Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

*SPOILER* Matrix:Reloaded *SPOILER* Sadece filme gidenler tartismak icin girsinler

FiXxXeR

Öne çıkan mesajlar

Film olarak:
Müzikler ilkine göre kötü gaz filan vermiyor adama. Sanki bunu bulduk anca gibi bir hal var.
Monica fonksiyonsuz bence, niye afişte var. Konuk oyuncu deseler daha iyi.
Twins iyiydir. Bir ustura kullanışı vardı. 5sn de traşınızı tamamlarım havası vardı:)
Sevişme sahnesi: Hiç görmesek sahne diyecez. Hem kel alaka hemde estetik değildi. Yani Trinity in bu konuda kırk fırın film izlemesi gerek öyle orgazmda ağız öyle olmaz. Ayrıca neo nun poposu da gösterilmez.
Dans sahnesi: Bu hepten saçmaydı. Morpheus da süper konuşmasının sonunda buraya oturmaya mı geldik moduna girdi resmen.
Smith: .oku çıktı resmen.
Otoban: Morpheus ve kılıç etkiledi. Geri kalan pek açmadı içimi.
Link: Güldük bayağı kerataya:)
Toplantı sahnesi: Walla süperdi, bütün ekipleri gördük iyi oldu.
Cem Yılmaz: Çok c.o.m.i.n.g. s.o.o.n.
Sosyal ağlarda paylaş

gallant abi sağol bir nebze olsun aydınlandım..
bu arada bishop zauhaeah yardın[hline] iki kere iki döört. üç kere üç dokuuz. beş kere beş onbeeş. yedi kere iki ondöört..
- hayrola cevat aabi naapıyosun yahu!?
- üç kere yedi yirmibiir... evrim geçiriyorum benjamin.. tabi tabi.. altı kere altı yirmi altıı.. bi dakka yoksa otuz altı mıydı??

KinGpiN®
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız o monica nın kocası vardı ya o kimdi hoca niye orda neo ya daldırdı adamlarını onu anlayamadım ben anahtar koruyucusu o değil ki twins değil mi ?[hline] iki kere iki döört. üç kere üç dokuuz. beş kere beş onbeeş. yedi kere iki ondöört..
- hayrola cevat aabi naapıyosun yahu!?
- üç kere yedi yirmibiir... evrim geçiriyorum benjamin.. tabi tabi.. altı kere altı yirmi altıı.. bi dakka yoksa otuz altı mıydı??

KinGpiN®
Sosyal ağlarda paylaş

ah yazmiim diyodum da, bi şey söylemeden duramıycam:
sevişme sahnesine takmışsınız kafayı, eğer "neo'nun kıçını, trinitinin başını gördük, oley, tam şu kadar sürdü, o orgazm oldu, öbürü bilmem naaptı" diye bakarsanız, tabi takarsınız o sahneye. uzunluğu konusunda tartışırız ama anlamlı bir sahne olduğunu düşünüyorum naçizane.

lafa başlamışken devam edelim.
- film güzeldi bence. bi yerlerde okudum bugün, "çıtayı o kadar yükselttik ki çıta mıta kalmadı" demiş sanırım yapımcılardan biri. katılıyorum. burda-sağda-solda ahkam kesenlerin kaçı daha önce böyle bir sinema filmi gördü acaba? sadece filmdeki özel efektlerden değil, bu efektleri düşünebiliyor/tasarlayabiliyor olmaktan bahsediyorum. sadece bu bile takdire şayan sayılmaz mı? ortada esamesi okunmazken adam bir çekim tekniği yaratıyor (bullet time, ilk filmdeki teknik), sonra 30 tane aynı adamla bir adamı dövüştürmek için onu da çöpe atıp yenisini geliştiriyor, siz hala malkoçoğlu hede hödö diyorsunuz. ayıptır, günahtır...
- parti sahnesi benim neredeyse en beğendiğim sahnelerden biri sizden farklı olarak. sanırım beklenti ile ilgili bişey ama boşverin. bana hitap etti, biraz daha kısa tutulabilirdi diycem ama adamlara saygımdan ses çıkaramıyorum. ben daha flashta siktiri boktan bi animasyon yapamazken böyle bi film yapan adamlara işlerini öğretecek halim herhalde yok (ki buna haddini bilmek deniyo. size de tavsiye ederim)...
- müziklerin bir kısmı dikkatimi çekti, kazaa'ya düşer yakında herhalde, bi indirip bakıcam, sağlam şeyler vardı.
- morpheus'un yobaz olduğunu burda mı okudum az önce ben? nerde okuduysam katılıyorum. tutturmuş prophecy diye, mıymıymıy... bi de kendisi bi arkadaşıma çok benziyo, bööle aar karizmalar yapınca gülesim geldi o yüzden :P diğer yandan "tutarlı" kişiliğine hayran da olunabilir, kararsızım :P
- monica hanımefendiyi beğenmedim ben nedense. ben trinitiyi aliim... aaa neden trinitiyi aliim ayol ben? beni de şaşırttınız, mis gibi neocuğum dururken. oldum olası pek severim keanu bey'i zaten. (bu arada, toy olduğu filmin adı yanlış hatırlamıyorsam bill & ted's bogus journey idi, biri sormuş, cevap verelim)
- filmin bence çok güzel kadınlarından biri de link'in hanımıydı. dikkat ettiniz mi? zenci güzeliydi kendisi. bu arada link'e verdiği kolyeden bir şeyler çıkar diye bekliyordum ama bi yere bağlanmadı. 3. filme artık kısmetse :P
- mimar insan mı makine mi diye sormuş birileri yukarda. ikisi de diil çocuum, program o, matrix'teki her şey gibi :)
- yukarıda yazılmışlar demişken, biriniz de ekşi'den bi güzel copy/pastelemiş ahkamlı yorumları, dikkatimden kaçmadı :) sizi gidi rip-offçular sizi...
- neo'nun elini triniti bacımızın böğrüne daldırıp kurşunu çıkardığı sahnede ben artık dayanamayıp güldüm. yuh demek istiyorum naçizane ama, hani bu tip şeyler matrix içinde oldu mu, insan pek sesini çıkaramıyor.
- filmin en karizmatik kişisini neo ve morpheus'un varlığına rağmen konseyi yöneten kadın olarak belirlemek istiyorum naçizane. she ruled, literally :P
- neo'nun pardesü afişlerde filan komik geliyodu ama önyargıyı bırakıp "ne lan" diye bakmayınca gerçekten hoş bir görsel olduğunu düşündüm film sırasında. uçuşması filan bööle, gerçekten "hokkabaza bak be" diye bakmayınca hoş göründü...
- agent smith'in "me too" esprisini filmin en komik anı ilan ediyorum.
- filmde en "aaayyyyyhhh" dediğim yer neo'nun trinitisini kurtarmaya uçuşu sırasında süpermen yumruğu yapmasıydı. keşke olmasaymış ama işte, boynumuz kıldan ince...
- neo'nun kıçında gezen velet 3. filmde önemli biri olacakmış, haberini veriim, bugün okudum ben de...

ay amma yazmışım bi çemkirip çıkıcam derken, toparlayıp kesiim bare :)

velhasıl ben beğendim, sinemada en az bir defa daha görürüm gibime geliyo, sonrasında da artık bi şekil evimize de bi kopya koruz :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gimli, 16 May 2003 23:46 tarihinde demiş ki:
Gallant ilk filmde morpheus ilk Matrix'in insanların ürünü olduğunu ve eğlence ve sanal gerçeklik maksadıyla yapıldığını söylemişti. Fakat, herkesin bu harika süper dünya matrix'te yaşamak isteyebileceği düşüncesi gerçek dünyanın varlığını tehdit ettiğinden matrix'i kapatırlar.
Bundan esinlenen makineler de, matrixi daha değişik bir biçimde yeniden tasarlarlar
(ilk filmden hatırladıklarım)[hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
Hayır makineler yapıyor(İlk filmin kilit dialoglarını tekrar inceledim:))

A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

bence özel efekt bakımından en oha dedirttiren yer tırların kafa kafaya birbirine girmesi sahnesi
öyle bi patlamayı her açıdan çekmek araya karakterleri monte etmek hede hödö oha dedim :)
ha bi de trinitynin düşüşü baya bi estetikti silah patlaması falan
ah be şu an divx i olsa 2-3 kere izlerdim eheh[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 17 May 2003 00:28 tarihinde demiş ki:
emaleth iyi hoştu da film, sen şimdi o malkoçoğlu sahnesini beendin mi yani. şöyle 100 kişiyi üzerinden atışını kastediyorum, öldüm ben orada gülmekten.

film güzeldi tabi de, ilk film kadar değil asla.
anacım ben de güldüm ama gelip burda "tüü rezil kepazeler, 4 senedir bekledim, karşıma malkoçoğlu'nu mu çıkardınız eşşek sıpaları" demiyorum.
ayrıca evet beğendim de. neo smithleri fırlattığında, sağa sola saçılırlarken hareketleri çok güzeldi bence, onlara baktım, hoşuma gitti.
ayrıca o sahnedeki çekim tekniğine hayran olmamı engellemiyor malkoçoğlı'nun bir filmindeki bir shneye gerçekten çok benziyor oluşu. arada pek de azımsanamayacak bir prodüksiyon farkı var takdir edersin ki...

arcane: valla ben de bayıldım tırların birbirine girmesine. sanırım ilk 5 sahneme kafadan girer o da :)
Sosyal ağlarda paylaş

sizi uyarmıştım!!!

Mr. Fizban, surprised to sem me? Me? Me? Me? Me? Me? Me? Me? Me?

*!8 ajan sam fizboz'a dalar, geri kalan 22 ajan sam de diğer özel efektleri komik bulanlara*

neyse ki ema ablam bir güzel hakkınızdan gelmiş yoksa kendimi paralayacaktım yok yere, konuşma kısmını atlayım doğrudan dövmeye geçiyorum sizi.. :)

malkoçoğlu ile kıyaslamak o sahneleri, sıkılmak, komik, yapmacık ya da abartılı bulmak sizi gülünç hale getiriyor çünkü sinema tarihinin şüphesiz en iyi dövüş koreografisi vardı hem teknik hem de hayalgücü açısından, ilk yazımda dediğim gibi ben zaten artık o denli hayal ediyordum gelecek filmleri, hayalimi gerçeğe dönüştürdü adamlar.

bir de o kadar yazı arasından bilhassa içimden cevap vermek geçenler:

"adam matrixin babasi benim diyince bizim arkadas direktman yerinden hsktr lan dedi"

mimar da ona sktir çeker. laf olsun torba dolsun diye bir söz vardır, pek güzel gitmiş bu duruma. salt önyargının felsefik yaklaşımı bastırmasından başka bir dayanağı var mıydı arkadaşının?

"Fetuslerin gozalabildigine dizldigi havada kapkara bulutlarin oldugu sahne ve ardindan dunyanin tarihini anlattigi sahne benim ve bir cok kisi icin matrixin en onemli bolumleriydi"

bana göre de en kötü sahneleriydi, filmin felsefe ve bilim-kurgu dayanaklarını baltalıyordu çiftçi gibi mahsül toplayan robotlar, sırf stil olsun diye çakan yıldırımlar vs. zion sahneleri dah mantıklı olmuş.

film ilki kadar çarpıcı değildi felsefe olarak ama geri kalmadığı bir noktavarsa etkilemekte o da efektler. ilk filmdeki gibi sadece kurşundan kaçma ya da basit tekme-tokat sahneleri olsaydı millet gene "ee çarli'nin melekleri bile daha heyecanlıydı" diyecekti..

smith ve mimar çok haklı, ne yapsan uymuyor bu insanoğluna..[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yeni geldim filmden.
werilebilicek tek tepki "oha artık" demek olur sanırım.
abartmışlar iicene.
neo heryerden bişi almış, superman, x men,malkoçoğlu,starwars
hepsinden birşeyler war örnekleri gösteririm soranlara.
hı bi de wampirler hayaletler, we neonun trinity yi döndürmesi de fantastik kurguya girio sanırım. ordan da almışlar.
ilk film kadar felsefik deildi ama soru işareti oluşturmayı we kafa karıştırmayı çok ii başardıkları için bi mok sanıosunuz filmi.
efektler yuh zaten de, neo çok abardı bazı yerlerde we dier arkadaşların da söyledii gibi gereksiz sahneler çoook uzatılmış. bitiş de kötüydü.
bu arada benim filmden anladıım şu şu an yani tahmin ediorum anca gerçi de.
zionun fln olduğu dünya da aslında sistemin bir parçası.
bi başka matrix gibi birşey hatta sanırım. neo nun son hareketi onu açıklıo bi de orda hediye olarak gelen kaşıkla da "aha bak burda da kaşık orda da kaşık orda yok burda da yok aslında burası da matrix" mesajını çıkartabilirsiniz biraz kazarsanız :p
neyse. güzel filmdi yine de tabiiki izlenir güzel vakit geçirilir.[hline][i]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar
Sosyal ağlarda paylaş

"superman, x men,malkoçoğlu,starwars"

superman'le malkoçoğlu'nu anladık da x-men'le star wars nereden çıktı? x-men portakalda vitamin zaten hiç değinmiyorum bile ama star wars benzetmesinde neo'dan daha çok uçtun yani kusura bakma.. :

"hı bi de wampirler hayaletler, we neonun trinity yi döndürmesi de fantastik kurguya girio sanırım. ordan da almışlar."

ilk film neydi yahu? bilim-kurgu mu? vampir, kurtadam efsanelerine de süper bir yorum getirmişler. çalıntı alıntı filan yok ortada, varsa da birinci filmden geliyor. (isa mesih hadisesinin devamı işte)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse yanitlamamis o kurtulan adam daha once smithin ele gecirdigimi? Hani Neo yu oldurmek isteyen?
Ayrica bende ilk once Matrix icinde Matrix var sandim ama oyle birsey olmasi imkansiz yani filmin hic bir anlami kalmiyor. 3. filmi cekmelerine bile gerek yok. Cunku oyleyse hic biri gercek dunyada degil yani savasi kazansalar insanligi kurtarsalar yine herkes baska bir matrixin icinde olacak.
Ayrica o smithlerle dovus sahnesini malkocoglune benzetene yuh diyorum. birsuru smith olmasi gerekirdi yoksa bir anlami kalmazdi. Cunku neo secilmis kisi bi onceki filmdede smithi yok etti yine tek kisi olsaydi sen kimsinki len derdi gecerdi. Dovus sahneleri mukemmel olmus.
Bide o gercek dunyada makineleri durdurma hedehodosunun the one olmasiyla alakasi oldugunu sanmiyorum cunku secilmis kisi sadece matrixi degistirebiliyor diye biliyorum. Benim o makineleri durdurma teorim yine smithten geliyor. Bir sahnede smith konusuyor iste sen beni yok ettiginde bana bir parcani verdin artik biz connectediz diyor. Benim teorim neoda smithten bir parca aldi. O yuzden oyle birsey oldu. Ve smith bunu soyledikten sonra gercek dunyada o makineler gelirken 'something is different' diyor belki smith soyledikten sonra bunun farkina vardi. Neden soyledikten sonra farkina vardi derseniz ilk filmde kahine gittiginde vazoyu kiriyor kirmadan once kahin umursama diyor sonra neo nasil bildin diyor oda gercek soru soylemeseydim kirarmiydin bu soru kafani gelecekte karistiracak diyor..
Ne dusunuyorsunuz?[hline]a.k.a. Sharez
Give me the strength to be what I was and forgive me for what I am.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 17 May 2003 01:25 tarihinde demiş ki:
said:
Sam, 17 May 2003 01:15 tarihinde demiş ki:
neo'dan daha çok uçtun
lol süper sözümü çaldı..[hline]

said:
arcane, 17 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
uçan Sam neo dan bile yüksek uçmaya başladı
ahaha çalmamış ehe günahını aldım :)
lol[hline]