Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sanal POS Tahsilat Sorunsalı

bingildak

Öne çıkan mesajlar

sistemdeki hatadan dolayı 5 tane işlemde yanlış tutar çekmişiz. 385 tl'lik alışverişe 3.85 tl falan çekmiş gerizekalılar.

müşteriden aradaki farkı tahsilat konusunda ne yapabiliriz, deneyimi olan var mı? bankanın dediği telefonla arayıp kk bilgilerini isteyerek manuel pos'dan çekim yapacaksın diyor fakat kimse yeni duyulmuş bir markaya telefon üzerinde kredi kartı bilgisini vermez hele ki 385 tl'lik şeyi 3.85 tl'e aldıysa.

başka work around'u var mı bu işin?

amaçlanan şey, müşterinin rızasını aldıktan sonra kk bilgilerini bize verdirmeden çekim yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

insan hatası şöyle var şöyle yok abi. daha ne olduğunu tam anlayamadım. yazılım tutarı bankaya gönderiyor. ekim ve aralık ayında tutarlar doğru gitmiş. sadece kasımda BAZILARI yanlış gitmiş. hani mantık dışında gelişen bir olay.

hiçbir değişiklik yapılmamışken ekimde nasıl doğru gidiyor, kasım da nasıl hatalı gidiyor, aralıkta nasıl düzeliyor tam bir mantık çıkmazı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi eticaret sitesi işte.

kadın 285 TL i görerek, kredi kartı bilgilerini girip kendi işlemi yapıyor. sistem bankaya 285 TL yerine 2.85 TL gönderiyor order'ı. böylece kadın 285 TL ödediğini zannediyor ama aslında kartından 2.85 TL çekilmiş.

eminim çoğu fark etmemiştir bile.

ya insan hatası değil derken, ekimde adam sistemi kurmuş test etmiş. test ettiği sistemde 100 işlemin üzerinde hatasız çalışmış. yazılımcı geri dönüp "ulan bu ay nasıl olmuş" diye bakmıyor tabii, kimseninde öyle bir beklentisi yok. fakat ekimde çalışan sistemin bir ay sonra bozulması ve aralıkta tekrar normal çalışması tam bir puzzle. çık içinden çıkabilirsen, göte giren girdiği gibi kaldı sonuç olarak. (ekimde işlemlerin sadece 20% sinde hata var bu arada, tam bir çıkmaz silktimin şeyi)
Sosyal ağlarda paylaş

o sistemi kim nasıl kurmuş ya?

birine yaptırmışsın siteyi tahminen işte orada da o sorun çıkıyor. Benim sitede direkt otomatik işte API girerek otomatik tanıtılıyor ve sorunsuzca işlem yapılıyor. Şimdiye kadar 30'a yakın işlem oldu kredi kartı ile siteden ve hiçbirinde sorun çıkmadı.

Birine yaptırırken cidden portfolyosu çok önemli ya
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca o parayı normal yollardan alamazsın. Ya müşteriden isteyeceksin ki çoğu vermez, verenine de ödül vs. vermen gerek.

Öncelikle sen mağdur olsan da hatalı taraf olduğun için parayı onlardan isterken bir de ödül vs. bahşet ne bileyim gelecek alışverişte %20 indirim vs... Hem hoşuna gider öder, hem de en az bir alışveriş için onu tekrar mekana çekersin.

Müşteri bu tip şeyleri seviyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

insan hatası şöyle var şöyle yok abi. daha ne olduğunu tam anlayamadım. yazılım tutarı bankaya gönderiyor. ekim ve aralık ayında tutarlar doğru gitmiş. sadece kasımda BAZILARI yanlış gitmiş. hani mantık dışında gelişen bir olay.

hiçbir değişiklik yapılmamışken ekimde nasıl doğru gidiyor, kasım da nasıl hatalı gidiyor, aralıkta nasıl düzeliyor tam bir mantık çıkmazı yani.

Valla okurken icimden "sag tik, inspect, degerleri degistir, submit" dedim direkt. Bi bakin bakayim ondan mi ? sdf
Sosyal ağlarda paylaş

istanbulda olanların kapısına istediği gün ve saatte mobil pos gönderim çekim yaptırmayı deniycem.

anadoluda olanlara incentive promosyon ürünü ile ödeme linki gönderecem, eksik ödemeyi yaparsan bu ürün hediyemiz gibisinden.

onun dışında havale yapabilirsiniz, masrafı düşerek diyeceğim ama kimse uğraşmaz gibime geliyor.

bir de hiç birine gelmeyen olursa mail order yapabiliriz dediler, bakalım onu deniycez.

zararın neresinden dönülse kardır.

dark bu arada olaylar o kadar basit değil ya. biz sistemi kurduğumuzda 100 lerce test yaptık. önceki ve sonrası ayda yine 100'den fazla işlem var. hiçbirinde bu hata oluşmuyorken, sadece o ay 5 tane işlemde oluşuyor olması abyss'in dibinde bir bug gibi bir şey. yani kurarken herkes düzgün kuruyor ama yolda bir noktada bug proclayabiliyor.

hata benim hatam, her gün gelen siparişleri onaylamadan önce bankadan gelen miktarı kontrol etmem gerekir. ilk başta böyle yapıyordum, lan kesin bug mug olur diye, belki 200 tane kontrol ettim ondan sonra baktım bug falan olmuyor kontrol etmeyi bıraktım.

silktimin murphy si sağolsun, bir an götü dönmeye gelmiyor atlayıveriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

bingildak said:

Valla okurken icimden "sag tik, inspect, degerleri degistir, submit" dedim direkt. Bi bakin bakayim ondan mi ? sdf

kullanıcılar bildiğin ev hanımı ya, onu yapabilcek kapasitede değiller. aynı kişi birden çok kere yapmış olsa veya aynı şehirde olsa derim ki biri açık buldu, çocuğu mocuğu sömürüyor falan derdim. biri bildiğin celebrity zaten, tanıdığımız insan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...