Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelir Testi

Anhora

Öne çıkan mesajlar

nüfus müdürlüğü ile alakası yok. ikametinin bulunduğu yerin kaymakamlığına gidip sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından yaptırıyosun gelir testini.

test sonunda aylık ödeyeceğin bir miktar çıkarıyolar önüne. önceden borcun varsa bu borcun buna göre güncelleniyo. eğer borcunda gözüken aylarla ilgili itirazın varsa onuda sgk'ya gidip halletmen gerekiyor.

gelir testini yaptırdıktan sonra sana bi tarih veriyolar sgk'ya git diye. sgk'ya gidip işlemleri yaptırıp toplam borcunu öğreniyosun. ödemeni yapıyosun (yapma ödeme falan geçen hafta salı günü yapılandırma için son gün dediler. salı günü sabahında 6 ay uzadı son tarih. adamlarda kıvırıyolar yani sürekli. herkesin binlerce lira borcu var. af gelmeli)
Sosyal ağlarda paylaş

Gelir tespiti.
Daha 2-3 hafta önce yaptırdım. İstediğin gibi yalan söyle, hiç araştırma yapmıyorlar, çünkü ülkemiz o kadar yeterli bir ülke değil. Ben yüksek çıkmasın diye ikametini ailemden ayrı yere aldırdım. Eğer aldırmasaydım, ailemden dolayı yüksek çıkardı. 4 öğrenci kalıyoruz, 250tl kira 50 tl fatura veriyorum dedim. okulu burslu okuyorum dedim. 48 tl çıkardılar aylık. Bilseydim daha düşük söylerdim. Mal devlet
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Gelir tespiti.
Daha 2-3 hafta önce yaptırdım. İstediğin gibi yalan söyle, hiç araştırma yapmıyorlar, çünkü ülkemiz o kadar yeterli bir ülke değil. Ben yüksek çıkmasın diye ikametini ailemden ayrı yere aldırdım. Eğer aldırmasaydım, ailemden dolayı yüksek çıkardı. 4 öğrenci kalıyoruz, 250tl kira 50 tl fatura veriyorum dedim. okulu burslu okuyorum dedim. 48 tl çıkardılar aylık. Bilseydim daha düşük söylerdim. Mal devlet

Güzel fikir bende böyle yaptırırım. Ama ilerde açıp bakmasınlar sen yanlış bilgi beyan etmişsin, al sana ceza demesinler?

Bizim ülkede işler geç yürüyor haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
İkametinin bulunduğu şehirdekine gitmen önemli yoksa sistem izin vermediğinden bakamıyorlarmış. Ben bu saçmalık için Ankara'ya gittim, gittiğim gün sistemleri bozuktu ertesi gün yaptılar. Saçma sapan sorular soruyorlar, sonuçta 15 gün içinde belli oluyor.

edit: yazım hatası
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...