Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu mikrofona para verilir mi?

kavurma

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Gumruk sorun olmaz ama cok cakma gorundu bana. Bu fiyata condenser? Phantom power olayini biliyorsun degil mi? Evde condenser kullanilmaz ayrica super ses yalitimi yoksa.

Ikinci el bir SM57 alsaniz daha iyi.

Abi amator radyoculuk icin tavsiye ettigin urunun sıfırı 250$. İkinci eli de olsun 150$ ama pek bulunabilecegini bile sanmıyorum.

Adamların alacagı mikrofon 20$ ki ben sırf radyocu mikrofonuna benzediği için aldıklarını düşünüyorum. Yoksa iphone kulaklıgındaki mikrofonu bile kullansalar işlerini gorürler tahminim.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

geciyor niye gecmesin.

öncelikle sözlerime hayırlı cumalar diyerek başlamak istiyorum
ve konuya geliyorum.
ne bileyim abi hep diyorlar yok elektronik geçmiyor yok vergi geliyor üstüne falan fişman diye dolanıyor ortada bir şeyler.

kandilin de mubarek olsun
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

2 ay sonra eline ulasacak.

geliş süresi önemli değil uygun fiyata olsun yeterli diye düşünüyoruz şimdilik.

GERGE said:

Gumruk sorun olmaz ama cok cakma gorundu bana. Bu fiyata condenser? Phantom power olayini biliyorsun degil mi? Evde condenser kullanilmaz ayrica super ses yalitimi yoksa.

Ikinci el bir SM57 alsaniz daha iyi.

malesef mikrofon konusunda çok fazla teknik bilgiye sahip değilim. bilgisayara bağlayıp online radyo yayını yapmayı hedefliyoruz. bunun için extra ses kartına ihtiyacımız olacak mı? ses yalıtımının amacı dış gürültüyü minimuma indirmek mi oluyor?

son olarak bu siteden 50 tlye kadar ürün geçirebiliriz diye söyledi bu işte profesyonel olmuş bir arkadaşım. ona güvenerek bu mikrofonu satın almaya niyetlendim ben de. e-ticaret sitelerinde fiyat karşılaştırması yaptığım zaman arada 30-40 tl fark oluyor en az. teknik olarak mikrofon idare eder mi beni orası düşündürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Uygun ses karti olmadan calismaz, evet. Bunu oyle bilgisayara takamazsin, su giristen gerek:

http://www.rubadub.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/p/h/phantomiipro.jpg

Pro ses karti gerek yani ki 150$ gibi baslarlar.

Condenserlar etraftaki her sesi alir, bununla is yaparsaniz yoldan gecen arabanin sesinden, ust katta yuruyen cocugun sesine kadar her sey yakalanir teorik olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...