Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Village - Köy

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

said:
huun, 24 Kasım 2004 08:36 tarihinde demiş ki:
istedigi kadar cok sey anlatsin ben filme eglenmeye gidiyorum . birisi bana bir seyler anlatsin istersem acik ogretim programlarini izlerim.

o zaman git komedi falan 2. sınıf macera izle ,sonuçta bu bir sanat kalkıp ta zırvalamanın lüzumu yok.
Sosyal ağlarda paylaş

velhasıl düşünceler iki kutuptabirleşiyor

a-bir filmi düşünerek izlemekten hoşlananlarç Her kelimide bi anlam arayıp, buldukça bundan hoşlananlar, gerilim/senaryo/ses gibi değerleri ise sadece "araç" olarak görüp, bütümden zevk alanlar. Düşünmekten hoşlanmalarının nedeni belki de, şu canım dünyamdaki tek düşünebilen varlıklar olduklarındandır.

b-kardeşim bana laga luga yapmacılar. Banane yönetmem ne anlatmışsa, ben eğenmedim o zaman dandik. Ha ha "ormanda hıyvan yok", ya da "abi lol olm euadoshu gördün mü uzaylıları ?"
sade + net + belki sığ bir bakış, bira gibi.

daha söze ne hacet[signature][hline]gölge yıkan, 23 Kasım 2004 05:27 tarihinde demiş ki:
ve evet... yürümeye devaem
Sosyal ağlarda paylaş

filmde bazı mantık hataları olabilir
ve evet
bu mantık hatalrı olmasa tabii ki daha da iyi olur.
ama iki, üç kıymık için "5 para ettirmemek" pek vahşice.

Ki kapı gıcırtısı pekala olabilir, bir nevi şiirsel anlatım. Trainspotting içinde de yer yer görsel olarak şiirsel anlatımlar vardı. Sen şimdi çıkıp "hayatta kimse tuvaletin içine giremez, hebele hübüle dememelisin" Ki kendi içinde tutarlı olduğu sürece bu tip yeniliklere ılımlı olmak lazım.

şimdi kapı gıcırtısı insanın içini titreten bir ses, en azından çoğu insanın, ki burda yönetmenin yaratmak istediği de o. Bunu uzak bir kurt ulumasıyla sağlayabilirdi, ama o ne yapmış ? ki o kadar da etkili olmazdı. İki aryı parçayı birleştirerek yeni yol bulmuş kendine.

Ben de ititraf edeyim plot twist'ten sonra bi 5dakika armosfer cok dağılıyor, bunn nedeni, o dönüşün erken gelmesi.[signature][hline]gölge yıkan, 23 Kasım 2004 05:27 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

kardesım hayatta korkunc olan bır suru sey var o zmn onları koysalardı her yere. korku fılmı korkcan ama olayla alakalı efek koyar ınsan orman hayvan yok bısı yok ama masallah her yerde kapılar gıcırdıo ya hıc mı tuhafınıza gıtmedı merak ettım sımdı sız hıc dusunmedınız nerden cıkıo oı kadar fino köpeği
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sawer, 25 Kasım 2004 10:36 tarihinde demiş ki:
kardesım hayatta korkunc olan bır suru sey var o zmn onları koysalardı her yere. korku fılmı korkcan ama olayla alakalı efek koyar ınsan orman hayvan yok bısı yok

said:
gölge yıkan demişkine...Ki kapı gıcırtısı pekala olabilir, bir nevi şiirsel anlatım + kendi içinde tutarlı olduğu sürece bu tip yeniliklere ılımlı olmak lazım.

said:
sawer demiş ki
ama masallah her yerde kapılar gıcırdıo ya hıc mı tuhafınıza gıtmedı merak ettım sımdı sız hıc dusunmedınız nerden cıkıo oı kadar fino köpeğ

said:
golge yıkan ondan önce demiş kii filmde bazı mantık hataları olabilir
ve evet
bu mantık hatalrı olmasa tabii ki daha da iyi olur.
ama iki, üç kıymık için "5 para ettirmemek" pek vahşice.

ki evet bence başka etmenlerde konulabilir
denemek lazım tabii[signature][hline]gölge yıkan, 23 Kasım 2004 05:27 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Shyalaman ını kotu yonemten katagorısıne sokan arkadaslara yuh dıyorum.Ben gittim filme.Shhylamanın tarzı sasırtmadır.Fılmdede sasırmadıgını ıddaa eden varsa gulerım.İstedigi yerde sasırtıyor ıstedıgı yerde korkutuyor.

P.s:Filmin sonlarına dogru masada gazete okuyan gorevlı M.Night Shylaman.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eldar, 25 Kasım 2004 00:35 tarihinde demiş ki:
o zaman git komedi falan 2. sınıf macera izle ,sonuçta bu bir sanat kalkıp ta zırvalamanın lüzumu yok.

bu ne be sanat olunca eglendirmemesi mi gerekiyor ?

o zaman sinemaya gitme operaya git dersem ne cevap vereceksin .

ya da iyisimi cevirenin kendisinin bile anlamadigi turde sanat filmleri var onlara gidip kendini ustun insan zannederek yasayabilirsin .

unuttugun en onemli husussa sinemanin bir "populer sanat" oldugudur . gise eglence vs sanatin onundedir .

bu nedenle birak ben zirvalamaya devam edeyim ne oluurrr?[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

Çok ilginç, pek çok kült film gibi çok sevenler ve hiç sevmeyenler olarak kutuplanmış patiler. (sanırım 1 tane 4/10 vardı istisna - filmi ortalama bulan)

Ben çok etkilendim. Renkler müthişti. Piyanist'te oynayan adamın oyunculuğu burada MUHTEŞEMdi. Har anından çok büyük keyif aldım DVD arşivinde mutlaka bulunması gereken bir film.

Spoiler'ı tartışmaya açıyorum:

[spo1=Spoiler: sembolizm]Aslında günümüzün en önemli tartışma konularından birisini tartışmaya açmış. Taliban "DOĞRU" bildiği toplumu korumak için kendini kapatan bir toplum hayal etmişti "DIŞARININ" pisliğine karşı. Küba, Libya da ayni şeyi denedi. Elder'ların tartışması sembolik olarak marjinal boyutta bu tartışmayı sembolize ediyor, kafalarımızda bu soruları tetikliyordu. Konservatif aile yapısını da sorguluyor, kapalı toplumları da (amishler, tutucu museviler v.b.), devletleri de.

Her zamanki gibi niyet iyi, hareket radikal, sonuç: beklenmedik, veya tam da beklenen gibi. Çok enteresandı çoook. Son derece sanatsal bir anltımdı ve bence herkes izlemeli.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin çiktiğini ertesi günü arklari gördüm 5 kişi bereber izlemeye gitmişler hiçbiri beenmemiş sonrada anlaşmişlar bizimkileri kandiralim diye. Abi süpermiş, izlediğim en iyi filmdi,
filmden sonra eve gidemedim( çocuk zekariyaköy de otirio ormanlik felen heryer) gibi kolpalarla kanimiza girdiler 1 gittim hayallerim suya düştü tabi:([signature][hline]Nargilenin dumanına benzer hayellerim sadece beni zehirler ve uçup gider...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
guzeldi bencede. sinematografisi zaten tartismasiz iyiydi. konusunu da begendim. adrian brody harika bir oyunculuk cikarmis, ayrica begendim. sigourney weaver'i zaten taa alien'lardan beri severek izlerim, o da iyi olmus. ee noolcak simdi diye ekrana bakip aksiyon beklemediginiz surece sizi gayette doyuracak bir film.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
ehe biraz geç oldu ama

dün akşam vcdsini izledim hatta ışıkları filanda kapattım iyice havayya girerim diye
filmin sonu geldi hala korkucam diye bekliyodum :)

aslında ortadaki salaklık şu bence;yönetmen yapımcı vs herneyse fragmanlarında filmi korku yada gerilim filmi gibi gösterdi halbuki değil yani alakası yok
he mesaj içerikli bi film olarak başarılı mı ?bence onda da yetersiz kalmış önce korkutuyim diye yola çıkmış sonra mesaj veriyim e dönmüş ortada sıkışmış kalmış bi film

bişey sorcam bazı arkadaşların yorumu üzerin yanlış anlamayın ama bir film vadettiğini vermediği sürece sırf oyunculuğu renkleri vs iyi diye "iyi film" olurmu ?

[signature][hline]

[Bu mesaj -Mandrake- tarafından 03 Ocak 2005 12:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bende epey gec de olsa gece hafta mı ne izledim.

işin acıkcası hic begenmedim, hele ki o yaratık bozmalarının ilk göründügü andan itibaren ne olduklarını anladıgımdan pek bi zevk alamadım..

gerilim filmi die heves edip oturmustum, fos cıktı resmen..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
izledim,ardından foruma daldım

tamamen dumura uğramış durumdayım.film hakkındaki düşüncelerim çok karışık.bi türlü toparlayıp yorum yapamıyorum.[signature][hline]Fight fire with fire - Ending is near
Fight fire with fire - Bursting with fear
You all shall die!
*bangs*
Sosyal ağlarda paylaş

dandik ti valla hiç beğenmedim korkmadım da sacma sapan bişeydi oyunculara yazık olmuş ya yuncuları iyi yanı[signature][hline]'' 3. Dünya savaşında ne olacağını bilmem ama 4. Dünya savaşı taş ve sopalarla olcağı kesin''
Albert Einstein *'Amcamız'*
Ben kimmiyim Ahanda Gör
Aha bak bu da Css ateş ederek yaptığım amblem :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...