Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

gomez saydığın adamlarla bir değil sonuçta. saydıkların tecrübesizlikten iyi liglerde tutunamazlar ama gomez zaten o seviyenin adamıydı tecrübe, yetenek vs eksikliği yok. sakatlık yüzünden sıkıntı yaşamıştı ve biz de o yüzden alabildik zaten yoksa imkansızdı. risk aldık. belki 2.maçtan sezonu kapatacaktı. ama iyileşti gibi görünüyor.

tabi şöyle de bi durum var genç olan adaylar biraz daha kötü olsa bile seçilebiliyorlar gelecek yıllar düşünülerek. gomez'in 31 yaşında olması o yönden dezavantaj.
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

gomez saydığın adamlarla bir değil sonuçta. saydıkların tecrübesizlikten iyi liglerde tutunamazlar ama gomez zaten o seviyenin adamıydı tecrübe, yetenek vs eksikliği yok. sakatlık yüzünden sıkıntı yaşamıştı ve biz de o yüzden alabildik zaten yoksa imkansızdı. risk aldık. belki 2.maçtan sezonu kapatacaktı. ama iyileşti gibi görünüyor.

tabi şöyle de bi durum var genç olan adaylar biraz daha kötü olsa bile seçilebiliyorlar gelecek yıllar düşünülerek. gomez'in 31 yaşında olması o yönden dezavantaj.

saydığım adamlarla bir degil ama basari olarak gosterilen kistas saydığım adamların da yapmış olduğu bir kıstas. sadece bu yeterli değil onu anlatmaya calistim ben orda zaten. gecmiste yaptiklariyla milli takımda yer bulacaksa biz de bosuna forvet ariyoruz. cikaralim hakan sukuru de oynasin ozaman. ama oyle olmuyor iste.

guncel performans onemli ve o performansi hangi standartta sergiledigin onmeli. yani ingiltere liginde gostermekle bizim ligimizde gostermek ayni sey degil.

son dünya şampiyonu takımın as forveti olup, euro16'yi sallayip transfer olmak türkiyede gol kralı olma standardında olmuyor iste. yani seneye parasini odeyebildiginiz muddetce takiminizda tutarsiniz kimse teklif meklif vermez bu futbolcuya iyi takımlardan. almanya milli takımının da euro16da as forveti olacak kalitede bir oyuncu degil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

cmrownz said:

turkiye liginde atsa nolur? zafer biryol da attı bu ligde onları. semih senturkte atti. burak yilmazda atti makakula da atti

abi bir de eki anca bu kadar çeşitli biçimde bir arada kullanılabilirdi aheaehuaasdash birleştirip benzeştirmiş, dahi anlamında olmayanı doğru yazıp benzeştirmemiş, ayrı yazmış doğru yazmış her bir şeklini yapmışsın, neyse yine arada 2 tane doğru kullanmışsın :D
Sosyal ağlarda paylaş

adam 37 yaşında değil yalnız 31 yaşında. Ronaldo 30 yaşında hatırlatayım. 2 futboluyu karşılaştırmayacağım tabiki ancak Gomez geçmişten günümüze maç başına en çok gol atan oyunculardan biri, bu yıl da bu istatistiğine geri dönen bir grafik çizmiş. Almanya'nın da muhtemelen forvet hattında tek forvet olarak avrupa şampiyonasında oynayacaktır diye düşünüyorum. zafer biryol falan demişsin de, vizyon eksikliği diyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahah üstte yazdım bi de niye dedigimi ya. burak yilmaz da bir ornek olarak yer aliyor mesela orda. okumada problem var sanırım. degerlendirdiginiz basari standarti tsl gol kralligi. tsl deki performans dünya capinda bir standart olarak kabul edilmiyor bu tip turnuvalarda ozellikle de dunya sampiyonu takimin kadrosu soz konusuysa. bence kendi vizyonunu bi gozden gecir.
Sosyal ağlarda paylaş

yetemediğin ya da anlamak istemediğin nokta da zaten adamın yaşının turnuvayı kaldıracak olması. 31 yaşında adam, hele sezon içerisinde 30+ maç yaptıysa o formayı da bu performansla giyer, nitekim gomez'i hazırlık maçlarında da çağırdılar. sanırım avrupa şampiyonası kadroları belli olduğunda bu tartışmamız son bulur cemrecim
Sosyal ağlarda paylaş

Robert_Poche said:

yetemediğin ya da anlamak istemediğin nokta da zaten adamın yaşının turnuvayı kaldıracak olması. 31 yaşında adam, hele sezon içerisinde 30+ maç yaptıysa o formayı da bu performansla giyer, nitekim gomez'i hazırlık maçlarında da çağırdılar. sanırım avrupa şampiyonası kadroları belli olduğunda bu tartışmamız son bulur cemrecim

giyemez. almanya gibi bol alternatifli, cok yetenekli oyuncularin yetistigi bir jenerasyon varken ve gecen dunya kupasinda herifler esmis gurlemisken ancak yedek olur. 80'de girer. besiktasta degil fiorentina'da oynuyor olsaydi da boyle olacakti bu.

zaten anlatilmaya calisilan, bu tip buyuk turnuvalarda standartlar daha yuksek reputasyonlu turnuvalardaki performanslar baz alinarak belirlenir. liginiz dusuk seviyeyse oncelikli olarak avrupa performansi baz alinabilir mesela. sen taraftar olarak bakiyorsun mevzuya. gomez su an almanyanin as forveti olamaz. gel istiyorsan iddiaya girelim :)

tahmin degil bu, fact.
Sosyal ağlarda paylaş

30 degil ya 25 yasinda. yanlis hesaplamissin.

bu adamin genc ve kendisinden daha yuksek standartlarda basarili olan alternatifleri var ALMAN oldugu icin. hani KAMERUNLU degil ya etoo gibi, hani dunya sampiyonu oldular ya en son dunya kupasinda.

o yuzden as olamaz bu adam demek o. nesini anlamiyorsun ki?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.dfb.de/die-mannschaft/team/?no_cache=1

4 tane forvet var 2si cıtır cerez zaten. baya çılgın alternatifli kadroymus gercekten. adamlar forvet bulamadıkları için orta saha mülleri gol kralı yaptılar be sdsaf
senin haterlık seviyene göre klose falan gomezin önündedir şans olarak sdsaf

gomez
61 mac 25gol

götze
48 maç 16 gol
Sosyal ağlarda paylaş

orta saha müller dedigin adamın bu sezon lig ve cl istatistigi ve bu turnuvalar hala devam ediyor

bundesliga 21(4) 17
UEFA Champions League 5(2) 6

sen bunu
SÜPER LİG ve AVRUPA LİGİ ile kıyaslıyorsan soylenecek bisey yok zaten.

adam catir catir koyuyor ve 89 dogumlu. mesela mülleri forvet oynattığını varsayarsak, gomezin bu adamın yerine 4 yılda bir yapılan kupada AS OLARAK oynaması icin mantıklı bitane sebep soyler misin bana
Sosyal ağlarda paylaş

işte onu diyorum ben de. adam orta sahadan forvete evrildi golcu eksikliğinde.
adamlar forvet bulamadıkları için orta sahadan devşirdikleri adamı gol kralı yaptılar, gomez ve klose sakat ve formsuzken.
sen diyorsun ki milyon alternatifli kadro.

gomez'in 11 mi oynayıp yedek mi kalacağına löw'ün mülleri hangi pozisyona yerleştirmek istediği belli edecek.

of senle daha cok gomez konusmucam sen git persinin atamadığı golleri say

ortaya arguman diye koyduğun eto'o da bu jenerasyonun en büyük golcülerinden. antalya'ya gelmesi=fenere gelmesi=beşiktaşa gelmesi büyük olay.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah 10 ay evvel ben zaten bi arkadasa soylemistim onu.

eto'o yu koymaktaki amac, cl resmi koymussun, bugun bisey ifade etmiyor cunku o seviyede degil artik adam, tsl de attığı goller uluslararası bir standart degil demekti. dünya capinda golcu olmasina ragmen bugun gidip bayern'in ilk 11 forveti olamaz mesela. anlatabildim mi? hani eto'o da bizim ligde 14 attı ya su an. ama onu anlayamamış olmanı normal karşılıyorum.

turnuvanın tamamında almanyada kac dakika sure aldıgını gorucez hep birlikte eger kadroya girerse. isteyenle de turnuvanın %90'ında yedek olacağına dair her iddiaya girmeye hazirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...