Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elimizi yüzümüzü yıkadığımız lavaboya abdest bahanesiyle ayağını sokanlar

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

ayak ve saç orantılı ama kime göre orantılı?dworgian'a göre orantılıdır.japonlara sorsan her sene festivallerde cinsel organlardan devasa heykeller yapıp,yaşamın kaynağı olduğu için kutsuyorlar.onlara sorsan sana söyleyecekleri daha farklı olabilir.demek ki dworgian'ın orantı hesapları kendisini bağlar,iddia ettiği gibi herkesi değil.

ben fikrimi dayatmıyorum. fikir belirtiyor ve bunu böyle olduğunu düşündüğümü söylüyorum. önceki mesajlarda alıntı yaptığım cümlende senin yaptığından farklı değil.

alıntıladığım kısım için de sana ne dedim demin? okumadın mı anlamak mı istemiosun ama "topluma göre" dedim dimi? çıplaklığı normal bulan bir toplumda olsak bunu demezdim dedim dimi? boşuna mı yazıyorum yoksa işine geldiğini mi okuyorsun? bence ikincisi. bak benim fikrim bu bu konuda mesela.

sarışın kadına takılman da epic. sırf sen ona takıldın diye erkeği "aseksüel ve gay olmayan" kadını da "sarışın değil kadın" olarak niteledim sonradan. çünkü sana ekstrem örnekle anlatmak istemiştim, fakat bazı komik detaylara takılıp konuyu çarpıtmayı sevdiğin için, yazımda açık olduğunu düşündüğün yerleri kapamaya gayret ediyorum.

sonrasında hatta adam ayağı vs saçı, adam vs kadın gibi çeşitlendirdim de.

sen baştaki cümlenin hatasını kabul etmediğin sürece bu konu sonsuz zamana uzar. o cümlende "hayır görsellik sebebiyle değil yapım amacına uymadığı için yanlış bulunuyor" gibi bir genelleme yaptın mı? evet? bu genelleme sadece napolyonn'un fikri mi? evet. genelin düşüncesini yansıtıyor mu? hayır.

ha son olarak. japonya da mıyız? türk toplumuna göre konuşuyorum elbette?

demagoji yapıp haklı duruma çıkmaya çalışırken komik oluyorsun.

edit: typo
Sosyal ağlarda paylaş

TÜRK toplumunda istediğin kadar kişiye sor, güzel bir kadının saçını lavaboda yıkamasına gösterilecek tepki, amcanın lavaboda abdest almasına gösterilecek tepkinin (tabii ki bu durumda dini inanışa saygı duymayı dışarda bırakmak gerekir yoksa dini yükümlülük olduğu için hoş karşılamasa da "uygundur" diyecektir bir sürü insan) yanında solda sıfır kalır.

bu demek değildir ki "sadece görsel olarak karşı çıkılıyor"

karşı çıkılma sebeplerinin ana 2 tanesi hijyen ve görsel kirlilik. senin belirttiğin "yapım amacına uymuyor ama" gerekçesi de ancak aynı ortamda abdest almak için bir yer olduğunda önem arz eder (bence).

zira normalde ortalığa tuvaletini yapmak da yanlış ama ormanda ve wc yokken vücudun seni buna zorluyorsa gider yaparsın.

ha yakında tuvalet varken, tuvalet yerine dağa taşa yapmayı uygun görüyorsan ona da "yuh" denebilir evet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...