Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lock, Stock and Two Smoking Barrels 20Ocak @ cnbc-e

Jhengie

Öne çıkan mesajlar

okul forumundan alıntı yaptım

Lock, Stock and Two Smoking Barrels fazlasıyla küfürbaz ve yakaladığı her fırsatta eleştirmenlere giydiren İngiliz yönetmen Guy Ritchie'nin ilk uzun metrajlı filmi. Çok karakterli, tuhaf tesadüflerle birbirine bağlanan girift bir olay örgüsüne sahip film, doğuştan kaybeden, kaz kafalı ama kendilerini olduklarından akıllı gören 4 ufak suçlunun 7 gün içinde "Hatchet Harry"ye kumarda kaybettikleri yarım milyon sterlini ödemek için para bulmaya çalışırken başlarına gelenleri anlatıyor. İşin ucunda geciken her gün için kesilecek bir parmak var. (Gangsterin ismi boşuna "Hatchet Harry" değil) Araya marijuana yetiştirirken kendileri de uçan iki sersem, onları soymaya kalkışan bir grup başka ahmak, futbolsever bir uyuşturucu baronu ile bir kiralık katil rolünde Leeds United ve Wimbledon efsanesi Vinnie Jones da giriyor. Sting'in de filmde küçük bir rolü var. Şimdiden söyleyeyim bu film Ritchie'nin ikinci filmi Snatch'ten çok daha iyi, çok daha eğlenceli ve çok daha komik.

Guy Ritchie sık sık Tarantino'yla karşılaştırılsa da basit bir Tarantino taklidinden çok daha fazlası. Tarantino gibi okullu değil o da. 15 yaşında okulu bırakıp Island Records'da çalışmaya başlamış. 25 yaşına kadar gezip inşaat işlerinde çalıştıktan sonra reklam ve video sektörüne girdi. Burdan kazandığı parayla Lock, Stock and Two Smoking Barrels'ın habercisi, 20 dakikalık ilk filmi The Hard Case'i çekti. Tarantino etkisini reddediyor ve onun sinemasını etkileyenin İngiliz gangster filmleri olduğunu söylüyor. Lock, Stock and Two Smoking Barrels'ın sonu da 1969 yapımı ünlü Italian Job'a bir gönderme. Ritchie'nin talihsizliği belki de Tarantino imitasyonlarının mantar gibi türediği bir dönemde film çekmeye başlaması. Filmlerindeki küfürler ve müzik seçimleri karşılaştırıldığında bile yaklaşım açısından Tarantino'dan ne kadar farklı olduğu rahatlıkla anlaşılabilir. Tarantino, Robert Forster ise; Guy Ritchie, Michael Caine'dir. Her yönüyle Tarantino'ya göre fazlasıyla İngiliz.

Ritchie's style is direct and accomplished. Lock, Stock, and Two Smoking Barrels keeps moving; it's kinetic, in-your-face filmmaking. This may be the first movie to capture the reckless exuberance of Pulp Fiction without seeming like a blatant rip-off. With memorable witticisms sprinkled throughout, the dialogue is at least as clever as the plot structure. Lock, Stock, and Two Smoking Barrels has plenty of laughs and a few surprises to offer to all but the most squeamish of viewers. It's a superior thriller made with the guts and gusto that too many recycled entries into the genre fail to exhibit. James Berardinelli[signature][hline]Sabancı ve kafam.

[Bu mesaj zaidral tarafından 20 Ocak 2005 18:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki peter sellers filmlerinden sonra sadece aksan kullanımıyla bu kadar güldüren pek film görmedim. özellikle baptist barry'e (bari esasen ehe) dikkat..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

kaçıracaklar için şimdiden söyleyelim, yine bu gece 2:30'da tekrarı var, başka tekrar yok.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

cok super bir filmdi ya eheh adami dildoyla dovmesi superdi
henry derken harryi kastedip tetikcisi derken big chris (parayi geri veriyorum diyen [vinnie jones]) dan bahsediyosan OHA! =][signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....

[Bu mesaj Disappear tarafından 20 Ocak 2005 23:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Disappear, 20 Ocak 2005 23:50 tarihinde demiş ki:
cok super bir filmdi ya eheh adami dildoyla dovmesi superdi
henry derken harryi kastedip tetikcisi derken big chris (parayi geri veriyorum diyen [vinnie jones]) dan bahsediyosan OHA! =]

evet o benziyor valla[signature][hline]MKC
İLYAS

bonus:zlorwf sen misin?
Zlorwf:senim(Soldat oynarken)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Disappear, 20 Ocak 2005 23:50 tarihinde demiş ki:
(parayi geri veriyorum diyen [vinnie jones]) dan bahsediyosan OHA! =]
parayı değil çantayı geri veriyorum dedi. oha kısmına katılıyorum =)
kaç kişi öldü sayamadım ama dildo beni öldürmeye yetiyo haha =)[signature][hline]Sabancı ve kafam.
Sosyal ağlarda paylaş

Film çok eğlenceliydi cidden. Amerika'da Tarantino neyse, İngiltere'de de Guy Ritchie o.. 2. kez izlememe rağmen ilkinden daha büyük keyif aldım sanki. Belki de ilk izleyişimde altyazıyı okumak ve karakterleri tanımak için çok kastığımdandır, başım ağrımıştı. Benim durumumda olan varsa bir kere daha izlemesini tavsiye ederim..
Bu arada zenci mafya babasının ettiği Türkçe küfürü kaçırdım. Ne dedi ki?
Sosyal ağlarda paylaş

çok eğlenceliydi valla
ingiliz aksanının bi kez daha rulez olduğunu görmüş olduk :)
film başlarda bi dolu karakterle h.stır dedirtiyo ama sora hikaye yoluna girince takip edebiliyonus

kaçıranlar tekrarını kaçırmayın derim[signature][hline]Remember Sammy Jankis ..
Sosyal ağlarda paylaş

ya galiba rory breaker abimiz nick the greek ile konuşurken bir yerde saydırıyor ama ne dediğini anlayamadım. snatch'te de turk adında bir karakter olması gösteriyor ki guy ritchie üç buçuk birşeyler biliyor hakkımızda.. :-)

bu arada dikkat ettiyseniz 'atchet 'arry ile gary'nin (gari ehe) düellosu esnasında for a few dollars more'daki meşhur melodinin replikası kullanılıyor, bazı yerlerde sergio leone filmlerindeki gibi yüzlere zoom var filan.. 8-)

snatch daha meşhur ama esas olayı bu film yani adamın..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 20 Ocak 2005 20:27 tarihinde demiş ki:
özellikle baptist barry'e (bari esasen ehe) dikkat..

lol böle bi ses tonu böle bi konuşma görülmemiştir.
hele balta ile ilk konuşması süper
[spo1=spo1]this is f*cking responsiblity.......[/spo]

bu arada küfür olayı şey
[spo2=spo2]afro zenci greek e saydırırken "pezevenk" diyor.acaba pezevenk türkçe degilmi ?[/spo][signature][hline]Deviant art gallery
my world my reality
Sosyal ağlarda paylaş

bishop o responsibility liability olacak sanırım.. ;)

valla saydırıp döktürüyor ama afro-english aksanlı türkçe'yi anlama kapasitemiz ne kadardır bilemiyorum.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ilk kez izledim, henüz snatch i izlemedim, var bi sürü cd si izlerim bi ara eheh

böyle çok ayrıntıya giremiyeceğim de filmi beğendim ve çok eğlendim.üstünde bol tartışılır da eğlence kısmı beni benden aldı baya bi tatmin oldum, güldüm :)
tavsiye ederim böyle komediyle karışık soygun hikayeleri sevenlere.[signature][hline]FF
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...