Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Maaş dönemi, zamlar nasıl,kim mutlu,kim mutsuz?ve bir "kovulma" hikayesi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

dana22 said:

patronun sebep bulmasina gerek yok..verir tazminatini isten cikartir..

çoğu patron sıkıntılı bu konuda. arkadaşımın şirkette patron nefret ediyor çalışanından ama tazminat verecem korkusundan adamı işten çıkartmıyor... böyle saçma bi patronlar ülkesindeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya onu geçinde şu anda sizin iş durumları nasıl yani şu an bizim işler çok iyi müthiş para kazanıyoruz ama patron koklatmıyo mu.Yoksa su an her sektorde kriz mi var.Aslında su an durum baya vahim yani bildiğin üstü kapalı ekonomik kriz var ama dillendirilmiyo benim düşüncem bu
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

dana22 said:

patronun sebep bulmasina gerek yok..verir tazminatini isten cikartir..

çoğu patron sıkıntılı bu konuda. arkadaşımın şirkette patron nefret ediyor çalışanından ama tazminat verecem korkusundan adamı işten çıkartmıyor... böyle saçma bi patronlar ülkesindeyiz.

kac yillik calisan bu
Sosyal ağlarda paylaş

işin saçma tarafı da o. 2 yıllık bile değil. maaş neredeyse asgari üzerinden yatıyor. patronla sürekli kavgalı haldeler bağrışma çağrışma. mobbing tabiki olmazsa olmaz. kaç kere tutanak tutturdular çalışan için hepsi yalan sebepler tabi. ssk yı azdan yatırıyor diye devlet geçen cezayı kitledi şirkete. kimseye zam yapmadılar o sebepten. böyle saçma patronlar çok var :D
Sosyal ağlarda paylaş

ne işin var öyle yerde kaç kurtar kendini. yazık günah. kötü iş tecrübesi ve kötü patronlarla hiç bir yere varılamıyor. Bir an önce değiştir.

o taşeron mantığı var zaten hizmet oalrak alıyor şirketler artık. ama illaki çalışanların haklarını bir yere yatırmak bir yerlere devlete kaynak sağlamak gerektiğinden çok sıkıntı değil. Asıl sıkıntı yatacak olan tazminatların devlet kasasına girip parça parça verilebilecek olma ihtimali.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

ne işin var öyle yerde kaç kurtar kendini. yazık günah. kötü iş tecrübesi ve kötü patronlarla hiç bir yere varılamıyor. Bir an önce değiştir.

kaçabilse kaçacak zaten. mesleği makine mühendisi. üretim mühendisi olarak çalışıyor. o sektör pek kuru anladığım kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

Dragonfire said:

kaçabilse kaçacak zaten. mesleği makine mühendisi. üretim mühendisi olarak çalışıyor. o sektör pek kuru anladığım kadarıyla.

Makinenin hangi alanında, baya iş var o konuda. Tecrübeye ve ek yeteneklere bakıyor. Hiç bişey yapamıyorsa yıldız teknik isg tezsiz okuyup B sınıfı sınavına giriş hakkı kazanacak. Sonra aranan adam oluyorsun.
Onu da geçtim pmp alacak en azından yada onların alması gereken illaki başka bir sertifika vardır.
Ayrıca oradan kaç kurtulu ben senin için dedim. patidaşımız ezilmesin sinmesin kaçsın kurtarsın kendisini.
Sosyal ağlarda paylaş

o eski a sınıflarını iptal edip yeniden denetlemeye sokma olayı vardı yeniden sınava sokacaklardı.
b sınıfı 3,5- 6 civarı alıyor normal koşullarda. 10 sene sonrada( 5 de olabilir bilmiyorum) A sınıfı oluyorsun.
10k + bonus alıyor A sınıfı. birde 1-2 ek sertifikaları var işte kuleye tırmanma vs. her tırmanış 1k tl.
bizde 2 tane A sınıfı vardı şimid akibetleri ne oldu bilmiyorum ama bir tanesinin aylık geliri 40k tl civarıydı. Diğerine de 10k tl biz ödüyorduk.
Sosyal ağlarda paylaş

oha o kadar para veriyorsaniz su anda tanidigim 3 tane a sertifikali var gondereyim hemen..malum su yeni yukseltme sinavlarinda deli gibi adama verdiler diye biliyorum..

arti o eski a siniflarini iptal edemezler cunku zaten mufettis bilmem ne olarak calismis olmak lazim vs sarti vardi a siniflarinda ..yani eskiden harbiden a sinifi olan adamlar cekirdekten yetismis isi bilen vs elemanlardi..simdiki a larin cogu sadece 3 5 sinav sonra a almis, cogu santiye gormemis elemanlar..en azindan bizim a lar ole..hani su an ver santiyeye gik der durur..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...