Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Internet Düzeldi

WindShade

Öne çıkan mesajlar

said:
stirner, 05 June 2003 13:45 tarihinde demiş ki:
Bir 1555mb'lik hat girmiş devreye,en azından öyle gözüküyor...[hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...

hehehe kelke 1555 lik hat girse :) , evet uplinke bakarken noluoz lenm oldum ama ben şimdi hiç bişeye giremiyorum :( ne iş anlamadım[hline]~Sultan of the Empire Earth~
Sosyal ağlarda paylaş

Rahatlama dediğiniz olay, Ankara üzerinden 155 Istanbul üzerinden de 34 Mbit'lik iki hat devreye soktular.. Şu anda ilk zamanlarda %20'ye düşmüş olan kapasite %35 civarına çıktı..

Yunan telekom firmaso OTE ile yapılacak anlaşma bürokrasiye takılmış durumda o nedenle TTNet'in devreye normalde 1 hafta önce sokabileceği 655 Mbit'lik hat halen devreye girebilmiş değil..

Pekçok mercii Ulaştırma Bakanlığı bu konuda yetersiz kaldığı için Başbakan'a direk olarak başvurmuş durumda.. Bakalım gelişmeler ne yönde olacak.. Bürokratik engelleri hallettikleri anda tek yapmaları gereken 655 Mbit'lik bir çıkışı sadece Yunanistan OTE'ye route etmek.. o da 10 dakikalarını alır almaz.. Ama bunun için 1 haftadır bekliyoruz.[hline]
IT Geek, NooBi C# Developer, Network Associate, System Admin, VoIP Technician, Ex Online Gamer.. Addicted to Paticik..

Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de bu tür olaylar ihale yöntemi ile yürütüldüğünden ve herşey merkeze bağlı olduğundan, ttnet'in de bunu yapamaması aslında doğal. Her ne kadar ben de ilk başlarda baya bir adamları sövsem de, şimdi şimdi biraz daha anlayışla karşılıyorum adamları.

2003 sonunda ihale olayı kalkıyor, zaten onunla beraber yeni telekominikasyon firmaları da ortaya çıkıyor bildiğiniz gibi..

Yani Thalion'un dediği gibi aynı.. Her ne kadar 10 dakikalık bir iş olsa da, 80 yıl öncesinin politikası halen korunmaya çalışıldığından o 10 dakika 10 ay oluyor.[hline]
-ee
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni telekominikasyon firmaları ihale yasası ile çıkmıyor, kominikasyon alanındaki tekel'in kalkması için gerekli olan liberalleşme paketi ile ortaya çıkıyor.. O da şu anda özelleştirme ile birlikte sunulamıyacağı için bekletiyorlar.. Zaten ulaştırma bakanlığındakiler TT'nin özelleştirilmesi olayını da ağırdan alıyorlar.. Basına konuşurken hemen özelleştiricez yapıcaz edicez fakat iş eyleme geldiği zaman kimsenin elini çabuk tuttuğu yok..

Uydu çıkışları konusunda tekel kalktı ama sonuçta uydudan çıkış çok tercih edilen bir olay değil, ping 500 ms nin altına inmiyor o nedenle fiber optik kabloların döşenmesi daha sağlıklı ama ona da Türk Telekom izin vermiyor, gerekli izinler verilmiş olsa şu gün Türkiyeye Gbit'ler düzeyinde bifer hat çekmek için bekleyen pekçok Carrier var.. Maalesef baştakilerin basiretsizliği burada kendini gösteriyor.[hline]
IT Geek, NooBi C# Developer, Network Associate, System Admin, VoIP Technician, Ex Online Gamer.. Addicted to Paticik..

Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda işin ilginc yanı ise, Türk Telekom'un bu döşenecek fiber hatlar konusunda herhangi bir maliyet ortaklığı vs. gibi bir yükümlülüğü de yok, yani herhangi bir carrier kendisi maliyetlerini karşılayarak fiber hattı çekecek ve bunu iç pazara arz edecek, isteyen firmalar, TT üzerinden devre alır gibi bu carrier'lardan alacaklar internet çıkışlarını...

Tabii TT burada ego tatmini yaparcasına ben tekel'im bu çıkışları sadece ben veririm diyor.. Sorun da buradan çıkıyor.

Sonuçta kominikasyon tekeli tamam onlarda kimse kalkıp'da kendi PSTN telefon şebekesini vs. kurmayacak söz konusu olan sadece internet çıkışı ama bunu bile yapamayacak kadar gözleri dönmüş durumda..[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
İnternetteki arıza TBMM'de
CHP İzmir Milletvekili Hakkı Köylü, Cezayir'deki deprem nedeniyle internet altyapısında meydana gelen kopukluğun hizmetleri aksattığını belirterek, Türk Telekom'un hangi önlemleri aldığını sordu. Köylü, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın sözlü olarak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, internet hizmetlerinin aksaması nedeniyle 500 milyon dolarlık zarar meydana geldiği yolundaki haberlere dikkat çekti.

Ülkü, önergesinde şu sorulara yer verdi:
"Aksayan hizmetin giderilmesi için Türk Telekom hangi önlemleri almıştır?

Türk Telekom iletişim altyapısı için yurtdışından hizmet satın aldığı kuruluşlar ile oluşabilecek zararlar için sigorta anlaşması yapmış mıdır? Eğer sigorta anlaşması yapılmışsa Türk Telekom ne kadar tazminat alacaktır? Zarara uğrayan firmalar, hizmetin aksamasından doğan zararları için tazminat talep edebilecekler mi? Eğer sigorta yoksa ülkemizi dünyaya bağlayan altyapı tesisleri için neden sigorta yapılmamaktadır?

İletişim altyapısı için oluşturulmuş acil eylem planı var mı?"

kaynak:hürriyetim

evet bugün gazetelerde bile zararı yazıyordu..[hline]===> orc_lord <===
*Çok sevdiği babannesini kaybettiği için üzgündür*
*Balık katili olmuştur*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...