Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul Trafiği

Xaero

Öne çıkan mesajlar

Hala trafik var şaka gibi :D :D

https://harita.yandex.com.tr/106122/besiktas/?ll=28.998590%2C41.046018&z=12&l=trf%2Ctrfe

Siz burda nasıl yaşıyorsunuz hayret valla. Şu şehrin artık yaşayanlarına hiçbir artısı yok bence... Ev kiraları almış başını gitmiş. Yediğin ekmek bile ülkenin en dandik ve en pahalı ekmeği... Çocuğunun oynayacağı bir sokak bile kalmamış...
Sosyal ağlarda paylaş

diğer şehirlerde iş bulamıyorum olayı da ilginç
lan diğer şehirlerde hiç mi firma kurmamışlar? türkiyenin tüm firmaları istanbulda mı

ben giderdim çanakkaleye yalandan bin lira maaşla takılırdım aga.

bigün 10 lirayı harca harca bitiremedim en baba kafede hayvan gibi sandviç ıvır zıvır kordonda 9 liraydı mesala.

ya da eskişehir ne bileyim
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul gerçekten az ve orta gelirli insanlar için cehennem durumda şu an. yeni başlayan memur mesela 2100 falan alıyor. örnek veriyorum anadolu adliyesinde katip olsa birisi biraz insani ve yakın bir yerde oturmak istese 1250-1300 liradan başlıyor kira. ankara'da keçiören gibi az buçuk oturulabilecek yerlerde 500-600 liraya 120 m2 3+1 tutabiliyorsun. işine de yarım saatte gidebiliyorsun.

e diyelim kira derdin yok paran pulun var idare ediyorsun. bu sefer de trafik sıkıntısı. iş yerine yakın bir yerde oturmuyorsan günde 3 saatin yolda geçiyor.

şu dönemde ailesinden ayrılabilen ve aklı olan adam istanbul'dan göç eder bence. ankara, eskişehir güzel alternatifler. deniz olsun diyorsan antalya civarı güzel. karadeniz'de samsun fena değil mesela. hem para biriktirirsin, hem ömrün yollarda geçmez, ne bileyim insani şartlarda yaşarsın.

istanbul'dan cidden çekiniyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

yüksek gelirli içinde aynı dertler var adam sonuçta helikopterle gitmıyo ferrari si de olsa aynı trafikte senle yan yana gidiyo he en fazla şoför kullanıyolardır o da vakit olarak bişeye etki etmez.

Tek çare altlı üstlü metrobüs yapıcan bi başka taraftan demiryolunu çakıcan millete özel arabadansa toplu taşıma daha tercih edilebilir gelicek belki ama belki o zaman bu trafik olmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=74KXq7tNcx4
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

tek çare o değil

tek çare 2-3 milyon trafiğe katılan insanın göç etmesi.

yer yok olm şehirde

gelicem yine saçma sapan minibüscülre taksiciler trafik falan

gelmeden daraldım

Ya işte sabah 10 dan sonra metrobüse binicen en geçde 4.30 da binicen daha sonraya kalırsa işin 9.30-10 arası binicen ondan farklı saatlerde senin gibi arada bi istanbul'a uğrayanları yerler durakta
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne farkeder günün her saati var trafik artık. ara yollraı falan da çözdü herkes. eskiden istanbulun yollarını bilmek uzmanlıktı ara yollardan falan istediğin yere çıkardın. şimdi herkes biliyo o yolları

insan gidecek önce. beylikdüzünü tuzlayı istanbula bağlayınca böyle oluyo tabi sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...