Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

japonya'nın diğer yüzü

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

hadi tentaclei, kalamari anliyor insanda japonlara satasmadan once sunu cozmemiz lazim

http://www.hayatinanlaminedir.com/resimler/2015/02/tecav%C3%BCze-u%C4%9Frayan-damacana.jpeg

Türkiye'de cinsellik çok özgür çünkü...

Ne alakası var sataşmakla, adamlarda da baskıcı kültür var bizde de, bizimkiler de sapıtmış diye adamlarınkini görmezden mi gelelim, dile getirmeyelim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllar önce, 15 yıl önce falan, bi site vardı Japon pron sitesi...
Sadece ve sadece 4-5 adet erkeğin japon kızları ormana kaçırıp tecavüz ettiği görüntüler yer alırdı. Arkadaşım göstermişti. 1 video izledik ve belliydi videonun gerçek olduğu. Çok çirkin ve acı bi siteydi gerçekten. Bi daha da girmeye cesaret edemedim. Yani inandım adamın yazdıklarına...
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Laurelin said:

hadi tentaclei, kalamari anliyor insanda japonlara satasmadan once sunu cozmemiz lazim

http://www.hayatinanlaminedir.com/resimler/2015/02/tecav%C3%BCze-u%C4%9Frayan-damacana.jpeg

Ne alakası var sataşmakla, adamlarda da baskıcı kültür var bizde de, bizimkiler de sapıtmış diye adamlarınkini görmezden mi gelelim, dile getirmeyelim mi?

getirinde soyle bir olgu var

http://i.imgur.com/GtzasUq.png
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Rewendor said:

Laurelin said:

getirinde soyle bir olgu var

http://i.imgur.com/GtzasUq.png

Bizim taraftan ümit keseli çook oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Ben gıcıklık için filan değil gerçekten anlamak için soruyorum. Din nasıl bir toplumun tecavüz ve sapıklık oranını arttırabilir?

Bir kaç farklı yolu var

1- Din bir çeşit "toplumsal yasa"dır. Özellikle belirli bir dinin çoğunlukta olduğu bir ülkede o ülkenin kültürü ve ahlak anlayışı o din tarafından şekillenir. Bunda garip bir şey yok. Fakat sorun toplumun ahlak anlayışı ve yaşayışını şekillendirme gücünü sahip bu olgunun içersinde muallaklıklar olmasıdır. Dinde Allah vardır, Hz. Muhammed onun kulu ve elçisidir gibi %100 kesinlik içeren ifadeler dışında pek çok ifade yoruma açıktır. Din içersinde erkeğin kadını koruması kollaması, kadının kendini fazla açıklıktan sakınması kadının erkekten yaratılmış olması gibi ucu açık ifadeler zaten insan ırkının büyük bir kesminde (hepsinde olmasa da) olan ataerkil yapıyı iyice destekleyip erkeklerin kadınlar üzerine fazla otorite kurması baskı yapması ile sonuçlanabilir, sonuçlanıyor da. Yani Din bu şekilde kadın erkek arasındaki eşitsizliğin artmasında bir araç olabilir. Erkek kadını korumalıdır orjinalinde nispeten iyi amaç barındıran bir fikir olsa da zamanla erkeğin kadının bütün hayatını kontrol etmeye çalıştığı bir duruma sürüklenmesi gördüğümüz üzere kaçınılmaz. Yani Din orjinal fikirleri ile değil muallaklığı ve çarpıtılmaya olan musaitliği ile kadın erkek arasındaki eşitsizliğe katkıda bulunabilir.

2- İnsan doğasına (ayni bir takım dürtüler) aykırı her türlü baskı ters tepki vermeye müsaittir. Sadece cinsellik için demiyorum, şiddet duygusu, özgürlük duygusu, birey olma duygusu vb.de dahil bunlara. Toplumsal yaşamanın gereği olarak tabi ki bir çok duyguyu bastırmamız ve dizginlememiz gerekiyor. Ama bunun miktarı ne kadar artarsa bir yerden patlak verme ihtimaki artıyor. Japonyada gerçekten durum böyle mi bilmiyorum orda okuyan bir akademisyen arkadaşım var ondan herhangi böyle bir şikayet duymadım. Yöresel bir durum da olabilir. Amma velakin Japonların kültüründe var olan baskıcı ve yüksek beklentili kültürün de yeni kuşak üzerinde negatif etkisi olduğunu yerel kişilerden duymuştum, özellikle yeni kuşağin sorumluluk alma isteğinin çok daha fazla azaldığını ve kendini ilginç şekillerde ifade etme isteğinin arttığını. Kısacası gerçekten toplumsal yaşamı korumak için gerekli olan bazı şeyleri korurken (adam öldürmemek tecavüz etmemek eşitlik makul bir çalışma seviyesi vb), toplumsal yaşam için o kadar da gerekli olmayan baskılama unsurlarını bence hafifletmek lazım. Tabi ki aklımdaki örnek cinsellik. Cinsel hayatını çok daha rahat yaşarken hala toplumsal varlıklarını makul ve birbirine saygılı bir şekilde sürdürebilen bu kadar topluluk varken hala sene 2015de bu gereksiz psikolojik baskıyı insanların üzerinde tutmaya gerek yok. Hem böyle bir baskı altında büyüyüp hem de bu özgürlüklere sahip bu kadar topluluğa tanıklık edince bir insanın psikolojisinin bu durumdadan etkilenmeme olasılığı yok gibi.

Yani en nihayetinde direk olarak değil yan etki olarak arttırır. Ha bu yan etkiler ortadan kaldırılabilir mi? Bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

O herifin yazdıklarının %70'i yalan.

abi adamlar sizden 20 30 yıl öndeler. E haliyle insanlık olarak da ilerdeler sen kendi cahil insanlığınla nasıl yargılayabilirsin insanların kültürlerini yaşayış biçimini sex hakkındaki fikirlerini? Bütün dünyadan çoook farklı düzeyde bi yaşantıları var Orası ayrı bir dünya resmen yaşadıkları şey sana o geri kalmış Ahlak kültürünle aykırı geliyor ama O adamlar için olağan ve normal. Nasıl bu kadar cahil cahil empatisiz düşüncesiz konuşabiliyorsunuz lan? aklım almıyor. Hepiniz ağlıyorsunuz Kürtler geliyo batıya kendi kültürlerini empoze etmeye çalışıyor sıcıyorlar şehrin ağzına diye.E bu düşünceniz de aynı. Adamın biri çizgi filmde lolicon bilmemne falan sapık sapık işler diyip duruyor. Abicim geldin 30 40 yaşına hala algılayamıyor musun? adamlar çizgi film ile gerçeği ayırt edebiliyor. Her fantazi gerçek olcak diye bir şey mi var? Ha senin beyninde varsa o senin yetersizliğin insanlıktan çıkışın. Beyinde var olan her düşünce gerçeğe yansıyacak diye bir şey yok. Sen daha bunu anlayamamışsın gelmiş 20 yıl önündeki adama bok atıyorsun. Burda hepinizin mental problemleri var ciddi anlamda. Hiçbir şekilde hiçbiriniz (kötüleyenler için diyorum) adamların yaşadığı medeniyeti bilmem neyi hesaba katmadan Türkiye cehaletiyle yargılamışsınız aferim böyle devam edin :D
Sosyal ağlarda paylaş

bu hızla giderse ülkede tecavüz edecekleri kadın kalmayacak sonra sıra sizin güzel popolarınıza gelecek.

ama halen siz, japonlarda hede hödö derdindesiniz. bırakın olm japonları kendinize bakın. herkes kaçar sen kalırsın.

pic releated:
http://karikaturistan.com/wp-content/uploads/2013/06/herkes-kendini-kurtarir-olan-yine-sana-olur.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...