Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

saçıma sarımsak sürdüm

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

prudent senin dediğin aynılarını yapıp sonuç alamayan ama bu doğal yöntemleri deneyip sonuc alan bir sürü tanıdık var. bilimle dalga geçmiyorum da gözümle gördüğümle de mi alay edeyim.
ki ben deneme yapacağım diyorum net konuşmuyorum ama sen baya net konuşuyorsun.
minoxilden fayda gören de bıraktıktan kısa süre sonra yine kaybediyor saçları.
Sosyal ağlarda paylaş

%100 herkeste sonuç vermesini mi bekliyordun sdf

e kaybedecek tabi? minoxilin kalıcı etkisi olmadığı kutusunda bile yazıyor zaten. saçı kafanda tutuyor mu tutuyor, önemli olan bu değil mi? hangi minoxil içeren ürün "sonsuza dek kafanızda kalır" demiş de bundan yola çıkarak laf sokuluyor anlamış değilim. kullan işte kullanabildiğin kadar ne olacak :) bağışıklık kazanmamak adına ilk 6 aydan sonra 1 ay kullan-1 hafta bırak, 6 ay kullan-1 ay bırak, haftada 5 gün kullan gibi yöntemlerle 15 yıl bile kullanabilirsin. halihazırda 7-8 senedir kullanıp başarılı ve kayıpsız ilerleyen insanlar var.

kesin konuşuyorum sarımsak şu yağı bu yağı gibi şeyler dht'ye etkiyen şeyler değiller. tanıdıklarında gördüğün şeyin birçok açıklaması olabilir (birazdan geleceğim), benim söylediğim şey saç kökü ve kalınlığının laboratuvarlarda ölçülmesiyle kanıtlanmış bir şey.

saçların da kendi içinde bir döngüsü var. yıpranan ve dökülmekte olan saçlar dökülür, yerine yenileri gelir. bu 2-3 aylık süreçlerle kendini tekrarlar genelde. o süreçte yaptığın şeyler veya bulunduğun ortam dahi saçının bir miktar az geri çıkmasına sebep olmuşken diğer döngüde bu toparlayabilir. önemli olan sonuçta ne kadar döküldüğü değil, yerine ne kadar çıktığı. dht gitgide çıkan saçları incelterek her döngüde daha az saçın kalmasına sebep oluyor.

ayrıca dht de dönem dönem kendiliğinden azalıp artabiliyor. kaybettiğin saç sarımsak sürdüm arttı sanırken bir sonraki döngüde ya da atıyorum bir yıl sonra yine patlatacak seni o dht, kaçışın yok. bunu da yaşamış olabilirler.

veyahut tanıdıklarının sorunu erkek tipi saç dökülmesi değil, genel ve kafanın her bölgesindeki saçı etkileyen stres ya da çevresel etmenler sebebiyle olabilir. ama senin kafanda net erkek tipi saç dökülmesi var fotolarını gördüm yani abi. norwood 3'sün neredeyse.

minoxilin faydasının olmadığı durumlar dökülmenin aşırı şiddetli olduğu durumlar oluyor, hani böyle bir senede kel kalan insanlar oluyor ya o tarz şeyler. yaş ilerledikçe dökülme de arttığı için doğal olarak etkinliği azalır. önemli olan tutabildiğin kadar tutmak zaten, sonsuz çözüm diye bir şey yok. ektirsen bile bi yaştan sonra belli olacak zaten. daha etkin bir şey istersen finasterid içeren haplar var (propecia etc), kesinlikle daha etkili ama bildiğin çükünden olabilirsin yani. çok iyi araştırmadan girilecek iş değil, benim de fazla bilgim yok.

gitti mi dönüşü yok, senin iyiliğin için söylüyorum yanlış anlama.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anlattığın hikaye ile benimkisi arasındaki tek fark ben aynı şeyi ilkokul'da yapmıştım 5. sınıfta.

Ve evet sarımsak işe yarıyor.

Hatta süreceğiniz yeri hafif jiletlerseniz, daha etkili diyorlar ama denemedim.

SeaGle said:

Ben ortaokul zamaninda saclarimi kopartiyordum. Kokuyle birlikte kopartiyordum ama, neden bilmiyorum acayip zevk aliyordum sdf.

Sinra kel kaldi tabii. Kahkul kismini kaldirinca kabak gibi bi alan cikiyordu.

Sarimsak surduk 1 ay. Eski haline dondu.
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

abi sürekli kullanıcan 6 ay kullanıp bırakınca eski haline dönüyor, ev arkadaşımda gördüm bunu.

Bir de yeni saç çıkarmıyor minoxil mevcutları koruyor.

dökülme şiddetli değilse çıkarıyor özellikle tepe dökülmeniz varsa.

alından açılma varsa onu saç ekimi hariç hiçbir şey toplayamıyor. o yüzden diyorum oyalanmasın insanlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

bi noktadan sonra ona geliyorsun zaten sıkılıp ya ehueh

benim tepeden baya dökülmüştü 18 yaşındayken. ben bile 19'da sıkıldım uğraşmayı bıraktım sok sopayı diyerek. ama ilerlemesi durdu öyle kaldı 5 senedir.

ha bu demek değil ki geri dönmeyecek. ama 30, ama 50 yaşında mutlaka o dht beni çükecek. tek kurtuluşum ergenlik bitiminde saç çizgisinin değişmesi sebebiyle olmuş olması (%90ımızda oluyor malesef), o da işte öyleyse öyledir değilse yapacak bir şey yok. saçınız 20'den sonra dökülmeye (daha doğrusu yeni kökler eskilerinden daha az çıkmaya) başladıysa dht %100 peşinizde yani. 20'den önce başladıysa da %75 falan zaten sdfkl.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya yanlış anlamıyorum, ben saç analizimi yapmadım tabi sebebini de çok bilmiyorum. 1 sene içerisinde oldu ki ben bunu strese vb. bağlıyorum.
minoxidille ilgili bahsettiklerinin çoğunu aşağı yukarı biliyorum.
neyse işte bakalım, benimkisi deneme. belki bu şekilde kurtarılacak bir şeydir.
ha aslında saç dökülmesini çok kafama takan biri de değilim ama sırf meraktan yapıyorum işte.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.hatayyoresel.com/images/urunler/safzeytinyagli-468.jpg

şampuan yerine şu yöresel zeytinyağı sabunlarıyla saçlarınızı yıkayın, benim ev arkadaşıma baya baya iyi geldiydi, herife herkes kel kalıcan sen derken mezuniyette herkesi göt ettiydi

başta kepek yapıyor ama sonra bünye alışıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben 5-6 senedir saçlarım dökülüyor diyorum hala dökülmedi. Ama saçımın o eski canlılığı vs. gitti, artık deriyi görebiliyorum saçları araladığımda (eskiden görünmüyordu, çok fantastik yoğunlukta bir saçım vardı).

Bir sürü şey denedim, bioxin vs. Su kötü, öyle böyle dedim (kişiselde konusu var). Sonra forumdan birisi dedi ki egzama olabilir... Ertesi sabah koştum gittim doktora. Egzama varmış hakketten. 2-3 ilaç verdi doktor, şampuan falan. Onları kullandığım sürece hem saçlarım daha az dökülüyor hem de canlı görünüyor. Ama geçen kaşıntı falan bitince saldım biraz ve 2 gün içerisinde eski haline döndü saçlarım. Şu an yine kafam kaşınıyor; yine saçlarım dökülüyor, yine cansız görünüyorlar lel.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...