Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateistlerin cevap veremediği soru

yuttum

Öne çıkan mesajlar

En basiti sırf ülke müslüman diye biyoloji müfredatından evrimi çıkarmaya çalışanlar/zaten çıkarmış olanlar var, e hani karışılmıyacaktı? Ülkedeki üniversitelerin uluslararası düzeyde denkliği gidince, benim diplomanın denkliği de yalan oluyor.

Şuan Ateist/Hristiyan ülkede yaşıyorum, benim geldiğim ülke uluslarası basına dinsel konular müslümanlı konular yaydıkca, bana uygulanan ayrımcılık artıyor, hmm türksün sana cami yanında ev vereyim diyen emlakçı oldu. E hıyarlık iki taraftan da kaynaklanıyor, ama adamın bana dediği bu ülkede illegal iken, benim geldiğim ülke ful güç yallah diye devam ediyor sırf kimliğimde yazan ülke ismi yüzünden üstüme nefret çektirmeye.

Şimdi karışılmıyor mu benim hayatıma?
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

sunu gecen gun nat geo da gordum daha.

barrel eye fish deniyormus. Gozleri dusundugunuz gibi o goz cukurlarinda degil. Onlar burunmus. Hayvanin gozleri o seffaf derisinden gozuken buyuk yesil toplar.

okyanus tabanina yakin yerlerde cok acayip canlilar yasiyor
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Abi inanmamaya niye bu kadar kasıyorsunuz ki? sizin inanmamayışınıza göre inanınca herhangi bir sorun yok , ama bizim inanışımıza göre inanmayınca problem var. bizde işimizi sağlama alıyoruz belki? ya varsa lan böyle bişey diyip inanıyoruz belki?

yani inanmamanızı neden bu kadar öne çıkarıyosunuz ki? bizim size laf etmemiz lazım niye inanmıyorsunuz diye , neden inanıyorsunuz diye yüklenilir mi karşı tarafa?

bize göre var olan bişeyi siz inkar ediyorsunuz , bizim buna tepki koymamız lazım.

çünkü kılıf arıyorlar, kendilerine dayanak noktası yaratmaya çalışıyorlar ve bunu sadece inanmayanlar değil, sözde "inananlar" da yapıyor, inandığını söylediği şeyin varlığını ispat etmek istiyor

tabi bu da "inanmak" olmuyor hali ile

inanmayanlarda aynı yoldan gitmeleri enteresan, bu bağlamdan inanmamak da farklı bir "inanma" oluyor çünkü, neden inanmadığını istaplama gereği duyuyor
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Abi inanmamaya niye bu kadar kasıyorsunuz ki? sizin inanmamayışınıza göre inanınca herhangi bir sorun yok , ama bizim inanışımıza göre inanmayınca problem var. bizde işimizi sağlama alıyoruz belki? ya varsa lan böyle bişey diyip inanıyoruz belki?

yani inanmamanızı neden bu kadar öne çıkarıyosunuz ki? bizim size laf etmemiz lazım niye inanmıyorsunuz diye , neden inanıyorsunuz diye yüklenilir mi karşı tarafa?

bize göre var olan bişeyi siz inkar ediyorsunuz , bizim buna tepki koymamız lazım.

hah yok öyle bişi hacı işte. domates değil bu, neyine tepki koyuyorsun?

neden görmediğin bir şeye inanamıyorsun diye tepki koyarsan karşındaki insan kaba etiyle güler buna.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

mytheron said:

Somon said:

yaratıcı felsefi bir düşünce kabaca zeka seviyesi ve pratikligi birazda bilgi birikimi olmayan biriyle konusulamaz bir durum bu ama bir dine inanmak nedir ya sene 2014 adam hala müslüman ahahah

ya bi si.tir git.
İnanmıyosun bari saygı duy.
Kimse sana niye inanmıyon lan şerefsiz diye sormuyorsa sende diğer inananlara saygı duymak zorundasın.
Müslüman olsun veya olmasın.

niye saygı duyiyim, bana sanki saygı duyulmuş, sokakta su içsem oruç dönemine üstüme gelirler, saygı duyucaksın saygı duyacaksın diye döverler.

O onların terbiyesizliğiymiş.
Rusya'da oruç tutarken rus komşu esnaf bile anam siz oruç tutuyorsunuz diye gözüüün içine baka baka yemiyorlardı.
Tabi bu dine saygı mı yoksa komşuluktan kaynaklanan saygımı bilmiyorum ama bir anlayış mevcut.
Kimseye niye oruç tutmuyon niye namaz kılmıyon diyenlerdende hoşlaşmıyorum.Herkesin tuttuğu kendine.

''Leküm diynüküm ve liye diyn.'' demiş ilk postlarda bir arkidiş.

İstersen kaşar peynirine tap.
Banane.
Ama ben gelipte hay senin kaşar peyniri tanrına..Diye başlarsam.
Pekte hoş olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Bağlı bulunduğun inanç çok masum bir inanç değil malesef; gaddar, içi boş ve kesin hükümlerle sınırlı. Senin inancını zararsız yaşaman senin büyüklüğün belki de, ama bağlı bulunduğun "Müslümanlık" kurumu kusura bakma da terörist yuvası.

Yahu oruçluyum yola çıkacam umarım kaza yapmam :D diyen sendin sanırım, abi aklın mantığın alıyor mu? Ben alkollü nasıl araba kullanmıyorsam, sen de inancın sebebiyle o ay araba kullanmayacaksın. Üstüne geliyorum gibi algılama, aklıma gelmişti senin yazdığın, yanlışsam düzelt.

Onun dışında müslüman antipatisinin çoğu ateistlikten değil bu dinin mantık sınırlarını zorlayan bir inanç mekanizmasından, diktatörlükten ve anti-estetikten geçiyor olması.

Hiç boncuk dağıtamayacağım zerre saygım da yok bunun mensuplarına, anam babam da inançlı insanlar olsa cidden hayattan soğurdum
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

suBzer0 said:

Bağlı bulunduğun inanç çok masum bir inanç değil malesef; gaddar, içi boş ve kesin hükümlerle sınırlı. Senin inancını zararsız yaşaman senin büyüklüğün belki de, ama bağlı bulunduğun "Müslümanlık" kurumu kusura bakma da terörist yuvası.

Yahu oruçluyum yola çıkacam umarım kaza yapmam :D diyen sendin sanırım, abi aklın mantığın alıyor mu? Ben alkollü nasıl araba kullanmıyorsam, sen de inancın sebebiyle o ay araba kullanmayacaksın. Üstüne geliyorum gibi algılama, aklıma gelmişti senin yazdığın, yanlışsam düzelt.

Onun dışında müslüman antipatisinin çoğu ateistlikten değil bu dinin mantık sınırlarını zorlayan bir inanç mekanizmasından, diktatörlükten ve anti-estetikten geçiyor olması.

Hiç boncuk dağıtamayacağım zerre saygım da yok bunun mensuplarına, anam babam da inançlı insanlar olsa cidden hayattan soğurdum

Ben onu latife yapmıştım abi , tamam insanı etkiliyor ama o kadar da değil :) ya bu genelleme çok yanlış değil mi hocam? yani müslüman = terorist yuvası filan ne biliyim çok derin bakılmadan verilmiş örnekler gibi geldi bana. yani sen bana şimdi müslümanlık tü kaka diye mi inanmıyorum diyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Tuor_annare said:

İNANIYOSUN BARİ KAFAMI KESME !!Ç!1

ben sen inanıyorsun diye kafanı kesiyor muyum?

her müslüman boş vaktinde kafa kesio ya

hastasıyım ya şu genellemelerin. yok yani. her kürt'ün pkk yı desteklemediği, her ermeni'nin türklerden nefret etmediği, her yunanlının topraklarımızda gözü olmadığı gibi her müslüman da kafa kesip öldürmek için yaşamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Tuor_annare said:

İNANIYOSUN BARİ KAFAMI KESME !!Ç!1

ben sen inanıyorsun diye kafanı kesiyor muyum?

her müslüman boş vaktinde kafa kesio ya

hastasıyım ya şu genellemelerin. yok yani. her kürt'ün pkk yı desteklemediği, her ermeni'nin türklerden nefret etmediği, her yunanlının topraklarımızda gözü olmadığı gibi her müslüman da kafa kesip öldürmek için yaşamıyor.

söylediğin doğru ama argüman içerisinde din ile milleti aynı kategoriye koyma bence, malum din değiştirmek beş dakika falan sürüyorken, milletini değiştirmek beş yıl (en azından benim için) alıyor. Ayrımcılık kategorilerinden en zayıfı din.
Cinsiyet değiştirmek istesem, bir yılda hallederim şu ülkede öyle diyim. Ameliyat olmadan cinsiyet değiştirebilirim mesela NL'de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...