Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Norveç

bliksem

Öne çıkan mesajlar

Valla çok üşüyeceğim herhalde ama değer. Hayatımda ilk defa insan gibi yaşadığımı hissediyorum. Norveç'e tertemiz bir pasaportla geldim, daha önce yurtdışına çıkma şansım olmamıştı, Türk de olmam sebebiyle deliğime kadar aranmayı beklerken dünyanın en nazik polisleriyle karşılaştım, havaalanının içine giden kapıyı dahi kendileri açtı benim için. Herkes inanılmaz nazik davranıyor, tanısalar da tanımasalar da. Kuzey insanı soğuk falan değil yani.

Trondheim'da benim kızın halasının düğününü beklerken televizyonda Alanya'da bir polisin Norveçli bir kadına tecavüz haberi çıktığında nasıl utandığımı anlatamam ama. Duyduğum kadarıyla haber Türk medyasına düşmemiş bile, Ekşi Sözlük'te başlık açılmış sadece.

İşin komiği, galiba bir-bir buçuk sene önce kişisele konu açmıştım "İki kadın arasında kalmak" diye, sevgilimle çok kavga ettiğim bir dönemde kafamı ciddi anlamda kurcalayan başka bir kız vardı, başlık troll yağmuruna tutulmuştu. Şimdi böyle şeyler duymak güzel o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır, o benim okulumdan bir kızdı. Bir sürü uzun mesafe ilişkisi yürümez muhabbeti olmuştu ama yürüdü nihayetinde. Okuldaki kıza daha fazla yakınlaşmamızın onurlu bir davranış olmayacağını söylemiş sonra da görüşmeyi kesmiştim. Şimdi de hayat beni buraya getirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun. Norveç avrupa'da gidebileceğiniz muhtemelen en güzel ülke. Benim gibi doğa aşığıysanız. Mutlaka tekrar gidicem. Daha kuzeye çıkmak istiyorum, hatta Svalbard düşünüyorum.

Başka bir Norveç başlığında ben de çektiğim panoramikleri paylaşmıştım.
Sognefjorden

toggie said:

bunlar da flam'da iphone 4s ile cektigim cillop panoramikler.

http://i.imgur.com/JP7l5N0.jpg
http://i.imgur.com/C1AhQtU.jpg
http://i.imgur.com/1yF9n8O.jpg
http://i.imgur.com/ENOQ76L.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Norveç süper ülke anasını satayım, ben 6 ay İsveç'te kaldım şantiye projesi için. Malmö dedik, dizilerden kral şehir, o kadar kötü bir para almamama rağmen bütçem anca Hırvatlar ile Boşnakların oturduğu sokağa yetti. Tarlabaşı gibi ortamda yaşadım. Gerçi İsveç'in birkaç yeri hariç göçmen sorunu felaket durumda, Norveç iyi seçim, ekonomik olarak orta direk standardına ulaşsan bile yeter rahat yaşam anlamında

bingildak said:

norveç iklimi nasıl genel olarak. bir de ingilizce ne kadar yaygın iş hayatında?

Bizim şirketin yarısı Norveçliydi, İngilizce düzeyleri sağlam. Tedarikçilerden de KOBİ ayarında sanayicinin düşük pozisyonları bile iyi bu konuda. Zaten AB genelinde araştırmada Danimarka ve İsveç, Hollanda'dan sonra AB ülkelerinde yeterli İngilizce'nin en yaygın olduğu ülkeler, yetişkin nüfusun %86'sı falan, İngiltere'de bile %95 hsdfhsd, Norveç AB'de olmadığından araştırma dışında kalmıştı fakan o da bu civardır.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Norveç süper ülke anasını satayım, ben 6 ay İsveç'te kaldım şantiye projesi için. Malmö dedik, dizilerden kral şehir, o kadar kötü bir para almamama rağmen bütçem anca Hırvatlar ile Boşnakların oturduğu sokağa yetti. Tarlabaşı gibi ortamda yaşadım. Gerçi İsveç'in birkaç yeri hariç göçmen sorunu felaket durumda, Norveç iyi seçim, ekonomik olarak orta direk standardına ulaşsan bile yeter rahat yaşam anlamında

bingildak said:

norveç iklimi nasıl genel olarak. bir de ingilizce ne kadar yaygın iş hayatında?

Bizim şirketin yarısı Norveçliydi, İngilizce düzeyleri sağlam. Tedarikçilerden de KOBİ ayarında sanayicinin düşük pozisyonları bile iyi bu konuda. Zaten AB genelinde araştırmada Danimarka ve İsveç, Hollanda'dan sonra AB ülkelerinde yeterli İngilizce'nin en yaygın olduğu ülkeler, yetişkin nüfusun %86'sı falan, İngiltere'de bile %95 hsdfhsd, Norveç AB'de olmadığından araştırma dışında kalmıştı fakan o da bu civardır.

Isvecin en kotu sehrinde kalmissin ya. Ben Jonkoping'de kaldim 5 ay, orasi da tirtti ama Erasmus kafasi diye cekiliyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...