Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 Bin TL ye ev döşe

Black_Hand

Öne çıkan mesajlar

topkapı'ya toptancılar çarşısına gidiyorsun.

toptan fiyatına perakende satış yapan kocaman yer, alışverişini yapıyorsun istediğin yerden, isimlerini alıyorsun, sonra cıkarken kamyon tutuyorsun malzemelerin listesini veriyorsun adam toplayıp getiriyor.

en azından 5 sene önce öğrenci evi tutarken böyle yapmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

2000 yatağa çok yani?

ne biliyim ya, günün en kötü 8 saati üstünde geçiyor hınzırın, iyi olsun diye gömdüm yatağa.

çokmuş 2k , öğrenmiş olduk.

beyaz eşya belki 2.el olabilir de, koltuk falan 2.el almam gibi.

Şunu da aşalım:

10 Bin TL den kalmasın abi cebime, artmasın yani.

''2.el alayım 10 bin Tl den 3k kar edeyim'' kafası değil, 10 bin TL ye mümkün olan en iyi (yada size göre hoş olan) şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman şöyle yap, ikinci elcilere git, orada içine sinen beyaz eşya görürsen, çalışır mümkünse garantili durumda bulursun belki, alabildiğini al, içine sinecek büyük yemek masaları falanda bulabilirsin ahşap vs şekilli ^^

bunu yaptıktan sonra elinde kalan bütçeyi hesapla %15-20 yatağa ayır kafana göre kalanı zaten alınacak şeyler koltuktur ıvır zıvır.

ha işte tv yanına bi ps3-4 alayım 10kya dahil edeyim dersen belki o ikinci elciden beğendiğin koltuk vsde olabilir, zaten gittiğinde beğendiğin 1-2 şey oluyor almadan dönemiyorsun.

mesela ayaklı gece lambaları var genelde akşamları loş ortam için kullanılıyor vs, sıfırı 60 70 lira hangi ikinci elciye sorsam 10 liraydı ankarada.

karyola alma hazneli baza + yatak al işte, iyi oluyor baza içine birşeyler koymaya, cidden yere ihtiyacın oluyor evde.
Sosyal ağlarda paylaş

şu ikisini 2600 a almıştım, gayet memnunum bosch a bir bakabilirsin.

buzdolabı

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/nofrost/KDN53NW20N.html?source=browse

çamaşır

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAK20211TR.html?source=browse
Sosyal ağlarda paylaş

medimarkt a gidip 50 tane arasından ürünü belirleyip bayisine gittim. nakit verseydim 2400 e kadar çekmişti. bütün pazarlığı kanırta kanırta yaptıktan sonra, peki nakit versem naparız deyince güzel fiyat alınıyor.

sonra bu fiyatla gidiyorsun mediamarkt a bayi bana bunu verdi diyorsun, 50 lira daha aşağı çekiyorlar.
ama bayi ile markanın garantisinde almak daha iyi, mm garantisi falan yaş.
Sosyal ağlarda paylaş

evet, ilk gittiğimde lan zaten içine birşey koymuyorum, yerden kazanırım diyordum. çünkü geçen sene eve taşınınca, ikea da derinliği normal elbise dolaplarından daha kısa olanlardan almıştım. baya da iş görüyor, ulan hakkaten o kadar derinliğe gerek yok demiştim de, buzdolabında olmuyormuş o iş.

bir tencere atıyorsun raf doluyor derinlik olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

soru yetersiz geldi bana hiç esyan yok gibi mi dusuncez yani böyle anadan üryan duruyorsun gibi mi.
Once bir ihtiyac listesi cıkarmak lazım hatta kesin olsun belki gibi iki liste cıkarmak lazım once bunu cıkaralım sonra bunlara mininum nasıl harcanır onu bulmak lazım.Aşagıdaki liste net olsun ondan sonra imkanlı mı degil mi cıkar zaten.Bence ev bombos olacaksa ve alınacak seylerde ikinci el olmıcaksa bu iş bayaaa imkansız.

listeyi guncelle ne lazıma göre once bence
kesin olacaklar
buzdolabı
camasır makinesi
yatak
televizyon
ütü
ütü masası
calısma masası
yemek masası
ocak
sandalye