Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD CPU Athlon 64 & PENTIUM 4 HT 3.0 GHz

reyou

Öne çıkan mesajlar

slmlar arkadaşlar ben yeni bir bilgisayar topluyorum işlemci olarak karşımda 2 seçenek var:

AMD CPU Athlon 64 (2000MHz, 1024 KB, S.754) Retail Boxed

PENTIUM 4 HT (LGA775) / 3.0 GHz - 800MHz - 1MB L2 Cache - 90 Nm

ikisinden birini alıcam.

özelliklerine baktım amd de 2000 mhz intelde 3000 mhz yazıyor.

acaba performans farkı burdamı ortaya çıkıyor..yoksa amd 64 daha mı iyi?[signature][hline]all your base are belong to us !!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SoulCube, 23 Ocak 2005 21:32 tarihinde demiş ki:
o zmn p4 al derim ben ekran kartın oyunları idare etcek kapasite de

said:
256 ddr radeon alıcam.

e bu ekran kartıda idare etmesse bilemiyorum yani ben çöpe atayım ekran kartımı o zaman ?[signature][hline] Sözlük |~| Mail |~| Msn |~| Icq |~| Info
Derslerime Agırlık Veriyorum. Ben Onların Degil Onlar Benim Altımda Eziliyor
Anteplinin Oğluyum Kurşun Yerim Laf Yemem
Sosyal ağlarda paylaş

idare eder derken ben anca idare eder gibi bişey mi dedim eray ?? idare eder dedim ki bu ekran kartı da 1 sene sonra o kadar ahım şahım bişery olmuycak[signature][hline]'' 3. Dünya savaşında ne olacağını bilmem ama 4. Dünya savaşı taş ve sopalarla olcağı kesin''
Albert Einstein *'Amcamız'*
Ben kimmiyim Ahanda Gör
Aha bak bu da Css ateş ederek yaptığım amblem :D

[Bu mesaj SoulCube tarafından 23 Ocak 2005 21:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

e ona bakarsan teknoloji hergün ilerliyor bugun aldıgımız bir cep telefonu 700 milyonken 1 ay sonra 2. el pazarında 300 milyona kadar düsüyor :-) tamam sus :P her topic kavgalarımız yüzünen dagılıyor :D[signature][hline] Sözlük |~| Mail |~| Msn |~| Icq |~| Info
Derslerime Agırlık Veriyorum. Ben Onların Degil Onlar Benim Altımda Eziliyor
Anteplinin Oğluyum Kurşun Yerim Laf Yemem
Sosyal ağlarda paylaş

Sacma isler yaptirtmayin millete sirf intel in halen sonuk ismi var diye.Temel matematiksel(Carpma,bolme,cikarma etc) islemleri kullanan muhendislik programlarini kullanacaksaniz gidin Amd alin.Yok ben program yazacagim 600 mblik,sonra da compile edecegim diyorsaniz gidip Intel alin.Oyunlarda AMD islemcilerin Intel i acik bir sekilde ezdigini daha da kabul etmek istemiyorsaniz net i biraz arastirin.Workstation kurmak gibi bir idealiniz yoksa AMD.[signature][hline]Ranger : Bard : Hero (Excalibur)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SoulCube, 23 Ocak 2005 22:29 tarihinde demiş ki:
Leathas ne bu cel biz ne yazdık sankı yukarda okusana ne demişiz biz ?

bak ne demissiniz siz :
said:
eraygnr
3 boyutlu bir grafik cizim programı kullanacaksın bunun icin raminde kuvvetli olmalı ayrıca o zaman intel al s

said:
SoulCube
o zmn p4 al derim ben ekran kartın oyunları idare etcek kapasite de
[signature][hline]Ranger : Bard : Hero (Excalibur)
Sosyal ağlarda paylaş

bende araştırdım baya.

Prescottlar 3.2'den düşük MHZ'de adam gibi performans gösteremiyorlar. Bunun yanında inanılmaz sıcaklık üretiyorlar ve deli gibi enerji çekiyolar. Prescottların içinde 64 bit'in entegre edildiğini , İntel'in Longhorn'u beklediğini duydum.Ne kadar doğrudur bilemem.

AMD ise , overclockingde intelden daha kolay olduğu için iyi aslında.Ama son çıkan AMD işlemcileri daha zor oc ediliyor.

RAM olarak da 2x512 DDR 400 mhz Twinmos tavsiye ederim , kullanmadım ama ben ondan alacağım.

paran varsa AMD 64 3200+ derim.[signature][hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
i want a boy with çemçük smile and pişmaniye hair.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece ekran kartına güvenmeyin oyunlar için, işlemci değiştirilmiyor kolay habire soket/slot değiştiği için ama ekran kartı değiştirmek daha kolay, en azından pci express olayı karıştırana kadar öyleydi..

grafik işlemlerini yapar eder makine ama gelir yapay zekayı yahut işlemci desteği gereken konularda tıkanır. ya da civ4 çıkar, bir turn bitene kadar sit-com izlersiniz.. :-p ayrıca görüldü ki "falanca ekran kartım var ama doom3 düzgün çıkmıyor" diyenlerin çoğunun ortak özelliği celeron'du bilmemneydi çok güdük işlemci kullanıyor olmaları..

intel demiyorum, tam tersine amd kullanıyorum ve onu öneririm ama en düşük modellerden kaçınmak lazım sıradışı bir fiyat/performans oranı yoksa..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Abus, 24 Ocak 2005 17:53 tarihinde demiş ki:
şu mantık nerden geliyo program için kullancaksan pc yi intel oyun için kullancaksan amd?

islemcilerin mimarisinden ve farkli isleri yapma guclerinden dolayi geliyor.[signature][hline]Ranger : Bard : Hero (Excalibur)
Sosyal ağlarda paylaş

amd ve intelin işlemci mimarileri aynıdır.eğer farklı olsaydı amd de çalışan program intelde intelde çalışan program amd de çaılşmazdı.

ama mac lerde kullanılan mimari ile amd ve intel de kullanılan mimari farklı.[signature][hline]Love is Divine
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...