Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doktor veya Radyolog eşi dostu olan var mı?

GenjuroXXX

Öne çıkan mesajlar

Selamlar 5 senedir hipofiz adenomu hastasıyım, özetlemek gerekirse beynimde tümör var değişken periyodlarla 5 sene içerisinde yaklaşık 15 kere kontrastli MR çektirdim , kontrast için Optimark kullanılıyor, bugün ilk defa yahu bu optimark'ın uzun vadede bir etkisi var mı diye kontrol edeyim dedim ve yüksek riskli kontrast madde olduğunu öğrendim ileri derece böbrek yetmezliğine uzanan bir yolu var sanırım detaylı bilgi verebilecek var mı doktor ağzından? kendi doktoruma sorsam kendisi endokronoloji doktoru bir fikri yoktur büyük ihtimalle ve haftaya cuma randevum var o zamana kadar boş geçmek yerine biraz bilgi edinmek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

büyük geçmiş olsun yav. ssk varsa hafta içi alsana randevu random bi devletten sormak için.

Var tabi ssk'da 6 ayda 1 olmak üzere 3 hafta her cuma izin kullanıyorum zaten hastane işlerine (yıllık izinden düşmüyor müdür sağolsun) daha fazla abuse etmek taraftarı değilim hastaneye gidicem diye :s
Sosyal ağlarda paylaş

ssk kullan ne ya hiç mi devlet hastanesine gitmediniz ?

denk geleceğin doktor da olaya hakim değilse hiç uğraştığına değmez ama bence boşuna kuruntu yapıyorsundur, böyle yaygın bir risk varsa zaten takibini de yapıyordur çoğu doktor. Bir dahakine mr a gittiğin yerdeki doktorlarla konuş bir de kendi doktoruna bahset belki senin için rahat etsin diye böbreklerini de kontrol eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

aldığım yanıt
"Bu tür Kontrast maddeler tetkik sırasında yıllardır kullanılıyor. Tabiki olumsuz etkileri var. Ancak tetkikten sonra bol su içerek bu olumsuzluğu engelleyebilir. Vücuttan hemen atılır toksik etkisi azaltılır."

Aradığım lezzet buydu işte (tu)
Çok teşekkürler :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

2006dan beri ilaç kullanmıyorum, boy var mi sende de boy kaç?

Boyla olan alakasini bilmiyorum akromegali gibi bisey mi? Boyum 1.85
Yanliz benim ki prolaktin salgiliyor teshis koyulmadan onceki iki sene hergun yaklasik 30-40 kez birisi bicakla gozumu cikartmaya calisiyormus gibi krizler geciriyordum nefes almak zorlasiyordu ve yari baygin geciriyordum 3-4 dakika ekstradan bir etki de hulk gibiydim sinirden agzimdan köpük geldigi zamanlar oldu sanirim ayni rahatsizliga fakat farkli etkilere sahibiz benim ilaci birakmak gibi bi sansim yok cunku prolaktin artiyor durmadan
Sosyal ağlarda paylaş

her ikinize de geçmiş olsun. spark'tan anladığım kadarıyla (ilaç kullanmayı bırakmış) tedavi iyileşme sağlıyor, yani inşallah öyledir. ercan'cım 5 sene oldu demişsin, takma kafana falan denecek zaman çoktan geçmiş. uzun süren hastalıklarla yaşamanın ne demek olduğunu az çok bilirim, ama semptomları bastırarak yaşam kalitesini yüksek tutacak tedaviler varsa az çok katlanmayı öğreniyor insan. inşallah tedavi ile kontrol altında tutulabilen bir durumdur. dahası, umarım tamamen iyileşme mümkündür. insan tanıdıklarında sevdiklerinde böyle şeyleri duyunca çok üzülüyor. inşallah ikiniz için de herşey zamanla çok daha iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

her ikinize de geçmiş olsun. spark'tan anladığım kadarıyla (ilaç kullanmayı bırakmış) tedavi iyileşme sağlıyor, yani inşallah öyledir. ercan'cım 5 sene oldu demişsin, takma kafana falan denecek zaman çoktan geçmiş. uzun süren hastalıklarla yaşamanın ne demek olduğunu az çok bilirim, ama semptomları bastırarak yaşam kalitesini yüksek tutacak tedaviler varsa az çok katlanmayı öğreniyor insan. inşallah tedavi ile kontrol altında tutulabilen bir durumdur. dahası, umarım tamamen iyileşme mümkündür. insan tanıdıklarında sevdiklerinde böyle şeyleri duyunca çok üzülüyor. inşallah ikiniz için de herşey zamanla çok daha iyi olur.

Sagoolasın abi :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...