Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borç Yapılandırma aka 6552 Sayılı Kanun

DRaGoN_SLaYeR

Öne çıkan mesajlar

DRaGoN_SLaYeR said:

Başlığı vardı galiba da bulamadım, bunu kullanan oldu mu? benim baya bi trafik borcu birikmiş şirket ödememiş ameke, faizleri borcu geçmiş neredeyse. şimdi yapılandırma sayfasına geldim de orda direk borç+faiz tutarı gözüküyo, bu kanunla faizler silinmiyor muydu ben mi yanlış anladım olayı?

faizi siliyor ama yine ana parayı ödeyemiyon az bişey faiz koyuyor. 160 falan borcum vardı 250 olmuş 190 ödedim galba ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
gençler bu gss'nin son başvuru tarihi ne zaman?

said:
-5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi kapsamındaki
sigortalılık statüsünden kaynaklanan genel sağlık primi alacakları yönünden en geç 30/4/2015
tarihine kadar,
başvuruda bulunulması gerekmektedir.

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/6b738c10-6663-468a-ba46-d1bbe1b78c6f/genelge2014_26.pdf?MOD=AJPERES&CACHEID=6b738c10-6663-468a-ba46-d1bbe1b78c6f

pff bu ne abi. o madde ona yönlendiriyor bu madde buna.

doğru bastıysa editi;

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/09/20140911M1-1.htm
İŞ KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASI İLE BAZI ALACAKLARIN YENİDEN

YAPILANDIRILMASINA DAİR KANUN

Kanun No. 6552 Kabul Tarihi: 10/9/2014

said:
MADDE 57 – 5510 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
“GEÇİCİ MADDE 53 – 60 ıncı maddenin birinci fıkrasının (g) bendi kapsamında genel sağlık sigortası tescili yapılmış olup da gelir testine hiç başvurmayanlardan bu maddenin yayımını takip eden ay başından itibaren altı ay içinde gelir testine başvuran kişilerin genel sağlık sigortası primleri yapılan gelir testi sonucuna göre tescil başlangıç tarihinden itibaren tahakkuk ettirilir.

yani 1 ekim,kasım,aralık,ocak,şubat,mart ayları.

ek bilgi

: 60. maddenin g bendinde,
said:
Yukarıdaki bentlerin dışında kalan ve başka bir ülkede sağlık sigortasından yararlanma hakkı bulunmayan
vatandaşlar,
genel sağlık sigortalısı sayılır

diyor. yani diğer ayrıcalıklı muaflar hariçleri. (sayıyor orda işte ölecek gibi olan fakirler malüller çocuk esirgemedeki garibler isteğe bağlı sigortalılar, 1) Ticarî kazanç veya serbest meslek kazancı nedeniyle gerçek veya basit usûlde gelir vergisi mükellefi olanlar vsvsvsvsvsvs

bunlar olamayanlar ki evet bizleriz, gss'ye girmiş olan ibibikler.

DÖWLÖT DÖZGÖN ÖNLÖTMÖYÖR.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...