Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[NWN] Monk Tavsiyesi

RamsesII

Öne çıkan mesajlar

Ben monk yaratsaydım tahminen şöyle olurdu:
Race: Human
Stats: str 14 dex 14 con 14 int 10 wis 16 cha 8, ilerleyen lvllarda ability bonus olarak herhalde biraz str arttırırdım.
Feats: Dodge, Weapon Focus(Unarmed strike), ilerleyen lvllarda Improved critical(Unarmed strike), toughness, power attack, falan alırdım
Sosyal ağlarda paylaş

wisdom'un AC ve bazı vuruşlarda çok az bir modifier'ının eklenmesi dışında neye yaradığı tam olarak çözemedim, ama önemli feat'lerin çoğunun lvl atlandıkça alınması nedeniyle ne kadar değişik monk'lar yapılabilir onu da kestiremedim. ben chapter 1 boyunca flurry of blows ve yerine göre stunning blow kullandım mesela hep.

bir de lvl atladıkça unarmed dmg'sinin 1d6'dan 1d20'ye çıktığı unutulmamalı..[hline]Uncle Sam needs YOU! For Justıce, for Freedom and Mom's Apple Pıe.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam bence bir an önce Power Attacki denemelisin.
Bu arada Monkta con u mu dex imi yoksa str yi mi arttırayım?
Hangisi işe yarar?Dex=ac,Str=dmg ve con=hp olduğuna göre monk için hangisini arttırmak uygun olur?[hline]Ramses'e itaat etmeyenlere,ölüm,hızlı kanatlarıyla gelecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

wisdom modifier'ının da AC verdiğini ve üstüne bazı özel saldırılar için bonus sağladığını unutmayın, dex'ten daha önemli o nedenle monk için.

power attack alıyorum zaten ama sandık dışında birşeye vuramıyorsun ki mübarek, monk'un attack bonus'ları fighter v.b gibi değil maalesef..[hline]Uncle Sam needs YOU! For Justıce, for Freedom and Mom's Apple Pıe.
Sosyal ağlarda paylaş

-str i dusuk tutmak dmg azaltmıcak mı ?
-"az damage ama vurucaksın" ne kadar işe yarayabilir?
-dex'ten fazla str varken de finesse almak mantıklı mıdır?
-niye monk hala priest miş gibi feat alıyor? disciple'n class feat deilken conc. class feat; bu nasıl mantık?[hline]War, War never changes...
Humanoid Bot's backup program "Oh_Shit.exe" kicks in.

[Bu mesaj ianTHEian tarafından 02 Eylül 2002 20:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet İan,o dikkatimi çekti.Conc e vermiyorum zaten.Discipline ye veriyorum onun yerine...
Bu arada dmg i arttırmak için str ye mi verelim,dex e mi yoksa wis e mi?
Bence dex e verelim çünkü ac arttırıyor.
Nasıl olsa her levelde dmg imiz artıyor.
Siz ne dersiniz?[hline]Ramses'e itaat etmeyenlere,ölüm,hızlı kanatlarıyla gelecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

dex damage mi artırıyor? ki sanmıyorum o olayı sadece AC 'a bonus sağlıyor diye biliyorum. ve monk'ta dex'e vermek yerine wis'e verilmesi daha uygundur çünkü stun oldugunuzda dex'ten gelen AC bonuslar gidiyor. bu durumda str-wis gidilmesi taraftarıyım.[hline]War, War never changes...

[Bu mesaj ianTHEian tarafından 02 Eylül 2002 23:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu stat sıstemınde arkadasın dedıgı dha dogru gelıyo bana str 10 da tut dexe ver fınesse featıyle de attack bonusu olarak al.Boylece bır tasla ıkı kus vurmus olursun hem AC alırsın hem de base attack ıcın bonus.Str 14 olsa damage ıcın artı 2 gelır ne ısıne yarayacak kı 1d6 veya 1d6 artı 2 fazla fark yok monkun damage olayı str den fazla gelmez o fıghter ıcın onemlı nasıl olsa level atlatıkca damage zarı 1d6 1d8 1d10 1d12 ve 1d20 dıye artıyor bu olay hıc bır classta yok. O yuzden dıger classlar fazla damage ıcın str ye bagımlılar (Rogue ler harıc:))
Sosyal ağlarda paylaş

peki dex mi? wis mi? dex, stun paralyze gibi büyü etkisinde kalındığında bonus alınmıyo diye biliyorum.yani tamamen dex2e abanmak doğru mu olur? peki cons ne kadar olmalı mesela ? finesse alınacaksa cons 'a da puan verilmeli mi?[hline]War, War never changes...

[Bu mesaj ianTHEian tarafından 03 Eylül 2002 22:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçi monk için denemedik ancak şu kadarını söyleyeyim;

Sadece deneme amaçlı bir char yarattık dex 9, str 18, cons 18, ve diğerleri de normal değerler. Bu 0 charla Chapter1 in en kıllı elemanlarına daldık ve ıskalamadığını gözlemledik (haliyle level 1 olduğu için karşımızdaki epey zarar veriyordu). Bu kapışmalardan bir çoğundan da galip çıktık (deneme sonunda level3 falan olmuştu). Denediğimiz olayı yazdım sizde deneyin farklı bir şey görmeyeceksiniz. Bu oyunda dex i nedense pek kazımamışlar. Bu arada oyunun zorluk seviyesi Ad&D rules idi. Zaten dünya genelindeki yorumlara bakarsanız, genelde pek beğenilmediğini görürsünüz. İnşallah BG2 tabanına dönerler de düzgün bir şeyler olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Monkum şu anda lvl 9.Ve denemelerimi söyleyebilirim.
Str ye verilmesini tavsiye etmem.Orta seviyelerde tutulması iş görür,dex te aynı şekilde.Fakay cons ve wisdoma abanılmalıdır.
KEsinlikle her lvl atladığınızda Discipline'e 1 puan verin.Weapon Fİnesse aldım fakat tam olarak etkisini göremedim.
Mümkün olduğunca savunma bonusu veren featler alın(dodge vs),power Attack alın bazen işe yarıyor.
Ama improved power attack almadım onun etkisi nedir bilemeyeceğim.
VE kesinlikle İMproved Knockdown gelince kullanın....[hline]Ramses'e itaat etmeyenlere,ölüm,hızlı kanatlarıyla gelecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
said:
Capulcu, 31 Ağustos 2002 15:34 tarihinde demiş ki:
Ben monk yaratsaydım tahminen şöyle olurdu:
Race: Human
Stats: str 14 dex 14 con 14 int 10 wis 16 cha 8, ilerleyen lvllarda ability bonus olarak herhalde biraz str arttırırdım.
Feats: Dodge, Weapon Focus(Unarmed strike), ilerleyen lvllarda Improved critical(Unarmed strike), toughness, power attack, falan alırdım

Aynı karakteri yarattım. Sadece tekrar wisdoma yüklendim. 21 yaptım. (Eşya sayesinde..) Stunning fist ve improved knockdown ile öldüremediim sınıf yok.. Monk cidden çok güçlü.. Abartı..[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
monk oyunun en abarti karakteri zaten. improved knockdown vede improves strike[unarmed] yaptiktan sonra statlarda oyun basi wisdomu 16 civari tutup sonradan consa yuklenmek gerekiyo

peki neden dex degil: zaten ability lerinde kendini korumak icin bir suru skill i var ve ac`yi cesitli sekillerle arttirma sansin var

neden str degil : zaten cok hizli yumruk attigindan critical ile beraber cok yuksek dmg lar verebiliyor.

bu yuzden consu biraz daha yukseltip hp nizi arttirabilirsiniz. wisdom dex str gibi seyleri sonradan itemlarla yuksek tutmak mumkun.

Bu arada monk race i human degil dwarf yaparsaniz daha iyi olur. Cunku cons str bakimindan daha mantikli bi secim. human yerine dwarf alin.[gerci benim monkumda humandi ama dwarf daha iyi baktim :P][signature][hline]Uo`ya geri sayim:
6 ay
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...