

45 watt dayim, catlama patlama varsa watti arttirip 215c de sabit mi kalmaliyim?
Sosyal ağlarda paylaş

65watt a ciktim, catlama patlama nerdeyse kesildi ama hala var biraz. Basinca 1-2 sn de temp protection a dusuyor dedigin gibi.

Simdi 5ser 5ser sicaklik arttirayim, su anda 215 deyim gayet serin.

Update:

Evet, benim dedigim gibi durum. Kisa ozet geceyim;

Juice in direk buharlasmasi, arada kaynama/fokurdama yasamamasi icin cok daha kisa surede daha cok watt uygulamak lazimmis, dereceyi sabit tutup 75 watt a ciktim, sifir fokurdama, devamli hafif ilik vapor, 215 derecedeyim. Simdi biraz sicakligi arttiracam.

Update 2:

Sweep spot u buldum TC icin;

Juice: #occupygerge
Coil: Ni200 dual/spaced 10 wraps 0.05 ohm
Power: 75watts
Temp: 225c
Sosyal ağlarda paylaş

ben genelde tcde o kadar yuksek watta cıkmıyorum, gergenin dedigi gibi 25-40 aralıgında, 200-250 derece arası deneme yanılmayla bi ayar buluyorum onu kullanıyorum.

soyle bisi var ama hala tc coillerimi kanthal, nichromelara gore pek tercih etmiyorum, ne bilim bende sanırsam tc'nin sweet spotlarını tadını pek alamadım galiba henuz
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben bi tane subtank plus aldım sirket kullanımı icin super, uretımı bıtmıs galiba bunun, toptank plus cıksa ya da bu eskisinden bulsamda yedek alsam bi tane ne iyi olacak.

7ml abimiz, gecen sabah ise gittim, cıktık devamında filme gittik filan, gece 12de eve dondugumde hala fokurdatıyodum, banamısın demedi.

Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Patlamalar sorun değil ki yau, niye takıldınız.

Sesden hic rahatsiz degilim de bu patlama esnasinda cigere cekim de, o patlama dan cikaz vapor direk bogaz yakiyor, olmasi gereken debi de gelmedigi icin, ozellikle digerlerine nazaran buyuk olan patlamalar (popping diyorlar buna, hatta bazen tam buharlasmadan sivi da firladigi icin spitback yapiyor bunlar)
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğine kısmen katılıyorum, Crius'un tank bile baya çabuk bitiyor, Griffin'inki daha büyük coil, daha ufak tankla daha da çabuk bitecek sdfsdfs

Ama tabi likit bittikten sonra şöyle tankın içini az biraz silip(veya yıkadıktan sonra silip) yeni likidi yapıştırabiliyorsun çok uğraşmadan, sorun olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

10 sıra 26awg çelik tel den x2 coil yaptım 0.34 geldi şeker gibi
aroması dumanı çekimi 10 numara
Tabi daha Orchid V4 den daha iyi aroma veren bi tankla karşılaşmadım griffinmiş,aromamizermiş,criusmuş felan hiç biri bu 5 dolarlık attynin eline su dökemiyor flavor konusunda ama wicklemek bazılarına problem olabiliyor öğrenme eğrisi var leak edebilir öğrenene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...