Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Fabiano, Ba, Josef'in üçünü de kendi aldırdı Porto'ya diye biliyorum. Ba ve Fabiano bir derece, dandik çıkarlarsa kadro derinliğinde bench ısıtırlar ama Josef patlarsa, TD'nin de yüzü olmaz. Sonuçta verilen bonservisin yanında iyi-kötü yaşı ve karakteri ne olursa olsun yeri zor dolacak Emre gönderildi, Topal kesik yiyor. Bu adam Maldonado ya da daha beteri Josue etkisi gösterirse pis patlar Aziz

Fener, Volkan Şen ve muhtemel Feghouli hamlesi yerine Guarin+sağlam stopere girişse efsane kadro kuracaktı. İyi stoper ikilisi yakalamak çok zor, şu an baktığın zaman ligin yetenek olarak en üst stoperi Chedjou fakat adam 3. senesinde yeni yeni kendine gelebiliyor defans organizasyonu ve partnerleri sebebiyle; Fener stoper almazsa Kjaer de boşa kürek çekecek
Sosyal ağlarda paylaş

Josef ne yapacak da patlayacak ki? ofansif bi adam olarak alınmadı zaten, herkes "Topal varken" diyip duruyorda, bi kere adamın ayağı daha düzgün ileriye çıkarken daha güvenli en yakına topu atayım diye acelesi yok, topalın yerine değil yani, pek tabi taktiksel rotasyonda birlikte bile oynarlar, he V.P de taktiksel rotasyon var mı dersen ayrı konu, ama ben Topal çok iyi bi stopere evrilebileceğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Topal'ın stoper oynayabileceğine bende inanıyorum.Kjaer dışında şu anda diğerlerine göre en makul isim bence.En kötü bir lig maçında fln denemek lazım en kısa zamanda.Yalnız bu çok büyük tepki de çeker.Hadi Ba ve Kadlec neyse de Alves direk arıza çıkarır.Bunca yıllık stoperim,Portekiz milli takımınının değişmez oyuncusuyum fln diye.Orta saha oyuncusunu defans oyuncusuna çevirmek direk mevkisi stoper olan oyunculara hakaret niteliğinde çünkü :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kesilme olarak bakmamak lazım olaya bence, değişik taktik varyasyonlar denenmeli, bu kadar adam niye alındı? diego,nani,josef sabit olmak zorunda mı? nani yi yıllarca sol'da oynadı şimdi neden sağ? Fernandao gibi kule var , geriden gelebilecek şener/gg , caner/hasan gibi içeri kesebilecek adamlar var, inatla göbekten penetre etmenin anlamı yok, maç içinde tabi ki denenir de, sürekli göbekden gelince, rakip daha kapatıyor kendini, Avantaj senin elinde kanat oyuncun var, rakibi daha az alan bırakıyorsun savunmaları için, barcelona değiliz sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Fener'i 4-4-2 oynatmakta diretirse zaten kanat hücumuna dayatmak zorunda.Avrupa kalibresinde beklerin ve açık oyuncuların var.Gökhan-Caner-Nani ve gelirse Feghouli.Eh ilerideki ikili de Fernandao ve RVP. İkisi de kafa toplarında gayet iyi adamlar.Ya işte kağıt üzerinde hayvan gibi hücumun oluyor ama defans aynı ölçüde olmuyor.Açık oynayan takımlara karşı çok daha fazla şansı var Fener'in ama Atromitos gibi iyi kapanan takımlara karşı eleme sisteminde işi zor.Çok sağlam kontra yiyoruz ve yemeye devam edicez gibi gözükmekte...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sistemin olayı bu, Ofansın ucuna taramalı takıyorsun ama arka taraf açık komple, zaten V.P arkada liberoda ki adamları kesici değil süpürücü istiyor, bu kurguda oyun çok akıcı, sürekli ileride tutmak gerekiyor topu, amaç hucumu geri daha koşturmyacak şekild oynamak, o yüzden souza yı topala tercih ediyor ayağına daha hakim diye, fakar şu anda öndekilerin bi uyumu olmadığı için gereksiz top kayıpları yüzünden dönen toplar fazla, hepsini kesip tekrar ileri bağlamak zor, ileride ki 4 lü topu kaptırınca zmod takılıyorlar tekrar gelene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan said:

Cidden şuna bir şey diyemiyorum, İstanbul'dayken her maçına gittim ama Ankara'da olmuyor işte. Senelerdir futbol takımından kat be kat daha başarılılar. Ülkenin gözü futboldan başka bir şey görmüyor gerçi, Fenerbahçe'ye has bir olay değil.

abi iyi misin, 4 bin zaten oldukça iyi bir rakam basketbola göre
Sosyal ağlarda paylaş

15.000 kişilik sahada 4.000 kişilik kombine yeterli değil, bir de takımın basketbolda avrupa çapında gayet başarılı olduğu, final foura ulaşabildiğini düşünürseniz. Futbolda 50.000 kişlik statta neredeyse 40.000 kombine var, bu da sadece alınan oyunculardan dolayı, başarıdan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...