Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Iphone 6s - Apple Store US

cacodemon

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

"roket adam" said:

ya benim bi hostes arkadaşım var sürekli amerikaya gidiyor. her gittiğinde apple store'A uğratıp birer ikişer aldırıp burada okutsam gider mi? pasaport kayıtsız iphone pazarı var mı türkiyede?

Hostesler getiremiyor yanlarında herhangi bir şey. Kontrol ediliyorlar.

Bayaa bayaa getiriyolar valla, defalarca da getirdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

deadwoll said:

"roket adam" said:

ya benim bi hostes arkadaşım var sürekli amerikaya gidiyor. her gittiğinde apple store'A uğratıp birer ikişer aldırıp burada okutsam gider mi? pasaport kayıtsız iphone pazarı var mı türkiyede?

Bu bilgiye nereden ulaştın? Eski bir kabin memuru olarak soruyorum.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/iphone-5-alarmi.html

Şu tarz bir durum vardı diye hatırlıyorum ben. Host arkadaşım da aranıyoruz demişti vaktiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben her şeyi cloud kullanıyorum, onedrive + icloud var. Müzik için de deezer yetiyor fazlasıyla. Resimleri de telefonu her mac'e bağladığımda import edip external'a yolluyorum.

Bilgisayardaki arşivlerimi bile bir kenara bıraktım diyebilirim. Ancak film, fotoğraf vs. dl edip arşivliyorum artık.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Rotweiler said:

deadwoll said:

"roket adam" said:

Bu bilgiye nereden ulaştın? Eski bir kabin memuru olarak soruyorum.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/iphone-5-alarmi.html

Şu tarz bir durum vardı diye hatırlıyorum ben. Host arkadaşım da aranıyoruz demişti vaktiyle.

Yanlış söylemiş arkadaşın. Gümrük memuru dahil kimse arayamaz uçuş personelini. Hem girişte hem çıkışta.
Sosyal ağlarda paylaş

Soranlar olmuş, gerek pm'den gerekse konudan.

Batum'dan telefon alma tutosu.
Öncelikle batum'dan iphone'u çok ucuza temin edebilirsiniz. Batuma pasaportsuz giriş yapabiliyorsunuz. Kimlik vererek batuma giriş yapmak için bir belge alıyorsunuz. Ücreti 15TL.

Batuma giriş yaptınız farzedelim. Zaten sınırdan çıktığınızda binlerce taksi var. Taksi ücreti çok ucuz, 10TL'e istediğiniz yere götürürler ve neredeyse tüm taksiciler türkçe biliyor. Apple ürünlerini satan bir sürü yer var ama merkez olarak bu satıcılar "Batumi Plaza" denen yerde bulunuyor. Taksiciye batumi plaza derseniz zaten o sizi götürecektir.

Batum para birimi Lari. 1TL = 0.80Lari(GEL)
Bu exchange yapan yerlere göre 0.78, 0.81 olarak değişebiliyor. Zaten telefonu alacağınız yerin etrafında bir sürü exchange bürosu mevcut.

iphone6 16gb > 1,749.00GEL
iphone6s 16gb > 2,105.00GEL

Telefonu mağazadan aldınız diyelim. Zaten satış yapan eleman sizin türk vatandaşı olduğunuzu görünce hemen tax free formunu doldurmaya başlıyor. Bizdeki kdv gibi %15 vergileri var. Türk vatandaşlarına bunu iade ediyorlar. Aldığınız ürün(leri), bu iphone olabilir, kılıf olur, aksesuar olur tüm ürünleri "tax free" etiketiyle birlikte zımbalayarak paketliyorlar. Bu paketi gümrükten geçene kadar açmamanız gerekiyor. Paketin içinde faturanız, tax free formu vs. bunlarla gümrükteki tax free bürosuna geliyorsunuz. Orda paketiniz inceleniyor, vergi iadeniz hesaplanıp paranız istediğiniz para cinsinden (euro,dolar,tl) geri alabiliyorsunuz.

Şuanki güncel fiyat ile iphone6'a vergileri de düştükten sonra 1784TL gibi bir rakam ödüyorsunuz. Türkiye'e geliyorsunuz, ve vergi dairesine gidip telefonun emei numarasını vererek 130TL yatırıyorsunuz. Daha sonra e-devlet üzerinden telefonu kaydettiriyorsunuz.

Günün sonunda iphone6 için toplam ödediğiniz rakam 1915 TL

Güncel fiyatlara bu linklerden bakabilirsiniz
http://alta.ge/index.php?dispatch=products.view&product_id=9181
http://iphoneplus.ge/products-page/iphone6-s/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...