Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

Toplicak biyerde illaki, ama ben yinede pek emin degilim buralarda cok uzun sure tutunabilecegine. Yarin birgun yine bisi olur, yilbasi gelir, cin banler, rusya kabul eder, amerika birilerini tutuklar, inek daga kacar, yine öngörulemeyen biyere dogru gider. 3-4 yildir BTC marketinde bisey ögrendiysem o da, öngörulerin cok nadir tuttugu.

Enguzel kazanma sekli kaybedince uzulmeyecegin bi miktar alip köseye koyup, hazreti sabir bekleyip, saglam arttiginda satmak.
Sosyal ağlarda paylaş

toparliyor, tren kalkiyor binmek isteyen kaleye mum diksin 2000 TELE havale etsin

grafikte SINCAP sekli cikti beyler sincabin kuyrugundayiz, ortasinda calkalanacak 9300u gecerse 9500 olur onu da gecerse 10 bin gorebilir, duserse biraz dusebilir. sene sonunda 20 bini gecerse cok para kazanmis olursunuz.

oh be ben de sonunda bitcoin hakkinda teknik yazi yazabiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

lel nasil sacma? :D Yarin birgun herife gelseler "bu hesap kimin, trilyor para dönmus burdan hesabini ver" deseler adam nasil kanitlicak hesabin kimin oldugunu?

bitcoin'in tüm olayı zaten bu anonimlik değil mi ?

dünya üstünde bir para biriminin (reel ya da kripto) 10k dolares olmasının başka ne gibi bir sebebi olabilir ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

Bitcoinin olayi buda, sana bitcoin'i TL karsiligi alip satma hizmetini sunan platformun olayi o degil. Okadar parayi oraya sokup cikarirken, maliye kalkip "sizin bu havuz hesabinizdan su kisinin hesabina su kadar para gelmis, bu parayi hangi uyeniz gönderdi, bu uyenin adi soyadi ne" dediginde, adamlarin verecek cevabi olmazsa, o platform nekadar yasar sence?

Asil böyle bi yerden yukluce anonim islem yapabilmeyi beklemek sacmalik. Full anonim olayim diye bi derdin varsa zaten bu sekilde alim yapmazsin, birinci elden localbitcoins uzerinden ya da baska bi yolla da bitcoin alimi yaparsin. Bitcoinin anonim olmasi baska bisey, bitcoin trading baska bisey.
Sosyal ağlarda paylaş

10 bin dolar iste daha ne istiyorsun 1 hafta once (hatta belki 4 gun once) 10 olacak deseler kimse inanmazdi. :D

bence btc babalari yanlis yapti o kadar hizli artarken satip artisi yavaslatip sonra o paralarla duserken destekleselerdi daha saglikli bir grafik olurdu.

ayrica hicbi platform da tek uyesi uzerinden 10 milyon TL gecirsin istemez sonra zarrab'in parasi cikar hayatin mahvolur. kimligini bilse bile sinir koymasi normal. 10 bin tl icin de zaten hic kimse/devlet pesine dusmez adamin
Sosyal ağlarda paylaş

Selam, localbitcoins denmiş ama oradaki takasçıların da hepsi kimlik / selfie istiyor ilanlara bakarsanız.

Gerçek anlamda anonimlik pratikte mümkün değil. Ancak sisteme soktuğun parayı onlarca cüzdandan geçirip sonra kiralık katile yollarsan izini biraz daha uzatmış olursun sanırım :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya bunun hakkinda cok research var da bence gayet anonim...

yani diyelim A'da kimligin belli btcturkten aldin sonra o B'ye gitmis sonra C'ye gitmis.

simdi B kim C kim?

behavioral analysisten cikiyor diyorlar ama ben inanmiyorum, kolay degil oyle cunku bir transactionin nedeni yok, B ben miyim degil miyim internetten belki golf topu satin aldim BTC ile? veya hacklendim B hackledi beni?

neyse zaten Non-interactive zero-knowledge proof diye bisey var zkSNARK, zcash'in taktigi. bunda kimin kime gonderdigi bile belli degil matematiksel olarak 100% anonim. ama bu kadar anonimlik de devletleri korkutur gibime geliyor bitcoinin anonimlik orani ideal.

ethereum da zkSNARKlari incorporate etti, daha cok 100% anonim yani provably anonym coin gormeye baslayabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...