Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TRAFIK

Lombardi

Öne çıkan mesajlar

her şeyi geride bırakıp bir sahil kasabasında denize sıfır lokanta açın, çevredeki çiftçiden köylüden et, sebze, taze zeytin falan alın, bir de içki ruhsatı alın, bir balıkçıyla da anlaşın size balık getirsin, lokantanın ön tarafına bi iskele, soyunma kabinleri, denizin üzerine de tahta güneşlenme yerleri inşa edin, mayıs başı ekim başı çalışın, çalışanları çevredeki kasaba ve köylerden tedarik edin, bir iki tane atanamamış öğretmen dikersiniz garson çocukların başına, siz de hesabı atanamamış öğretmenden sorarsınız, xo gibi yani =) gül gibi geçinir gidersiniz, hayatınız uzar, hobilerinize ailenize zaman ayırırsınız, büyük şehirler çok leş
Sosyal ağlarda paylaş

abi dünyanın neredeyse her önemli merkezine aktarmasız ulaşabileceğin bir merkez istanbul. önce uçak ulaşımının yardırması gerekiyor diğer şehirlerde.

ülke çapında bir iş yapmak istiyorsan ist veya ankarada olmak zorundasın. düşün van'da müşterim var, sabah uçağa atlayıp akşam dönebiliyorum. böyle kaç toplantı yaptım hatırlamıyorum artık. kayseri'de oturuyor olsak önce istanbula, oradan gitmek zorunda kalacaktık, 6 saat sürecekti.

dolayısıyla istanbul'un göç alması normal artık. şehirlerarası ulaşım yok bizde. istanbuldan ulaşım var. hub olarak ist ve esb kaldığı sürece istanbul daha da kalabalık olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kimse kusura bakmasın konunun ne AKP' yle ne de köprüyle fln ilgisi var. Matematik belli zaten, 1023921093 milyon insan var. Bunu kaldıracak ne altyapı ne de üst yapı var.

Maslak güzel bir örnek buna, ben de Maslak' da çalışıyorum. Plaza bölgesinden Cuma akşamı peak time da arabayla çıkmaya çalışın, tek diyeceğim bu. İnsan aklını yitirir, sadece bir kez öyle bir hata yaptım bir daha da asla.

Sen şu an İstanbul' un her noktasını metroyla birbirine bağla, gene farketmez çünkü bizim insanımız toplu taşımayı hala alt sınıf bir ulaşım aracı olarak görmekte. Burda da var öyle tipler, ne işim olur yea geniş geniş arabamla giderim diyen. Benim abim öyle mesela asla ve asla toplu taşımaya binmez adam gören de CEO zanneder pezevengi, ama yapacak bir şey yok işte. 5 sene sonra daha beter olacak, katlana katlana gidecek. Günde 250 araba trafiğe çıkıyormuş, ne bekliyorsun ki. New York metrosu diye insanlar götünü yırtıyor örümcek ağı gibi heryere gidion fln diye ama orayı da görüyoruz işte.

Kostok said:

her şeyi geride bırakıp bir sahil kasabasında denize sıfır lokanta açın, çevredeki çiftçiden köylüden et, sebze, taze zeytin falan alın, bir de içki ruhsatı alın, bir balıkçıyla da anlaşın size balık getirsin, lokantanın ön tarafına bi iskele, soyunma kabinleri, denizin üzerine de tahta güneşlenme yerleri inşa edin, mayıs başı ekim başı çalışın, çalışanları çevredeki kasaba ve köylerden tedarik edin, bir iki tane atanamamış öğretmen dikersiniz garson çocukların başına, siz de hesabı atanamamış öğretmenden sorarsınız, xo gibi yani =) gül gibi geçinir gidersiniz, hayatınız uzar, hobilerinize ailenize zaman ayırırsınız, büyük şehirler çok leş

Bu da ayrı bir kafa işte. Bir İstanbul' lu olarak benim insanlardan tek istediğim sittirin başka yerde okuyun üniversitenizi, gelen burda kalıyor anasını satim. Okuldan 10 arkadaşımın 9' u burda kaldı (İşletme). Eşim diş hekimi onun 10 arkadaşından 11' i burda kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

yunusun yanından geçiyorlar dikkat
http://www.youtube.com/watch?v=UyDFElnG__8

asfdasdfgsdg ruh hastası lan bu şehir aşağıdakiler 2011 yılına ait şimdiyi düşün :)-D
http://www.youtube.com/watch?v=LKL-HujDTaU

http://www.youtube.com/watch?v=GG4FihNLu78&list=UU4zTH12cvSCUrTamRMrfUDA

http://www.youtube.com/watch?v=tZWUzSskiE8&list=UU4zTH12cvSCUrTamRMrfUDA
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

Abi kimse kusura bakmasın konunun ne AKP' yle ne de köprüyle fln ilgisi var. Matematik belli zaten, 1023921093 milyon insan var. Bunu kaldıracak ne altyapı ne de üst yapı var.

Maslak güzel bir örnek buna, ben de Maslak' da çalışıyorum. Plaza bölgesinden Cuma akşamı peak time da arabayla çıkmaya çalışın, tek diyeceğim bu. İnsan aklını yitirir, sadece bir kez öyle bir hata yaptım bir daha da asla.

Sen şu an İstanbul' un her noktasını metroyla birbirine bağla, gene farketmez çünkü bizim insanımız toplu taşımayı hala alt sınıf bir ulaşım aracı olarak görmekte. Burda da var öyle tipler, ne işim olur yea geniş geniş arabamla giderim diyen. Benim abim öyle mesela asla ve asla toplu taşımaya binmez adam gören de CEO zanneder pezevengi, ama yapacak bir şey yok işte. 5 sene sonra daha beter olacak, katlana katlana gidecek. Günde 250 araba trafiğe çıkıyormuş, ne bekliyorsun ki. New York metrosu diye insanlar götünü yırtıyor örümcek ağı gibi heryere gidion fln diye ama orayı da görüyoruz işte.

Kostok said:

Bu da ayrı bir kafa işte. Bir İstanbul' lu olarak benim insanlardan tek istediğim sittirin başka yerde okuyun üniversitenizi, gelen burda kalıyor anasını satim. Okuldan 10 arkadaşımın 9' u burda kaldı (İşletme). Eşim diş hekimi onun 10 arkadaşından 11' i burda kaldı.

sen siktir
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul'da tutunmak Ankara ve İzmir'den daha kolay aslında. Her telden adam var, iş opsiyonu çok fazla, herşeyi çok fazla.

Atıyorum Balıkesir'den gelmiş junior bir mühendis, 4-5 yeri dener 6. da iyi kötü bir yer bulup başlar kariyerine.

Bizim buralara (İzmir) gelemiyor adam, zaten istihdam az, onu da eş dost ile dolduruyoruz. İzmir, Antalya vs. imkanı olsa o kadar çok İstanbul'dan kaçacak tanıdığım var ki. Ama işte bırakamıyor adamlar
Sosyal ağlarda paylaş

Ya orası öyle zaten ona lafım yok. İşin boklu kısmı orası zaten. Milletin hayalini kurduğu sahil kasabası, pansiyon, bar, cafe vs bende var mesela. 3 sene işletttikten sonra babam ve anneme bıraktım çünkü eşim diş hekimi ve o köy yerinde işini devam ettirmesi mümkün değil. Hani benim gidecek yerim fln de belli ama malesef olmuyor.

Gerçi ben şanslı kesimdeyim, iş yerim Maslak' da evim 4. Levent' de. Evin kapısını kitleyip ofisin içine girmem acele etmezsem eğer 19 dakika sürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...