Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ALGIDA Y U DO DIS

Tori

Öne çıkan mesajlar

Aceace said:

:( Ben Winner'ı hiç bilmiyom ya...

Babamın çalıştığı fabrika, devlet teşviğini aldıktan sonra iflas gösterince deposunu Algida'ya kiraladı. Babam muhasebeci olarak katakulleli bişeyler yaparak 6 yıl boyunca faaliyette olmayan fabrikaya gidip gelerek emekli oldu.

Neyse. Bakkallar son kullanma tarihine 3 ay kalan dondurmaları geri gönderip değiştirilmesini sağlıyorlar. Ne olur ne olmaz diye. Bu bozulmamış ancak 3 ay (hatta bazen daha da fazla) süre sonra bozulacak olan dondurmaları benim peder kolilerle alır mahalledeki çocuklara dağıtırdı. Öyle dandik dandik Max, Calippo (evet lan Calippo acayip dandik bişe) falan da değil ha. Kornetto, Magnum ve Cart'dor. Bi de yan komşunun çocuğuna özel İbibik getirirdi.(Başka dondurma yemiyodu salak) Abartmıyorum 6 yıl boyunca her yaz kusana kadar dondurma yedim. Gel gelelim ne Buzzy'i ne Winner'ı biliyorum. Hiç yemedim. Başka bir yerde de muhabbeti geçti. Winner hiç yemedim diye kendimi kötü hissettim.

Tavsiye: Sabah kahvaltı yerine kornet yemeyin. Motoru bozuyo. Cırcır oldum diye üst mahalleyle olan maça çıkamamıştım. Bizim çocuklar sattın bizi diye çok pis dövmüşlerdi.

baban tam bir halk kahramanıymış (tu) (ama motoru dondurmayı sabah yediğin için değil de son yeme tarihine biraz fazla yakın olduğu için bozmuş olmayasın diye düşünmeden edemedim ahahs)
Sosyal ağlarda paylaş

banana joe ben de hatırlamıyorum, muhtemelen 1 sezon satıp geri falan çektiler. buzzy ile winner baya kaldı. bi de ortasında kalıp çikolata olan bişi vardı feast. o da güzeldi

buzzy ile winner en çok tükettiklerimdi. calippo herkes çok severdi de bence meh idi.

ayrıca yani süper cornetto ve magnum haricinde öle aşırı fark falan yoktu fyatlarda diye hatırlıyorum. hani şunu alabiliyordum bunu alamıyordum diyecek kadar bir fark yoktu. winner ama boyutuna göre pahalıydı evet.

bu arada mini milk efsanedir bence ya. baya ucuzdu. saf kaymak böle löpür löpür
Sosyal ağlarda paylaş

Katakulle olayı şöyle..

Babamın muhasebecilik yaptığı fabrika Vefa Küçük'e aitti. (Evet Fenerbahçe'de yöneticilik yapmış olan) Fabrikanın müdürü İstanbul'dan iflas gösterileceği haberini alınca babam da yanılmıyosam 5 ay kadar tüm fabrikayı gece gündüz 24 saat mesaide göstermiş. Maksat işçiler çıkarılmadan kurtarabildiği kadar kurtarmak işte. Sonra yakalanmış tabii. Mahkeme falan açılcakmış. Babam bir kaç muhasebeci arkadaşıyla İstanbul'a gitmiş. İstanbul'da ne bok yediğine dair hala ne benim ne annemin bir fikri yok.

Sonra nasıl olduysa kapalı fabrikaya 6 yıl boyunca her gün giderek emekli oldu adam. Niye gittiğini de bilmiyorum gerçi. Evde otursa da olurdu. Sabah 9'da evden çıkardı. 2'ye doğru da eve gelirdi. O İbibik'ten başka dondurma yemeyen salak komşumuz yaz boyunca her gün kapıda karşılardı adamı.

@Çokomantis. Yok hacı. Dondurmalar bozuk olmuyordu. Bakkallar mantıklı bir şekilde 3-4 ay kalan dondurmaları geri yolladıklarından gayet yeniyodu. Bu olayı hala devam ettiriyorlar zaten. Eğer de bozuk dondurma yerseniz o bakkaldan bundan sonra hiç bişe almayın. Başka ürünleri falan da bozuktur kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...