Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Basit düşünmek

moriarty

Öne çıkan mesajlar

moriarty said:

baggy said:

fistanın tabiriyle bu gavurların saçacak çok parası var.

hiç uzun süreli gezilere çıktın mı?

çıktım ama otelde kaldığım için hiç ihtiyaç duymadım. uçak-tren vs. gibi taşıttaysam da orada da zaten yastık mastık veriliyor kafa koymaya, ki business'da uçunca yatakta yatıyorum mis gibi.

demiyorum ki bu işe yaramaz vs vs.. sadece bu kadar bağış toplamasına şaşırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi hos ta bir hoodie yi insan kac mevsimde giyebilir ve haftada kac gun giyebilirsin? 3-5 farkli rengini alman lazimki efektif olsun yani.

insanlarin cogunlukla hoodie giyebilecegi bir ofiste calisip ustune gununun belirli bir kismini otobus/metroda gecirmesi lazim ki basini cama dayayip uyuyabilsin. pazarlamacilar, beyaz yakalilari direk gec zaten.

en buyuk dezavantaji adapter pattern ine uymuyor. yani elbiseye bagli birsey, tak cikar olsa bisey diyemicem. camasir makinesinde sicakliga dayanabilir mi orasi ayri konu.

son olarak, bileklik gibi bisey yapsinlar, biz sisirince yastik halini alsin, istedigin yere al gotur, sok kafanin altina win-win.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

insanlarin cogunlukla hoodie giyebilecegi bir ofiste calisip ustune gununun belirli bir kismini otobus/metroda gecirmesi lazim ki basini cama dayayip uyuyabilsin. pazarlamacilar, beyaz yakalilari direk gec zaten.

senin için değilmiş demek ki. "Comfort For The Modern Traveler"

adapter pattern'e gelince konu. önce adapter pattern ne daha iyi öğrenmen lazım. uygulanış alanı ne vs. kaldı ki her şeyi de sistemlere göre düşünmeyin. bi sikime uymak zorunda değil bir şey hiç bir zaman. sistem dışına çıkın biraz.

satmasının illa ki bi sebebi vardır. biraz da onu düşünün. ha eleştirdiginiz noktalar farklı olsa daha iyi olacağını/satılacağını düşünüyorsanız bence yapın. çünkü yapmamak salaklık olurdu di mi...
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

said:

senin için değilmiş demek ki. "Comfort For The Modern Traveler"

adapter pattern'e gelince konu. önce adapter pattern ne daha iyi öğrenmen lazım. uygulanış alanı ne vs. kaldı ki her şeyi de sistemlere göre düşünmeyin. bi sikime uymak zorunda değil bir şey hiç bir zaman. sistem dışına çıkın biraz.

satmasının illa ki bi sebebi vardır. biraz da onu düşünün. ha eleştirdiginiz noktalar farklı olsa daha iyi olacağını/satılacağını düşünüyorsanız bence yapın. çünkü yapmamak salaklık olurdu di mi...

abi oncelikle al bi snicker ye sdfsdf

ikincisi soyledigim yasam tarzi (hoodie giyme ve otobusle yolculuk) benim hemen hergun yaptigim sey ve bunlari baz alarak o yorumlari yaptim zaten. benim hali hazirda 6-7 tane kadar ise giydigim hoodie var ve bu urun adapter pattern ine uymadigi icin zaten onlar ustunde kullanamiyorum. tek buna bagli kalacaksam birden fazla almak zorundayim. kislik bot falan degil ki bu sadece kar yaginca giyeyim.

said:
önce adapter pattern ne daha iyi öğrenmen lazım.

demissin

wiki said:

In software engineering, the adapter pattern is a software design pattern that allows the interface of an existing class to be used from another interface. It is often used to make existing classes work with others without modifying their source code.

yani burda diyorki bir adaptor interface in var (ISleepable) yani yastigin implement ettigi interface bunu diger class in icerigini degistirmeden kullanabilirsin. ama ben diger hoodilerimde kullanamiyorum?

surdan ayrintilara goz gezdirebilirsin;

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/orm-9780596527730-01-04.aspx

son olarak, basit bir kickstarter projesini fazla ciddiyetle savunuyorsun gibi geldi, fikir fena degil ama elestirmeden alkis mi tutalim? beklenti nedir yani, daha iyisini soyleyin demissin fikir de verdik. o da olumlu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
said:
önce adapter pattern ne daha iyi öğrenmen lazım.

demissin

wiki said:

In software engineering, the adapter pattern is a software design pattern that allows the interface of an existing class to be used from another interface. It is often used to make existing classes work with others without modifying their source code.

yani burda diyorki bir adaptor interface in var (ISleepable) yani yastigin implement ettigi interface bunu diger class in icerigini degistirmeden kullanabilirsin. ama ben diger hoodilerimde kullanamiyorum?

surdan ayrintilara goz gezdirebilirsin;

"In software engineering." yazan kısmı da boldlasaydın keşke. azıcık düşünün ya.

said:
son olarak, basit bir kickstarter projesini fazla ciddiyetle savunuyorsun gibi geldi, fikir fena degil ama elestirmeden alkis mi tutalim? beklenti nedir yani, daha iyisini soyleyin demissin fikir de verdik. o da olumlu.

birincisi ben daha iyisini söyleyin demedim. sen kimsin ki daha iyisini söyleyin diye sorayım abi sana asdf.
ikincisi abi fikir verdiğinizi sanıyorsunuz. madem fikrinizin daha iyi oldugunu her olayda bu kadar düşnüüyorsunuz, neden gidip adamın 10 katı kazanmıyorsunuz? benim tepkim buna.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sıkıntıyı ben sana söyleyeyim. bakalım anlayabilcek misin. benim asabımı bozan şu:

bu alttaki yazıyı daha 8 ay önce yazmışsın. 8 ay. 8.

reyou said:

direk yurtdisindan arak fikir veriyorum, ilk turkiyede yapan (ki kesin yaparlar) zengin olur.

https://www.uber.com/

uyelik falan uzun is oldugu icin fazla girmedim ama anladigim kadari ile kendi arabanla taksicilik yapiyosun..

dünyayı bu kadar geriden izleyip kendinizi vizyoner veya herşeyi bilen görmeyin ya. olum şunu daha 8 ay önce görebilmiş olman bile komedi. söyleyişin farklı komedi. her şeyi geçtim, çok büyük bi tavsiye verirmişçesine, azıcık araştırsan überin sen yazdıktan sadece 15 gün sonra istanbula gireceğini görürdün zaten ki girdi. şuna gelince de bi deyin ki bu adamlar neden bu kadar bağış toplamış mesela. biraz dışardan bakın kendinize. bunalıyorum sizinle bir şey tartışırken. işin kötüsü büyük ihtimalle yukarıda ne demek istediğimi bile anlamayacaksın, farklı anlayıp cevap vereceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

bu ülkede para kazanmak için yenilik getirmeye çalışmak çok saçma çünkü. astarı yüzünden pahalıya çıkar ve tutturamama riskin çok büyük. o yenilik dediğin şeyler türkiye insanının çoğunda antin kuntin şeyler olarak görülür.

bak ben de iş adamıyım, böyle saçmalıklarla uğraşmıyorum dünyayı yakalayacam diye. boş işler bunlar. örme makinem var 3-5 tane, bağlıyom fasona, müşterim belli, işçiler suriyeli sigorta yok. arada da satış yapıyorduk ama tayyip ilişkileri bozduğu için rus pazarı tıkandı biraz. sıfır yaratıcılıkla mis gibi para kazanıyom, tek yorulduğum haftalık istanbul'a tahsilata gitmek. ama 40 yıllık esnafız biz de yani, tahsilatımızı yapıyoruz, işin raconunu bildiğimiz için.

yol yakınken bırakın bu işleri bence yani. piyasa adamı, esnaf olun. gidin bir yerde çakal esnafın yanında 2-3 yıl karın tokluğuna çalışın, işi öğrenin. çünkü bu işte üniversite diplomanız sökmez. biraz sermayeniz varsa iyi ekmek yersiniz ama 5-10 sene içinde uzun vadede, kafanız da rahat eder.

ama şimdi bu postla 3 sayfa dalga geçilecek. halbuki doğruya doğru dosdoğru konuşuyorum. kuddusi abi vs. anlar, esnaf adamdır o da.
Sosyal ağlarda paylaş

dfsdf adam stalker cikti riza baba.

ii hadi ben geriden takip ediyorum dunyayi (en azindan uber kismini) oyle diyelim :) ki zaten arkamdan atilan mesajlara bakarsan kimsenin 8 ay oncesinde senin kadar bu derece abartili tepki verdigini gormuyoruz. yani normal karsilanmis. var zaten denmis bitmis.

sen adapter pattern nedir onu bi aciklasana? yarim kaldik orda sanki :) o kadar iddiali seyler soyluyorsun ki vardir mutlaka saglam bir kaynagin.
Sosyal ağlarda paylaş

baggy said:

bu ülkede para kazanmak için yenilik getirmeye çalışmak çok saçma çünkü. astarı yüzünden pahalıya çıkar ve tutturamama riskin çok büyük. o yenilik dediğin şeyler türkiye insanının çoğunda antin kuntin şeyler olarak görülür.

bak ben de iş adamıyım, böyle saçmalıklarla uğraşmıyorum dünyayı yakalayacam diye. boş işler bunlar. örme makinem var 3-5 tane, bağlıyom fasona, müşterim belli, işçiler suriyeli sigorta yok. arada da satış yapıyorduk ama tayyip ilişkileri bozduğu için rus pazarı tıkandı biraz. sıfır yaratıcılıkla mis gibi para kazanıyom, tek yorulduğum haftalık istanbul'a tahsilata gitmek. ama 40 yıllık esnafız biz de yani, tahsilatımızı yapıyoruz, işin raconunu bildiğimiz için.

yol yakınken bırakın bu işleri bence yani. piyasa adamı, esnaf olun. gidin bir yerde çakal esnafın yanında 2-3 yıl karın tokluğuna çalışın, işi öğrenin. çünkü bu işte üniversite diplomanız sökmez. biraz sermayeniz varsa iyi ekmek yersiniz ama 5-10 sene içinde uzun vadede, kafanız da rahat eder.

ama şimdi bu postla 3 sayfa dalga geçilecek. halbuki doğruya doğru dosdoğru konuşuyorum. kuddusi abi vs. anlar, esnaf adamdır o da.

oyu da akpye mi atıyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...