Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş Bankası Harcama İtirazı

BalisticGel

Öne çıkan mesajlar

Cumartesi bilgim dahilinde olmayan işlem yapılmış kredi kartımla. Mesajı geldi hemen ardından kapattırdım kartı ama harcama duruyor tabi. Dilekçe falan doldurdum gönderdim işleme almışlar. Süreçle ilgili bilgisi olan var mı? O borcu illa ödeyecek miyim ve sonuca varmaları ne kadar sürüyor? Aradım kesin bi bilgi vermediler haftaya ara dediler. Başından benzer bir olay geçmiş biri anlatabilir mi durumu?
Sosyal ağlarda paylaş

kredi kartı bilgilerin çalınmış bence 600 liradan daha büyük bir problem

normalde böyle harcamalarda hemen telefonuna sms gelmesi gerekiyor, neden gelmiyor

şu şu şu kartınızdan şu kurum tarafından 600 tl tutarında çekim yapıldı, eğer siz yapmadıysanız hemen şu numaraya şöyle sms atın diye
Sosyal ağlarda paylaş

Onu geri alırsın da, bence 600 liraya değil nasıl çalındığına odaklan topikte de söylendiği gibi. Yoksa yarın öbürgün başka kartında yine olacak aynı şey. Güvensiz bir siteye mi verdin, bir mekanda hesabın içine koydun da götürüp içerde garson mu çaldı, bilgisayarında virüs mü var vs. gibi.

Açığı tespit edemezsen de tüm kartlarını mail order'a kapattır, internet şubenden bir sanal kart oluştur, internet alışverişlerin için onu kullan.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Onu geri alırsın da, bence 600 liraya değil nasıl çalındığına odaklan topikte de söylendiği gibi. Yoksa yarın öbürgün başka kartında yine olacak aynı şey. Güvensiz bir siteye mi verdin, bir mekanda hesabın içine koydun da götürüp içerde garson mu çaldı, bilgisayarında virüs mü var vs. gibi.

Açığı tespit edemezsen de tüm kartlarını mail order'a kapattır, internet şubenden bir sanal kart oluştur, internet alışverişlerin için onu kullan.
Bende düşündüm hepsini bir türlü bulamadım. Sanal kart olayına girecem artık internetten alış-veriş için. Bilgileri çalınan kartı kapattırdım zaten yenisini istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

BalisticGel said:

Cumartesi bilgim dahilinde olmayan işlem yapılmış kredi kartımla. Mesajı geldi hemen ardından kapattırdım kartı ama harcama duruyor tabi. Dilekçe falan doldurdum gönderdim işleme almışlar. Süreçle ilgili bilgisi olan var mı? O borcu illa ödeyecek miyim ve sonuca varmaları ne kadar sürüyor? Aradım kesin bi bilgi vermediler haftaya ara dediler. Başından benzer bir olay geçmiş biri anlatabilir mi durumu?

basima geldi aynisi, budapeste tescodan 300 dolar mi ne harcama yapilmisti. formu doldurdum, faksladim, aradim, ayni hafta icinde geri yatti para.
Sosyal ağlarda paylaş

1) Paran %90 geri gelir. **

2) Gözünüzü seveyim internette normal kartınızı kullanmayın lütfen ya. Sanal kart denen nimetten faydalanın. Kız arkadaşıma da anlatamıyorum yok yani.

** Kartın haksız kullanımı ve sigortalanması

MADDE 12 – Kartın ya da 16 ncı maddede belirtilen bilgilerin kaybolması veya çalınması halinde kart hamili, yapacağı bildirimden önceki yirmidört saat içinde gerçekleşen hukuka aykırı kullanımdan doğan zararlardan yüzelli Yeni Türk Lirası ile sınırlıolmak üzere sorumludur. Hukuka aykırı kullanımın, hamilin ağır ihmaline veya kastına dayanması veya bildirimin yapılmaması hallerinde bu sınır uygulanmaz.

Banka kartları ve kredi kartları kanunu (5464)

http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Mevzuat/Banka_Kartlari_Kredi_Kartlari_Kanunu/15375464_6495_sayili_kanun_ile_degisik_sekli_2.8.2013.pdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...