Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Surface Pro 3

Glatheros

Öne çıkan mesajlar

Bu cihazin i7 256gb versyonunu amerikadan almayi dusunuyorum, fikirleriniz nelerdir?

klavyesi dizustunde kullanirken biraz sorunluymus sanirim ama bu modelde baya bi cozdugunu idda ediyor microsoft. Alternatif olarak lenovo yoga pro 2 var ama hd 4400 ekran karti var, surface'da hd 5000.

kullanan varsa goruslerini yazarsa cok guzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

dizüstünde kullanılamaz ki surface pro 2 kullandım.
o klavyesi plastik kumaş gibi bişi.. masada kullanırsın ancak.. diz üstünde kullanacaksan tablet gibi klavyesiz kullanırsın..

türkçe dil desteği ve türkçe klavyesi yok diye biliyorum. onun dışında güzel alet ama hakkını veremeyeceksen başka aletler de kullanabilirsin.

surface pro2 de kalemle resim falan yapmayı düşünüyosan yalan çok laglı idi.. 3de ne durumdadır bilmiorm.
sormak istediğin başka bişi varsa sorabilirsn
Sosyal ağlarda paylaş

surface pro 2 de eğim sınırlıydı yani laptop istediğiniz kadar tilt edilmiyordu. Pro 3 de bunu değiştirdiler biraz daha diz üzerinde kullanılıyor, fakat bir lenovo yoga 2 pro kadar kullanışlı değil dizüstü için.

ofise bir tane yoga 2 pro aldık diz üstü için daha kullanışlı fakat tablet halinde biraz saçma arkada tuşlar oluyor.

amacım resim filan değil zaten, evdeyken tablet gibi oturduğum yerden kullanabileyim, ofisteyken kalemle hızlıca not alabileyim dokümanlar üzerine dolayısıyla diz üzeri muhabbeti çok elzem değil artık heryerde masamsı şeyler bulmak mümkün.

Bu arada yoga 2 pro nun 13.3" lik ekranı tablet için biraz büyük kaçıyor, surface pro 3'ün 12" lik ekranı daha bir tabletimsi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
deadwoll said:

Laptop olarak kullanmak için ekranı biraz küçük yalnız. Monitöre bağlayınca da bir anlamı kalmaz.

Ben macbook air'ın ekranına sığamıyorum artık ki o 13.3".

Monitöre bağlayınca neden bir anlamı kalmıyor onu anlamadım.

17 inch bile yetersiz bir boyut uzun süre çalışmak için.

Seyahatte veya toplantıdayken iişimi görsün, ofis ve evdeyken zaten monitör/tv ye bağlı olacak.

Ekranıyla tek işim word excel e-mail web surfing.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Dregoth said:

Var mı almış kullanan? 1-2 aya Amerika'ya gidecek bir tanıdık vasıtasıyla aldırayım diyorum. User Review bekliyoruz. Türkçe klavye ne kadar sorun oluyor? Onu merak ediyorum asıl.

i7 250gb modelini 1 haftadir kullaniyorum oldukca memnunum, turkce klavye denemedim daha.

dokunmatik ekran birseyler editlerken baya ise yariyor, hic fena degil.

kullanisli cihaz. ekrani da yeterli boyutta.
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi dusunuyorum bundan bi tane almayi ya ehe, i5 8gb 256lik olani cillop gozukuyor su anki ihtiyaclarima gore. Evde desktop zaten var, ama is geregi baya orda burda olacagim bu sene. Dizustunde ki konforu 2ci plan benim icin..Ya tablet formunu kullanirim yada ofiste masaya koyarim.

Merak ettigim ilave monitore ciktigimda agir web kullaniminda ikinma takilma yasarmiyim..Chrome'da Tab ustune tab ac (6-15 adet arasi), masa ustune imajlari surukle birak, skype hep acik olsun, muzik hep calsin vs..

Muhtemelen external monitor'e cikilmadiginda sorun olmaz ama genede sorayim dedim belki ongorusu olanlar vardir.

Varsa deneyimi olan 1x-2x External monitor'de kasilma konusunda fikir lazim..

Hani evdeki desktop'a slave mantiginda, onun ofise goturdugum uzantisi olur diye umitliyim?

edit: Birde seyi merak ediyorum, interface akici mi yoksa lag yiyor mu? Hani yukarida ki bahsi gecen senaryoda aleti masaustunden hop diye kaldirip yanima aldigimda, kalem ile aninda birsey yazabiliyormuyum, yoksa "ehe bi sn windows sisti" diyip 2-3 saniyelik utandiran bekleme yasatiyormu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...