Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

saçıma sarımsak sürdüm

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

abi satıyorlar zaten de piyasada büyük şirketler kimyasal ürünlerinin reklamını çok iyi yaptıklarından kıyıda köşede bilen hatrı sayılır insanlar oluyor.
bir de tabi işin koku boyutu vesaire var.
bioxin, minoxidil,kirkland,rogaine gibi bir sürü saç ilacı var ve insanlar bunlara yöneliyorlar.
zaten saçımızı bu hale getiren kimyasallar değilmiş gibi bir de üzerine ilaç niyetine yine kimyasal uygulamak çok ironik.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

zaten saçımızı bu hale getiren kimyasallar değilmiş gibi bir de üzerine ilaç niyetine yine kimyasal uygulamak çok ironik.

saclarim yagli iyy diye 10 farkli sampuanla yikadiktan sonra sacinizin yag dengesini saglamak icin tekrar sac kremi kullanmak kur uygulamak sac maskesi kullanmak gibi mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sarımsak ve çam terebenti işe yaramıyor eğer kepek vs deri hastalığından dolayı saçların dökülmüyorsa.Bende yaramadı.

Yılan yağını çok övüyorlar acayip çıkartıyormuş ama hiç kullanmadım ben, kullananlar çok etkili sonuç aldıklarını söylediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda ciddi deneyimim var. Bilen bilir hep uzun saçlıydım, hep de sorunlu oldu saçlarım. Deli paralar harcadığım dönemler de oldu ama zeytinyağı, sarımsak her zaman olumlu sonuç verir. Yumurta sarısı da iyidir. Ama ŞUNU: https://www.mecitefendi.com.tr/index.php?sayfa=urun&link=sac-bakim-yagi-100-ml-240&kat_link=sac-bakim-kurleri-ve-maskeleri_37 şiddetle tavsiye ederim.

http://iksirbaharat.com/resimler/Sa_Bakm_Ya_Kutu.jpg

İzmirli bir firma, kime önerdiysem çok mmemnun kaldı. Yeni saç çıkartsın istiyorsan bir de yılan yağı ekle içine

http://www.kellikilaci.com/fresim/dosya/37/yilanyagi.jpg

ama dikkat et yüzüne sürme...
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

evet 1 ay boyunca 2 günde bir sarımsak,badem,zeytin yağı kürü uygulayacağım.
ortalarda seyrelen yerler vardı gaza geldim saçları kazıdım ve uygulamaya başladım.
kendimi kobay olarak kullandım kısaca. işe yararsa bir iki ay içerisinde sonuçları söylerim.
caps yok sorry kelimi elletmem.

aynı hatayı(kafayı kazıtmanı kastediyorum) ben de yaptım, saçım çok daha hızlı döküldü.
şöyle ki...
bu saç kazıma hadisesi doğru bir iş değilmiş. saçı kazıyarak zayıf saçları kökünden yok etmiş oluyorsun. ayrıca kafa derisindeki koruyucu tabakayı da yok ediyorsun.
sarımsak ve / veya badem yağı çok duyulan şeyler. Ben de zamanında uygulamıştım ama bir faydasını göremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi oradaki durum tamamen bireysel durumunuzun ne oldugu.yani sac erkek tipi dokulme yasadiysa--androjen fazlaligindan- kar etmeyebilir.

ama stress enfeksiyon vs sebepli ise alttaki canli dokuyu uyardigi icin belki az faydali olabilir ..ama oncelikli olarak problem yaratan durumu ortadan kaldirmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

abi oradaki durum tamamen bireysel durumunuzun ne oldugu.yani sac erkek tipi dokulme yasadiysa--androjen fazlaligindan- kar etmeyebilir.

ama stress enfeksiyon vs sebepli ise alttaki canli dokuyu uyardigi icin belki az faydali olabilir ..ama oncelikli olarak problem yaratan durumu ortadan kaldirmak lazim.

Androjen engelleyiciler falan var ama bu defa da kuş ötmüyo alt tarafla irtibat kesiliyo :(
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Ben ortaokul zamaninda saclarimi kopartiyordum. Kokuyle birlikte kopartiyordum ama, neden bilmiyorum acayip zevk aliyordum sdf.

Sinra kel kaldi tabii. Kahkul kismini kaldirinca kabak gibi bi alan cikiyordu.

Sarimsak surduk 1 ay. Eski haline dondu.

sarımsaktan değil koparmayı bıraktığın için dönmüş.

sanssizsansli said:

değil. saçını bu hale getiren şey bizzat bünyende üretilen hormon. kullandığın, tükettiğin, çevrende bulunan kimyasalların erkek tipi kelliğine etkisi en fazla bir yıl hızlandırmak falan olabilir.

sarımsakla falan da dht'ye karşı koyabileceğini sanıyorsan polyannacılık oynuyorsun.

bahsettiğin şeylerden bioxin zaten kozmetik bir ürün sayılabilir, pazarlama harikası sadece.

ancak minoxil bu konuda etkinliği sayısız defa kanıtlanmış bir madde (kendim de kullandım onay verebilirim). bilimle alay etme abi sdf.

sarımsak badem yağı yok efendim bilmemne kökü ibiş götü bunlar sadece kadınlarda işe yarayabilecek, yıpranmış saçları tedavi edebilecek şeyler. sıfıra vurmak falan zaten direkt şehir efsanesi.

hayvan gibi adamsın boru gibi dht üretiyorsun kafana sürdüğün sarımsak mı bunu durduracak sanıyorsun? leş gibi koktuğunla kalırsın söyleyeyim.

git bi 6 ay minoxil içeren ürün kullan (rogaine, minoxidil her neyse artık). hatta günde iki değil bir sık. faydası olmazsa gel tekrar konuşalım. harcayacağın para 180 lira falan.

sarımsak ıvır zıvırla oyalanıp saçlar iyice gittikten sonra hiçbir tıbbi ürün kurtaramaz yalnız onu unutma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...