Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DVD writer tavsiyesi lazım

Absolut

Öne çıkan mesajlar

Dual writerlar çıkmış bari alayım dedim. Bilmiyorum ne zaman çıktı ama ben eni duydum. Sorularım elbette var :)
Öncelikle bu dual yazanların kapasitesi kaçveya bir sınırı var mı?
Writeable Dual DVDlerin kapasitesi kaç?
Standart bir DVD filmi kaç GBtır?
Bu yeni dualler sayesinde full kopyalama gibi birşey mümkün mü?
Mümkün ise programın adı nedir?
VE tabiki tavsiye edeceğiniz kullanımı kolay bir DVD dual Writer ve fiyatı lütfen :)[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Yeni Yılınız kutlu olsun PATİ abilerim ablalarım
Sosyal ağlarda paylaş

benim tavsiyem asus'un writerı
fiyatını net bilmiyorum ama 100 dolar civarı şu anda
4 hızlı dual yazma kapasitesi var, dual layer dvdlerin kapasitesi 8.5 gb, bunların ilerde hem dual hem double sidedları çıksa (aslında var da Türkiyeye gelse ve alınabilir fiyatlara inse) o zaman bu kapasite iki katına çıkar

8.5 gb bir filmi full kopyalamak için yeterli olur %99 ihtimalle
elimdeki bir çok film bu boyutun altında çünkü ordan tahmin yürütüyorum, Nero ile bu işlemi yapabileceğini sanıyorum, kendim bizzat denemedim ama neronun yapmadığı şey yok sonuçta

ama şu anda sadece tahmin yürütüyorum çünkü boş dual layerlar şu anda alınabilir fiyatlarda değil Türkiyede, mesela 10-15 dolarlar civarıydı en son fiyatları

yani elinizdeki filmi yedeklemek açısından uygun bir maliyet değil bu[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 23 Ocak 2005 08:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Dual dvd'lerin normallerinden farkı nedir?Tersten falanmı yazılıyor bide?Ayrıca normal DVD lerin boyutları ne kadar?Boş DVD fiyatları ne kadar?DVD yazıcıların fiyatları ne durumda?
Biraz fazla soru işaretli bir mesja oldu ama şu DVD olayına bende geçeyim diyorum artık.CD ler çok ufak geliyor bu saatten sonra hehe
Sosyal ağlarda paylaş

dvd yazıcılar artık 50 dolarlara indi bile

boş dvdlerin kapasitesi 4.7 gb ve çok uygun fiyatlarda satılıyor, 1 ytl'e çok kaliteli dvd alabilirsiniz depolama için, dual'lerin olayı birden fazla katmana bilgiyi depoluyor olması sanırım, çünkü Türkçe adı zaten çift katmanlı dvd

artık cdwriter almak diye bir şey kalmadı gibi, combo daha çok satılıyor çünkü 20-30 dolar farkla hem dvd hem cd yazıyorsunuz[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Nec 3500a var bende

pcnet-tomshardware ve pek cok yer 1 numaralı dvd writer seçti
16* dvd yazma
4* dl yazma
pekcok özelligi en üst düzey seviyede

firmware upgrade için en ideal yazıcı çünkü nette illegal ve legal pek cok firmware i en rahat bulunabilen dvd writer dır

her yönü ile kaliteli bir dvd writer oldugunu soyleyebilirim kesinlikle tavsiye ederim.[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
*
*
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de onumuzdeki ay alicam bir tane, arastirdim arastirdim, sanirim Nec en problemsiz ve en iyi olani olarak gozukuyor su anda..[signature][hline]If you want to travel around the world and be invited to speak at a lot
of different places, just write a Unix operating system.
-- Linus Torvalds

Yeniden : http://www.ethernass.com ( .org, .net )
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
nec2500a ya ben illegal firmware upgrade de yaptım
bütün medyaları okuyor
benq 8*dvd+r aldım
12* yazıyor ve hiç sorun cıkmadı daha

bulk aldıgında 90$ a bulabilirsin

kutulu ile arasında pek bi fark yok zaten 2 sinede 2 yıl garanti veriyorlar ama firmware upgrade edince garnatisi kalkıyo
ama sorun degil nette pek cok sitede okudum herkes yapıyor firmware upgrade i ve performansı cok üstün hale geliyor

tabi sunu akıldan cıkartmamak lazım ki firmware upgrade ederken elektriklerin kesilmemesi gerek yoksa yanar alet[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
*
*
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 23 Ocak 2005 16:29 tarihinde demiş ki:
Hımmm peki bu firmware update kaç MB? VE ups takılı olsa bu sorun olmaz değil mi?

firmware updateleri çok küçük boyuttadır genelde, ups varsa hiç endişe etmene gerek yok

ben asus dedim ama nec'in methini de çok duydum benim de oyum nec'e bu arada, yani alacaksan ya da bulabilirsen nec al, ben en son fiyatlarını soruştururken nec'in bir çok yerde tükendiğini farketmiştim, gelmişse düşünme bile

edit: ben LG'ninkini kullanıyorum bu arada, yine çok memnunum ama LG'nin DL yazma hızı 2.4 olduğu için nec veya asus öneririm[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 23 Ocak 2005 17:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
12* veya 8* cok farketmiyor zaten
en kaliteli medyaya yazman lazım ki farkı göresin
onun dısında sen bir dvd+r ye 4 milyon vermek istemeyeceginden gidip 1-1.5m luklardan alıcaksın onada yazması cpu hızına, medya kalitesine ve yazıcının firmware inin becerisine göre bakarsak
7-15dk arası değişir
piyasada en hızlı yazan dvd yazıcı da suan dedigim gibi
nec 3500a[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
*
*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...