Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çetin Taş Bey

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

forumda aslında ana avrat küfür etmedikten sonra ban bana göre gereksiz ya sonuçta sanal dünyada herkez fikrini özgürce savunabilmeli ana-avrat-bacı karıştırmadıktan sonra.Çeto bundan mı banlandı bilmıyorum bu arada eğer küfür ettiyse vurun hammer'ı eğer değilse

Faşik di Faşik yönetim
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

son paragrafını haklı bulmazsam ayıp olur

son paragrafı okurken "aaa evet aynen böyle yapıyorum" patiyi okurken dedim.

tiLi said:

ama husumet olmaması için blog olması lazım buranın

gündem kapansa yeter. hoş, gördüğüm duyduğum en nazik siyaset tartışan komüniteyiz ama boşu boşuna gündem dolayısıyla entropiden entropiye koşarız gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

öyle bir şey demiyorum, insanlarla dalga geçilerek yapılan bayağı eğlence anlayışının normalleşmesini eleştiriyorum.

Bu konuda en muzdarip olması gereken adam, Anhora dır herhal. O bile zıplamıyor ve pati komunitisinin tavrını çözdüyse sıkıntı yok. Ben bile çok yüklenmişimdir, ama efendiliğinden taviz vermeden yazmaya devam ediyor. Çirkinleşmiyor-çirkefleşmiyor. Eğlence anlayışının normalleşmesi kıstasın ise emin ol yurtdışı örneklerine bakıldığında "iyi aile çocuğuyuz."

kim olursa olsun, bir şey anlatmaya çalışıyor her hangi bir konuda, bakıyorsun o kişi ile kişisel bir husumeti olan başka bir kişi geliyor, eski husumeti üzerinden konuyu trolleyip, dalga geçiyor.

Burada sadece husumet oluşmuyor. Klasik "trolleme" ihtiyacı var Pati'nin. Yani 2004 den beri değişmeyen yegane şey. Husumet yaşanan 1-2 ciddi vaka vardır, onlar forumları terk edeli yıllar oldu sanırım. Ki alt hesaplarla arada görüyoruz. E insan doğasının gereği biraz da. Mesela Kuddusi ile tartışmam var evet ama her gördüğümde adamı trolleyim kıvamında olmadım, yazdıkları %80 tarafından trolleniyor ve ben de bu %80 e uyduysam Demokrasi neferi sayılmam lazım bir anlamda. Ayrıca adam gerçek isminin yazılmamasını rica etti, ben bile senin tanımınla "husumet" li olarak uydum.

tamam bunun belli bir zevk sağladığı, yapanlar için eğlenceli olduğunu inkar edememem ama kişisel, garbage vb. alanlarda yapınca kabul edilir bir durum bu, diğer türlü 3. kişiler için can sıkıntısından başka bir şey olmuyor.

Olaylara bu kadar çıplak bakmayın. Kuddusi banlandığında, 15 dakika caps hazırladım negzel, capsi koyup kendimce kutlayacaktım afsfsfs. Di ye takıldı. Yani mekanizma bir şekilde işliyor. Ve asla gelip, benim mesajımı, niye sildiniz demedim. Demek ki uygun değildi. En steril ortam Pati kadar olur, daha fazlasını kaldrımaz bünye zaten, devamlı mikrop-virüs hasta olursun adsfsfs.

şöyle diyelim, yeni bir oyun çıkacak, işe gelmişim, kahvaltımı önüme açmışım, yerken bir şeyler okuyayım diyorum, açıyorum konuyu, tanımadığım etmediğim adamlar, kendi meşrepleri üzerinden kavga ediyorlar, sayfalarca bunu okuyorsun. hoş bir durum değil ortamında kalitesini düşürüyor

Ya Feamer bunu işe giderken, arabanda-metro da binlerce kez görüyorsun. Burası daha rahat bir ortam, internet gereği niye bu kadar şaşırıyorun ki? Burada kendi meşrepleri ve doğrularını dikte etmeye çalışan adamlar genelde kayboluyor dikkat edersen. Ki olması gereken de o. Bıyık mesela, ben ne kadar sevmesem dahi (hatta hiç sevmiyordum) ama fikirlerini ve tartışmalarını okumak iyi geliyordu. Cevap verecek birşeylerin olması güzel. Kabullensin, kabullenmesin. Gerçek hayatta Bıyık elinde megafonu alıp fikirlerini dikte etmeye çalışmıyordur zaten.

Neyse ban iyi birşey değil ama, bazen harbiden bazıları hak ediyor. Gerçek hayatta suratına "gak" diyemeyecek adam, acayip çirkinleşebiliyor. E normal, sanallllllll. :D Wot yazdım, TLDR yapanlara dürüm benden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...