Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ankara....

chrome

Öne çıkan mesajlar

chrome said:

öküz lan bu ankaralılar. ne yayaya yol verme var, ne içki kültürü, bir de öküz öküz dimdik bakıyorlar suratına. çok baktı selam veriyim diyorsun yanına geliyor tanışıyor muyuz diye. o bahsettiğiniz kartlardan görmedim hiç. ben otele geldim yatıyorum abi. hepinize iyi geceler.

ayıboluo :|
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Gezmek icin degil, yasamak icin buradayiz. Gezmek istedigimde biniyorum bir ucaga, gonlumce geziyorum.

Yasamak icin Melih Gokcek'e ragmen guzel sehir dogru semti secersen. 3 sene Istanbul'da yasadim, Ankara'yi ozledim sahsen.

gerge, angaramızda her evde mi çamur akıyor bilader? hayır yakında gelicem yerleşicem de ondan soruorum
Sosyal ağlarda paylaş

her şehir imkanın kadar güzeldir, doğma büyüme ankara'lıyım, 4 seneden fazla yurtdışında yaşadım gezdim tozdum, şehirlerin sundukları değişse de istediğini bulursun her zaman.

bilmeyen ankara da ne yapıyorsunuz, her yer avm, mekanlar boktan, gidecek yer yok der durur.
yemek konusunda sayısal olarak istanbul'la kıyaslanamaz ama % olarak kalite ve lezzet açısından çok daha iyi ankara; aç kalıp şöyle güzel ne yesek düşünürken geçiştirmelik bir şey yediğim hiç olmadı, yabancı fastfoodu unuttum neredeyse.

doğayı seven adam şehri ankara :P, istanbul'un 3 katı yeşil alan ortalaması var kişi başına, bir kaç büyük sebebi var bunun. birincisi park sayısı çok fazla ve bir çoğu çok büyük ve şehir merkezlerinde, ikincisi odtü ormanı var 3te1 ini kaplıyor neredeyse ankara'nın (bu ormana eymir gölü, bisiklet parkurları, ahlatlıbel tesisi vs... dahil) istanbul gibi çarpık yapılaşma çok yok, duvar komşusu apartman sayısı istanbul'la kıyaslarsak yok denebilir, her apartmanın (eski ankara merkez hariç) ya arkada/önde bahçesi otoparkı var.
boktan moktan 20dk mesafede elmadağ var, dünyanın en iyi pisti olmasa bile gayet kayak snowboard yapılabiliyor, dağ evlerine toplaşın. aynı şekilde gölbaşı var, doğru yerlerinini bilirsen on numara balık tutar kafa dinler mangal yaparsın etrafında kimse olmadan. şehir içinde seğmenler parkı denilen bir yer var bilen bilir köpek cenneti. istediğin gibi alkolünü iç oyununu oyna kimse karışmaz (ne güvenlik ne polis, etrafta gezerler sadece), canlı konserler, amfisinde açık hava sinemaları, akla gelen her hobiyi gördüm.

kültürel açıdan biraz kıt, görsel sanatlar/müzik konusunda yabancıları getirmek zor, konser alanı ayrı sıkıntı. benim çok sevdiğim müzeleri var. anadolu medeniyetleri müzesi, işletme olarak değil ama içinde bulundurduğu eserler bakımından kesinlikle görülmeli.

universite kampüsleri beni açıyor, son zamanlarda kurulan bir iki saçma universite hariç hepsi geniş alanlara kurulu, yeşil alanları, öğrencilere yönelik işletmeleri var, özel universitelerinin çoğunluğunun barların göbeğinden kalkan ringleri var.

cyberpark ve teknokent mesleki yönden büyük artı benim için. şaşırılacak şekilde güzel ve düzenli yerler.

boktan yerleri de var tabi yok değil: toplu taşıma, memur şehri olmanın getirdiği bazı sıkıntılar, i.melih, keçiören batıkent.

aklıma daha bir sürü şey geliyor yazacak ama çok karman çorman wot olmadan durmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ankaranın her yerini biliyorum sıkıntı yok, batıkent yazmamın sebebi oturulabilecek yerler arasında en altta olmasına rağmen(G.O.P., Ayrancı,Bahçelievler,Ümitköy kıyaslanınca) siz söylüyorsunuz ilerleme kaydetti, atlantis ve çevresi baya gelişti, ama sanayi batıkent ve yenimahalle batıken arası yapılar hala çok eski, alt yapı kötü vs...

batıkent örneğini vermemin ikinci sebebi, eryaman batıkent etimesgut ivedik arasında istanbul ataşehir benzeri yeni yapılaşma ama destekleyecek alt yapı olmaması.

bende biliyorum batıkent'ten çok daha kötü yerler olduğunu, gidip her apartman boşluğunda eroinman çıkan demet örneğini vermem saçma olurdu ama bu forumda.
Sosyal ağlarda paylaş

batıkent kötü değil zaten, iyinin kötüsü, ki bir şehirde iyinin kötüsü batıkentse bence o şehir gayet yaşanabilir demektir.
batıkent şu açıdan kötü: altyapısı ve evler çok eski (eski batıkent için bunlar hep yeni yapılanlar değil), zamanında ostim ivedik sanayi ve çevresindeki iş gücü için yapılmış o tek tip müstakil evlerin olduğu yüzlerce site var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...