Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

Son durum böyle oldu. Mikro kasaya döndüm çünkü sağa sola götürmesi rahat olur benim için. Ayda yılda olsa da lan partileri oluyor arkadaşlar arasında. Mikro anakart seçip koydum ama nasıldır o gigabyte pek bilgim yok.

Şu sistemle alıp 4-5 sene arkamdaki bakmadan akar mıyım her çıkan oyunu medium ve üstü görerek?

Bir de mAtx ile ATX anakart arasında çok performans farkı var mı?

http://i.imgur.com/fWNBpMK.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

üstteki kasayı order etmiştim tam ancak ellerinde anakart stok yokmuş ne takalım dediklerinde biraz araştırmaya kalktım ve 'parça parça ben alırım kendim montajlarım emenike' diyip iptal ettirdim siparişi. sağolsunlar zorluk çıkarmadan tamam efendim dediler. buraya bi +rep.

kasayı corsair air 240 cube olarak 340₺'ye aldım.
dolarda 2,87 bandına düşmüşken amazondan ekran kartı, ssd, ram ve cpu soğutucu siparişi geçtim.

- EVGA GeForce GTX970 4GB FTW Gaming ACX 2.0
- Samsung EVO 250GB SSD
- Corsair H80i GT Liquid Cpu Cooler
- Corsair Vengeance LPX 16GB (8GBX2) DDR4 3000 MHZ CL15 RAM

şu listeyi kargo ve vergi dahil 781$'a satın aldım. Tl bazında 2,250₺'ye geliyor. Şu ana kadar kasa, gpu, bellek, cpu soğutucu ve ssd için 2,600₺ harcadım.

Anakart ve işlemci ikilisi için de beklemedeyim. O/C yapmaya elverişli bir anakart ile birlikte i5 yerine i7 patlatabilirim dolar daha da düşerse. :)
Sosyal ağlarda paylaş

http://i.imgur.com/iZJT1fE.jpg

Şuna bir yorum alabilir miyim.

-Monitörlerden 1ini alıcam hangisini bilmiyorum.

-Anakart ve kasayı random seçtim daha ucuz ve mantıklı bir çözüm varsa onlarla değiştirebilirim. OC yapmam ondan anakart OC destekli ve pahalı bir versiyon mu bilmiyorum.

-İşlemciyi 6600 mu almalıyım bi farkı olur mu benim için.

-HDD cavier blue alsam bi 100tl daha ucuz galiba bi farkı olur mu.

-Total 5000e çıkabiliyorum zorla bu çerçevede değerlendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...