Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sitedeki masraf problemi

nienna

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

Yahu apartmanda yaşıosunuz, "alt kattayım asansörden çatıdan bana ne" denir mi? Apartmanı su bassa ve sizin ev gg olsa, "tek başıma ödeyeyim önemli değil sonuçta alt katta oturan benim" mi diyeceksiniz? Kendi yağımda kavrulucam ben diyen gidip müstakil ev alsın (alabiliosa elbet)

Az empati cidden

Çatı eyvallah da asansörü neresine koyacak zemin kattaki arkadaş? Ya da daha kötüsü bodrum kattaki arkadaş?
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

Dworgian said:

Yahu apartmanda yaşıosunuz, "alt kattayım asansörden çatıdan bana ne" denir mi? Apartmanı su bassa ve sizin ev gg olsa, "tek başıma ödeyeyim önemli değil sonuçta alt katta oturan benim" mi diyeceksiniz? Kendi yağımda kavrulucam ben diyen gidip müstakil ev alsın (alabiliosa elbet)

Az empati cidden

Çatı eyvallah da asansörü neresine koyacak zemin kattaki arkadaş? Ya da daha kötüsü bodrum kattaki arkadaş?

Abi, bunun osu busu olmaz. Apartman sakiniysen ortaksın işte nokta.

O zaman zemin kata logar patlayıp ot bok gelse kanalizasyon suyu girse zemin kattaki eve, üst kattaki adama ne bundan?
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Genelde daire sahiplerini ilgilendiren masrafları kiracıya kitlemek için o şekilde yapiyorlar.

Biz geçen otopark kapısını yeniden yaptırdık kiracılardan 1 tl para almadık mesela. Asansör masrafını kiracılardan almadık.

Ama çoğu site bunu kiracılardan alıyor. Apartmanın birikmiş 1200 TL parası vardı. Ama ben 2.750 TL yi sadece daire sahiplerinden aldım birikmiş paraya dokunmadım çünkü aidatı kiracılarda veriyor.

Bunu ayırmak lazım. Biz öyle yapiyoruz. Adamın zaten adam gibi geliri olsa niye kirada otursun gider ev alır kendine. Bu insanlara yük olmak şerefsizlikten öteye gitmez. Ben izin vermiyorum böyle şeylere.

good guy sequo
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

abi bizim apartmanın starbuckstan aldığı aylık 5k var ya.

ona rağmen hala aidat toplanıyo.

hazineye bi baktım 40k mı ne birikmiş. dükkandan aldığın ortak alanı işgal parasını doğalgazı ödemeye kullanamıyomuşsun ama öyle salak bir kanun var.

dedim kapalı otopark yapalım amk 100k olunca, napcaz kıcımıza mı sokcaz bu parayı?

biriken kadar götürmüştür yönetici.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Genelde daire sahiplerini ilgilendiren masrafları kiracıya kitlemek için o şekilde yapiyorlar.

Biz geçen otopark kapısını yeniden yaptırdık kiracılardan 1 tl para almadık mesela. Asansör masrafını kiracılardan almadık.

Ama çoğu site bunu kiracılardan alıyor. Apartmanın birikmiş 1200 TL parası vardı. Ama ben 2.750 TL yi sadece daire sahiplerinden aldım birikmiş paraya dokunmadım çünkü aidatı kiracılarda veriyor.

Bunu ayırmak lazım. Biz öyle yapiyoruz. Adamın zaten adam gibi geliri olsa niye kirada otursun gider ev alır kendine. Bu insanlara yük olmak şerefsizlikten öteye gitmez. Ben izin vermiyorum böyle şeylere.

bence gelip "kuzenim yazmış fakirler :s:s" yapacak.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

Sequo said:

Dworgian said:

Sequo said:

Nasıl hesapladın lan 50 tl aidat

işte beynim yanmışsa demek ki

bir de benim maslakta otururken ayda 125 + 45 aidat verdiğimi düşününec 50 tl cennet gibi geldi inanamadım bir an askldjaskl

Apartman bu site değil ya. 14 daire var. Aylık elektrik gideri, Su gideri, apartman temizlik parası, asansör bakım parası dedik. Ekstra bişey yapacaksak daire sahipleri toplanır yaparız dedik.

50 TL topluyoruz 14 daire, 700 TL yapiyor her ay 200 TL apartmana kalıyor öyle düşün. Bu türde bir apartmanda daha fazla topluyorlarsa direk sikertiyorlar demektir:)

köşk yok mu sende paratmanda mı oturuyon

para tman yazmışsın bilerek mi yazdın?
Sosyal ağlarda paylaş

durumu babam devraldı. ben de burdan bikaç bilgi kırıntısı ve tecrübe sundum. o asansörü dünyanın sonuna dek kullanmayacağız ayrıca.

bi de sitede yaşamak komünal ortam gerçekten problem. kışın millet ödememek için kalorifer yaktırmıyo oy birliği ile. götümüz donuyo. kahrolsun demokrasi yani. hani modern düzgün bir yer olsa sorun değil de üstte sadece gözleri görünen bi varlık var ve aşağı halı silkeliyo. kendisine seslenince kafayı geri çekip ara ara bakıyo. bazen garip sıvıların damladığı kumaş parçaları asıyo, koyun tüyleri falan var balkonundan sarkan.

bi üst katta fusrodah diye horlayan bi dayı var. karşıdaki teyze kapıları bi hışımla kapatıyo. elimde olsa hepsini ortadan kaldırıcam bu kadar görgüsüz bi topluluk.

çaprazda zenci var o çok tatlı sdf. saçları predator gibi ilginç bi insan. yanda chp saçlı abla var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...