Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sahibinden.com - Get İle Telefon Satmak

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

Iphone 5S ilanı koydum birisi almak istiyor. Farklı şehirde. GET ile koyun alayım diyor. Sisteme bakıyorum evet alıcı koruyor fakat satıcı için ucu açık noktalar var. Örneğin ben telefonu gönderdim bunun sonunda adam telfonu almadım diyebilir, ne bileyim IMEİ değiştirir vs.

DAha önce kullanan var mı ? Anhora mıydı GM TRADER, onun gibi olmayayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kargo yaparken kargo'ya faturasını ve açılmamış olduğunu da ispatlayıp(0 ürün sattığını varsayıyorum) SİGORTALI göndericeksin. Kargo açıklamasına da SIFIR AÇILMAMIŞ XXXX ürünü YYY modeli diye yazdıracaksın.

Ürünü kargo paketine koyarken video kaydı alıp göndereceksin.

O zaman kendini her türlü korumuş olursun.
"Adam paketi açtı ürünü ikinci el yaptı bana gönderdi iade hakkıyla" diyebilirsin.

Merak etme, mesafeli satış sözleşmesinde 14 günlük koşulsuz şartsız iade hakkında ürünün alındığı kondisyonda(paketi açılmamış vs) iade edilmesi gerektiği zaten yazıyor. Sen de kaydettiğin için ürünün ne kondisyonda olduğu belli. Kargoyu iade alırken de video çekersin oldu bitti.

Ürünün bozuk çıktı diyelim, bu durumda garantili ürün ve sıfır paketse zaten sorumluluk üretici firmadadır. Bizim millet nedense satıcı adama suç buluyor. Lan arkadaş, paket açılmamış işte, fabrikadan nasıl çıktıysa öyle. Ben ne yapayım? Üretici değilim ben. Bunu anlatamıyorsun gerizekalılara.

Dolayısı ile o açıkları kapatmak senin elinde.

Gelelim ikinci el ürüne, yine en baştaki prosedürleri ileyerek ürünün fiziki ve çalışır fonksiyonunu ispatlayabilirsin. Parça çalınmasına vs karşı.

Zaten oturup zahmet edip iki satır satış sözleşmesini okusaydın, büyük ihtimalle bu cevapları sen de bulabilirdin.
Sosyal ağlarda paylaş

rot anlamsız bir şekilde atarlanmış. abi teşekkürler epey özenip yazmışsın da sonunda niye bana yüklendin onu anlamadım. sorun sözleşmeyi okuyup okumamak değil ne yazık ki, yukarıdaki linke baktın mı bilmiyorum. milletin başına neler gelmiş, sözleşmeyle ilgisi yok. dolandırıcı heryerde dolandırıcı, sözleşmede bu vardı ama falan diye çıkışacak muhattap bulamıyorsun, ki zaten iphone 5s için de avukat tutup o işin peşini kovalayacak halim yok. astarı yüzünden pahalıya geliyor.

@esh, aynen abi vazgeçtim zaten. telefoncuya götürdüm 600tl dedi totoş. alınmazsa alınmasın sokarım telefonuna yani, ikinci el satış işini beceremiyorum ben. bkz xbox topağım fasda
Sosyal ağlarda paylaş

Olm siz niye her işinize gelmeyene atar diyosunuz.
İlla sonuna smiley mi koymam lazım =)
Laf sokacak, atarlanacak olsam o kadar uzun yazı yazmam.

Dolandırıcı her yerde dolandırıcı ama, bu da a+b=c olan bi web sitesi. Kuralları belli. Yıllardır da bu şekilde işliyor. Açıkları kapatırsan gayet güvenilir demeye getirdim yani ;) Linki de okudum, o linktekilerin yarısından fazlası da gerizekalı andaval çünkü. Teknolojiyi her bir boka kullanıp, en basit mantıkta bile hata yapabilen insanlar. Donanımhaber linki vermeniz cidden komik çünkü adamlarla bütün gün bu forumda dalga geçiyoruz. Bilmiyorum farkında mıısnız.
Sonunda sana yüklenmemin sebebi de yukarıda da bahsettiğim gibi, sözleşmede iade/hak talebi kuralları çok kısa bikaç madde ve numaralandırarak belirtmişler. Dolayısı ile o her numarada kendini savunacağın kanıt oluşturursan Sahibinden.com staffı ile hallediyorsun zaten. Avukat felan nerden çıktı? Paranın aktarılıp aktarılmayacağına yöneticiler karar veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu parça çalınmasına karşı korumayı anlamadım. 1 yıl garantisi olan telefonu aldık, sorun yok çalışıyor. 2-3 ay sonra klasik orta tuş bozuldu ve garantiye yolladık. Garantide incelenirken, ürünün daha önce dışarıdan müdahale ile servis dışı açıldığını tespit etti diyelim. Senin garantin yanmış oluyor. Hatta içini açtı, orjinal lcd ekranı çakması ile değiştirdi misal, nasıl ispat edicem?
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Şu parça çalınmasına karşı korumayı anlamadım. 1 yıl garantisi olan telefonu aldık, sorun yok çalışıyor. 2-3 ay sonra klasik orta tuş bozuldu ve garantiye yolladık. Garantide incelenirken, ürünün daha önce dışarıdan müdahale ile servis dışı açıldığını tespit etti diyelim. Senin garantin yanmış oluyor. Hatta içini açtı, orjinal lcd ekranı çakması ile değiştirdi misal, nasıl ispat edicem?

Güzel soru. Ama benim açıkladığım şey, sen satarken idi. Sorulan soru da satılan yönde kendini korumak adına idi. Bunun için de servisten yazı isteyebilirsin.
Alıcı kısmını maalesef bilemeyeceğim, onun için üzerinde düşünmek lazım.

@Jeez
/respect
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
dün metrobüste bi elemanla tanıştım asus yetkili servisinde çalışıyormuş.

adamın biri laptop servise, tamir edilmiş vs. sonra bu metrobüsteki eleman, yanlışıkla adamın adresine değil fatura adresine yollamış tamir edilen aleti.

adamı aramış geri istemek için laptop u, adam demiş bu laptop benim, internetten satmıştım, adam parayı yollamadı çaldırlar laptop u diye, faturayı falan göstermiş hatta.

sonra olay polise taşınmış, laptop u yollayan adam adresten yakalanmış.
bu da böyle bi hikaye işte.

sonuç olarak get met hep sıkıntı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...