Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arabada fıstık ezmesi kokusu

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Uzun hortumu olan spreyler var, onlardan alıp kanalları temizlemeye çalışıyorsun/çabalıyorsun.

Esas senin havalandırma radyatörünü temizletmen gerekli. Radyatöre ulaş, vakumlu temizleme yap, sonra basınçlı hava ile kontrollü(o alüminyum kanatçıkları yamultma yani) olarak temizle, bir tane fısfıs(süper bir tanımlayıcı kelime) al, içine beyaz sirke koy, fısla radyatöre doğru, azcık bekle, 1" boya fırçası ile dikkatlice çitile, başka bir fısfıs ile su basıp durula veya beyaz sirkeye devam, durulama sonrası yine basınçlı hava, gerekli olursa radyatörün bulunduğu ortama da beyaz sirke uygula, su tahliye hortumunu güzelce temizle, son kez basınçlı hava ile ortamda biriken suyu temizle(gözünün görmediği noktalara yolla), sağı solu toplayıp havalandırmaya yüksen ki sistem içerde kalan nemi/suyu atsın.

Benim sattığım Audi'nin radyatör resmen keçeleşmiş toz ile dolmuştu. Söküp dışarda temizlemiştim.

Bu tarz kokulara en büyük etken, klima komp çalışırken aracın çatt diye stop edilmesi. Soğuk radyatör üstünde yoğuşma başlıyor ve ortam sıcaklığı artıyor. Bu da bakteri/mantar oluşmasına neden oluyor. Genelde hedefe varmaya yakın klima komp'u kapatıp radyatörü ortam ısısına yükseltmek ve bu aşamada da yoğuşmayı engelleyecek şekilde havalandırmanın devam etmesini sağlamak gerekiyor. Ben böyle bilir, böyle söylerim.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...