Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nefes egzersizi - Meditasyon

calimero

Öne çıkan mesajlar

calimero said:

Rahatlamak için böyle şimdi serin kumlardasın, derin nefes al bla bla şeklinde bir meditasyona başlamak istiyorum kendi çapımda. Bunun isminin tam ne olduğunu bile bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Dipnot: Montla sıçtım

ya şunu ben de merak ediyorum spor yaptım kaç sene orda da öğretmediler
/summon Soris
Sosyal ağlarda paylaş

Breathe2Relax diye bi android app var ona da bak.

Nefes egzersizi diye geçer genel olarak, özel bi adı yok.

Genel prensibi, nefes veriş süresinin nefes alış süresinden daha fazla olması.

5-7 , 7-11 nefesleri vs var. 7 sn nefes alıyosun 11 snde veriyosun aldığın nefesi.

Diyafram nefesini öğren. Diyafram nefesi nasıl alınır vs. Egzersizleri var onun onlara bak yutuptan.
Sosyal ağlarda paylaş

diyafram kolay. nefes alıp verirken göğsün değil sadece karnın şişip inecek. burundan al ağızdan ver. nefesi verirken yavaş yavaş vereceksin aldığın süreden daha fazla yani. ama esas mesele nefes alıp verişinden başka bişey düşünmeyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Breathe2Relax diye bi android app var ona da bak.

Nefes egzersizi diye geçer genel olarak, özel bi adı yok.

Genel prensibi, nefes veriş süresinin nefes alış süresinden daha fazla olması.

5-7 , 7-11 nefesleri vs var. 7 sn nefes alıyosun 11 snde veriyosun aldığın nefesi.

Diyafram nefesini öğren. Diyafram nefesi nasıl alınır vs. Egzersizleri var onun onlara bak yutuptan.

ya bu değil sadece, böyle meditasonda konuşmalar oluyo ya, onlar da iyi geliyo, cidden şu anda ağrının başınızdan gittiğini hissediyosunuz bla bla diye böyle konuşuyo abi yönlendiriyosun vücudu bi şekilde ve işe yarıyo yani. Belli dertleri unutmak için de güzel, en azından rahatlatıyo, sadece nefes egzersizi değil yani bahsettğim şey. ama yoga falan da değil, böyle bi kadın resmine bakıp tapınır gibi konsantre olmak falan değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğin imgeleme. Bu şekilde ki bir çok çalışma meditasyon olarak tanımlanıyor. Fakat inan gerçek meditasyon ile pek alakası yok.

Bu şekilde bir çalışma arıyorsan şunu öneririm:

http://drlwilson.com/ARTICLES/MEDITATION.htm

Fakat gerçek meditasyona başlayabilmek için bile en az 7 sene çalışmak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...