Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik öncesi anlaşma hakkında görüşleriniz

White Wolf

Öne çıkan mesajlar

Blackhawk konu sadıklık değil sadece. Ömür boyu dediğin insanla bir daha asla diye ayrılıyorsun. Hiçmi hayatınızda melek gibi gözüken birinin bir karanlık yüzüne rastlamadınız. Ben turism işindeyim, öyle çok şeyle karşılaşıyorumki , bu kadının tipine bakıyorsun o kadar mulayim saf gözüküyorki evliyken yaptığı birkaç şey kulağına geliyor , ağzın açık kalıyor. Benim asıl üzerine basmak istediğim nokta eğer biz 2 cinsiyet arasında eşitlik sağlamaya çalışıyorsak burdaki güç dağılımı inanılmaz orantısız. Gerçekten eğer bir kadın isterse EĞER geçekten evlilikte seni perişan edip aldatmaya zorlayıp, sonra takip ettirip canına okur. Ben öyle aldatma durumlarına rastlıyorumki, erkeğin ruhu duymuyor. Biz söz konusu olduğumuzda ise anında kendimizi ele veriyoruz. Kadın aldatırsa alıcaklardan mahrum oluyor (belki ) , erkek aldatırsa (ev durumunu bilmiyoruz , ayrılsaydı demek kolay ) erkeğin donuna kadar alınıyor. Kısaca win win durumu. Aslında rampage dediğine bende katılıyorum sevgi varsa orta beraber yaşamak yeterli , avrupada ben tanıdığım bir yerden bahsedim almanya , ve ingilterede bu çok yaygın, ve bence evlilikten 10 kat daha kutsal.
Sosyal ağlarda paylaş

"White Wolf" said:

Merhaba arkadaş bu konudaki görüşleriniz nedir. Bir tarafı yargılamak değil amacım yanlız yurt dışı forumlarını, yada yahoo answer vs vs gibi yerlerde bir araştırma yaptığıma kadınların durumu iyiyse 10 / 10 evlilik anlaşması istiyor, ama eğer bu kişi erkekse sen bana güvenmiyormusun durumu söz konusu. Buraya yazmadan takip eden biri olarak , burda gerçekten çok değerli insanlar var ve görüşleriniz, benide aydınlatıcağını düşünüyorum.

Teşekkürler.

Bence yapılmalı. Günümüzde çoğu kişi, ilk evliliğinde aradığını bulamıyor. Üstüne kazıklanmamak için (bkz: hem bırakılıp hem de para pulundan olmamak) bu sözleşme yapılmalı aslında. Ama Türk kadınına bunu anlatmana imkan yok. Bana güvenmio musun düşüncesini atamazsın kafasından. Kariyer, yaşam tarzı ve gelir olarak sana eş düzeyde biri yoksa karşında
Sosyal ağlarda paylaş

blackhavvk said:

ayrılık içinde, delikanlı adam kadını mağdur etmez.yavşak bir adamsa zaten sözleşme falan hak getire karıyı keser direk

büyük konuşmak diye buna deniyor işte =)

eşinin seni aldattığını ve boşanmak istediğini düşün. yine de mallarının, senin birikiminle onca zaman debelenip elde ettiğin şeylerin yarısının elin herifiyle yenmek üzere gitmesini hazmeder mi delikanlı adam?
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

eee ne olacak? anlaşmadan beklenti ne? evlilik sonrası kim ne kadar kazanıyorsa kazanıyor eşit dağılımı mantıklı değil mi? LAN BEN 10 KAZANIYORUM KARI EVDE OTURUYOR, NEDEN BENİM 10 DAN 5 ALIYOR diyorsanız neden evleniyorsunuz?

eğer seks kölesi rus alıyorsanız onlar anlaşmalara direkt imza atıyor sorun yok asd

yukarıdaki sorumu sen de düşün tekrar yazmayayım
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Riverwind said:
bana bizzat evleneceğim adam fakir ben ev almayı falan düşünüyorum ne yapacam diye soran da oldu lel

Hahahah bu ne lan. Herşeyimi paylaşmayı düşünmüyorum ama yine de evleneceğim.. Karikatürize ederken kullanılan örnek bu bildiğin, gerçekse yuh

evlenmeden önce al evi
Sosyal ağlarda paylaş

blackhavvk said:

aldatma ile boşanmalarda artık bişi verilmiyor üstüne alıyorsun. yargıtay kararları var.

milliyet okuyan tek kişi benmiyim adaf

ispat edebilirsen karşim

edit: ve boşanmadan önce, anlaşmalı boşanma yapmadan, "daha da bu kişiyle ilgili yargıtaya gitmicem söz" diye kağıt imzalamadan önce.

yani diyelim anlaşamadığını düşüp boşandın. sonra öğrendin ki aslında aldatmış, gg

edit2: yukarıdaki durumda sadece "tazminat davası" açabiliosun ki yani ohooo sklşdaklj
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...