Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Düğün takılarını nasıl değerlendirmeli?

Liebe

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

1 metreden düşen 7gr lık ağırlık "tek tek" olursa can yakmaz. aynı anda düşürebilsen (eritip mesela) 70 kilo olur ki o zaman sakat tabii.

Altın mevsimsel olarak dalgalanıyor ama son dönemde genel bir düşüş trendi var. Muhtemelen bahar + yazda bir miktar değer kazanacak şimdikine göre sonra sonbaharda daha da aşağı düşecek.

Bu dönemde nakit sahibi olmak cidden dert. Eğer borcunuz yoksa ve altın miktarı da ciddiyse bir portföy oluşturun. Sadece dolar almak ya da TL hesabında faize yatırmak olası bir mini krizde ya da para politikası değişikliğinde canınızı sıkabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Arkadaşlar napmalı bu gelen altınları ve paraları? Altınları bozdurup vadeli hesaba mı yatırmak lazım, yoksa altın hesabı açıp orda mı değerlendirmeli? Riskli bişi istemiyorum az olsun öz olsun. Altınları hiç bozdurmadan saklamak doğru değil, değil mi? Yıllık kasa parası falan kurtarmıyor galiba altının değerlenmesini falan.

Alacağın arabanın iki model üstünü alırsın altından gelen parayla.İlerde rahat yaşamayı düşünmek yerine şimdiden rahat yaşarsın,hem boşanma vs durumundada kaybın olmaz:)
Sosyal ağlarda paylaş

bankada da pek dokunmaya niyetim yok zaten ya, evdeki hesap çarşıya uymadı pek valla, para-takı falan iyi toplucaz gibime geliyor aksilik olmazsa, borçları kapatıp kalanına hiç bir şekilde dokunmayı düşünmüyorum belki arsa marsa falan bakarım ileride ama ilk sorunum öncelikli olarak ne yapmak gerektiği. kasa tutmak bana da saçma geliyor zaten altın değer kaybediyor bir de üzerine kasa parası da verip o şekilde tutmanın mantıklı bir yanı yok gibi. üstelik çeyrekler falan eskidikçe de bir miktar değer kaybediyormuş sanırsam. ben galiba ertesi sabah ne var ne yok nakite çevirip vadeye yatıracağım. b tipi likit fonu da araştırayım bakayım hiç bilmiyorum ne olduğunu :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...