Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rusyanın Yeni Trenleri

Editor

Öne çıkan mesajlar

matama said:

ben bizim metrolarda problem derken hatlarin kisaligindan bahsediyoruz degil mi?

yoksa ne londra ne new york metrosu bizim metronun yanina gelebilir yani. Bildigin dunyanin en pis yeri new york metrosu, oyle rahat falan bir ulasim aracida degil yani. Barcelona metrosu desen ayni sekilde

cok eski bir kere

anlamadim ben ne demek istendigini

Londra metrosu dediğin sistemden ilk elektrikli tren 1890 yılında geçti.

Senko'nun dediği gibi biz yeni başlayınca tüneller de altyapı da trenler de yeni oluyor. Ankara metrosu 1997'de açıldı...
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

şimdi doğruıya doğru, türkiyeden daha kötü bir metro ağı varsa (ağ denileiblirse tabii) o da roma metrosu abi..

:D :D kısmen haklısın. İki tane hat var. Ancak adamların metrosunda hat çekmeyi bırak 3G bile çekiyor. Yani bildiğin metro ile iki istasyon arasında Youtube'dan video açıp izleyebilirsin.

Onların da farklı dertleri var. 3. hattı yapıyorlardı ancak tarihi kalıntılara denk geldiler. Daha derine indiler yine tarihi kalıntılar çıktı... :/
Sosyal ağlarda paylaş

bence aynısı ya çünkü tarasımı hatırladım ben de, hiç yeni trentasarlayalım dememişler şaka çin önceki haberlerden çamışlar :P

abi roma metrosunun 3. ayapı (C hattı) zaten B hattına ekleme, uzatma değil miydi=

neyse seviyoruz roma metrosunu keza roma da, romada dilenci olarak yaşayabileceğimi düşünüyorum, çatpat italyanca öğrenirim kimliğimi pasaportumu da yakarım yakaladıklarında kim olduğumu da öğrenemez iade de edemezler türkiyeye ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

abi roma metrosunun 3. ayapı (C hattı) zaten B hattına ekleme, uzatma değil miydi=

Yok hayır, B hattı güneye doğru gidiyor. C hattı ile B hattı Colosseo durağında kesişiyor. C hattı Via dei Fori Imperiali boyunca ilerleyip Piazza Venezia'ya doğru gidiyor.

Edit: İşte tam Kolezyum ile Roma Forumu'nun yanından geçtiği için bolca tarihi kalıntıya denk geldiler.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

şimdi doğruıya doğru, türkiyeden daha kötü bir metro ağı varsa (ağ denileiblirse tabii) o da roma metrosu abi..

pyongyang metrosu bile istanbul metrosunu eziyor, gerç, salaklar teleferikleri, metrobus ucubesini, çalımayan hatları metro haritasına koymamış

http://www.pyongyang-metro.com/wikipediapyongyangmetro.png

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/11/13/article-2505672-1961D38F00000578-861_634x417.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...