Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

DoruK

Öne çıkan mesajlar

dün samuro banlamayıp karşı takımın almasına sebep olup reghar alan ve oyunun başında oyundan çıkan adam yüzünden sky temple'da 30'a 2 reskill yiyen bir takım olarak, level 20-18 iken;

sky temple'da boss'a zıplayıp almam sayesinde bütün takımı kestik, boss ile beraber core'a yürüdük,
ben chatten YES FAK YES HELL YEAH MODAFAKA REGHAR BITCH diye yazarken

core'a vuramadığım skill yüzünden %3 ile wipe yedik yenildik lan.

abv sdnfklsdg
Sosyal ağlarda paylaş

yazık ya emek verip bişeyler yapmaya çalışanların hali ne kadar vahim şu oyunda.
amk placement'ın üçünde aynı adam sadece feedledi her seferinde bizim takıma geldi. adam gidip towerlara ölüyor. bir kez daha geldi bu sefer karşıya. karşı takıma da aynısını yaptı.

en son oyunda da bir başkası aynısını yaptı.
sonuç 6win 4 lost.

ve bu oyunların 7sinde mvp seçildim.
10 maçın toplamında 4 kere öldüm.

ve bana gitti gold 2 verdi yine. abi o kadar hayal kırıklığına uğradım ki şuan anlatamam.
ya niye bunlar bana geliyor placementlarda niye!
bele vaziyetin içine soxum. daha da nah çıkarım diamonda mastera filan.
beyler bittik biz bittik( emre style )
Sosyal ağlarda paylaş

Cidden yazık olmuş. Yaranı deşmeyim diye sormamıştım kaç kere pro maçı yaptı diye. Aklıma geldi yoksa kesin 2-3 maç yapmıştır gibisinden =)

Rank falan kalmadı bende 70 win 40 lose yapıyorum hala gold. Her sezon daha da düşüyorum bakalım bronze a 5. sezon geçerim herhalde =)
Sosyal ağlarda paylaş

Solo olarak oyunu taşıyabilecek herolar oyna.

Mesela Zarya al. Tank mı yok? Halleder. Support mu yok? O da sende. DPS mi yok? Biraz pratik yaparsan o da tamam.

Mesela Chen al. Kral solo laner. Waveclearı çok kötü değil. Tanklık da yapar. DPS'te yapar. Donkey Kong olarak oynarsan şişko bir Illidan da olabilirsin.

Mesela Lili al. Her zaman blind build git. Çünkü aptal takımın yeterli DPS çıkaramayacağından senin de vurman lazım. Ama ulti olarak Cup al. Yoksa DPS gittiğini farkederler ve level 10'dan sonra oyunu satarlar.

Mesela Butcher al. Takımın büssürü bıdı bıdı yapacaktır ama Gold lig'de herkes kafasına göre takıldığından sağda solda bir sürü solo kill alabilmen lazım. Biraz pratik yapman gerekebilir.

Aklıma başka solo taşıyabilecek hero gelmedi. Alarak var aslında ama skill cap'i yüksek. Herhangi bir skillshot kaçırırsan teamfight kaybettiriyor. Ben elleşmiyorum kendisiyle.

Ragnaros haaarika bak. Onu da kullanabilirsin. Süper solo laner, süper waveclear, über düper anti push herosu.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace'in solo taşıyabilecek hero örneklerine pek katılmıyorum.
Gerçi kimlere karşı oynadığın çok önemli ama örnek verdiği herolar oyunu tek başlarına taşımıyorlar ona eminim. Chen iyi tank ama karşıda mesela cc,stun,root heroları varsa ve takımın senin ne zaman yanında olmasını bilmiyorlarsa direkt olarak ekmek herosuna dönüşüyor. Ve Chen'de önemli olan şey ne zaman içmeye başlayıp ne zaman savaşa girmesini çok iyi bilecek. Öyle illidan gibi oynanacağını sanırsan anında ölürsün, çok net.

Lili'nin oyunu taşıma ihitmali yok gibi, hayal bence. Ancak karşıda çok fazla autoattack herosu varsa iş yapabilir blind build ile.
Butcher keza yine aynı şekilde, tam olarak ne zaman adamların içine dalmalısın çok iyi bilmelisin. Ve takım arkadaşların seni takip etmeli. Genelde olan şu, butcher koşar adamların arasına ve kebap olur karşı takımın üzerine kusması ile.Bu verilen herolar bazı hero kompozisyonları ile işe yarayacak herolar. Kısaca bu yukardaki herolar ile hata yaparsan yok oluyorsun. Aralarında bir tek Zarya örneğe yakın bir hero olmuş.

Kafadaki fanteziler, genelde takım arkadaşlarının kabusu ile sonlanıyor. O yüzden gerçekten takımdaki heroların ne olduğu çok önemli. Bu herolar kötü demiyorum ama kesinlikle solo taşıyan herolar değil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

taşıma olayına eskiden ben de öyle spesifik herolar üzerinden bakardım fakat şu an oynadığım ligde bu namümkün.
taşıyacak hero falan yok sadece metaya uygun etkili herolar var. iyi oynarsan biraz da olsa etkili olabiliyor da yok yani takımdan bir kişinin kötü olması bile ne yaparsan yap oyunun malubiyetle sonuçlanmasına neden oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ragnaros mukemmel! oynamaya doyamadim. bu kadar sevecegimi tahmin etmemistim. ama tam chogall copy/paste, ulan blizz... ama cidden super olmus her isi yapiyor. yok boyle bir sey, ne ararsan var be. nerf degil nerf ustune nerf lazim ahah.

solo tasicam diye draft ederseniz zararli cikarsiniz. master kapisinda adam diyor onu. o yapar belki de siz denemeyin bile.comfort pick diye bir olgu var. iyi oynadigin, kendine guvendigin herolar. size lazim olan o arkadaslar. bir yandan da meta pick ve map pick herolari ogrenmeniz lazim ki repertuariniz genislesin. tabii onun yeri rated degil. comfort pick + rated olmayanlarda comfort zone disina cikip, ogrenip, onlari da comfort pick haline getirmek.

eger draftci basilik denk geliyorsa o da cok etkileyen bir sey. ezbere banlarla bir yere kadar. duruma adaptasyon sart ki first picke, double picke servis edebilesin, karsi takima calismadigi yerden sorabilesin. yutupta videolari falan var.
Sosyal ağlarda paylaş

Comfort pick çok ayrı bir şey. Benim varsayımım hangi hero olursa olsun o heronun comfort pick olacak kadar oynanması şartıyla.

Patch geldiğinden bu yana çok istememe rağmen HL atmadım çünkü unranked draftta çılgınlar gibi Artanis ve Diablo spamlıyorum. Her iki heroya da Sezon 2 boyunca hiç dokunmamıştım. Tekrar pickleyebilecek düzeye gelmem lazım.

Chen şu anda tankların arasında yüksek dps'e sahip olan hero. Ama daha da önemlisi illidan etkisi yapabilen tek tank. Zaten donkey kong buildi ile oynamak gerektiğini özellikle belirttim. Yani 1v5 Flying leap ile girme zorunluluğu yok. Onun yerine varil atıyoruz :) Ayrıca HL'den bahsettiğimizi unutmayın. Her ne kadar Chen hard cc ve silencea karşı zorlansa da (Root chen'i etkilemiyor) CC chain yapacak organizasyon yok. Daha da önemlisi alt seviyelerde solo laner picklemek gibi bir alışkanlık yok. Tek tank olsan dahi solo lanede ezici bir üstünlük sağlayabilirsen level 10'a takımını daha erken getirebilirsin.

Buçır ise şu anda dia ve master'da en yüksek winratei olan 3. hero. Genele bakınca 4. hero. Reworkten sonra hiç 5-6. sıraların altına düştüğünü görmedim. Evet solo olarak buçır pickleyip 1v5 yapmaya çalışan çok fazla oyuncu var ama biraz çalışarak, biraz sakin oynayarak başarılı olmak zor değil.

Yukarda değinmeyi unutmuşum. Thrall'da çok iyi bir solo queue herosu.
Sosyal ağlarda paylaş

guzel nerflendi. 10% movement speed gitti. trait basinca essence toplamak cd'a giriyor. brushstalk cd artti. blizz diyor ki nasil olsa pickleyeceksiniz, global or gtfo. yeni lvl 20 talent super olmus ama apex predator'den vazgecmek kolay degil. adaptation cd'a el atmalari lazimdi.

random herolarla mines'i yeni brawl olarak sunmus olmalari... vakit az diye bakmadan brawl'a girdim. mac uzadi sdfg.
Sosyal ağlarda paylaş

e öyle solo q herosu bir sürü var saymakla bitmez. bahsettiğimiz şey taşıma olayı. o iş tamamen yaş yani.
misal valla. bana göre de en iyi solo q herosu valla. ama sen naparsan yap yani yeniliyorsun. dün bana oyun sonu vallayla %78 win rate'in var oynayanların yüzde 90'ından iyisin gibisinden bi mesaj yazmıştı sağ tarafta. fakat o da bi yere kadar. senin yerine başkası seçiyor vallayı potansiyelini mahvediyor direkt 4 kişi kalıyorsun. benim istisnalar haricinde yenilgilerimin abartmıyorum yüzde 80ine yakını ya feederdan ya dc olanlardan ya da toxic afklardan. şöyle güzelce yenildik ama uğraştık dediğim fazla maç olmuyor.
işte eskiden öyleydi rankım yüksekken mükemmel zevkliydi. sezon ikiden sonra afakanlar bastı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...