Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bi şeyler içelim mi

forgiver

Öne çıkan mesajlar

Akito said:

evet şirket ortamıyla bir yerlere git ki başarısız olursan bu utancı bütün şirket görevlileriyle paylaşabil.

çok mantıklı.

Abi öküzsen ve no-lifer, loser falan bir tipsen o şekilde yaparsın.

Biraz zarflama, biraz gözlem zaten fikir edinirsin. HARS diye kıza yürümesine gerek yok. Zaten bu şekil bir organizasyonda oluşacak samimiyetle, boş bulduğu bir anda dışarı çıkma teklifini yapabilir.

Şu haliyle bir yere davet etmesi çok abes zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

Akito said:

evet şirket ortamıyla bir yerlere git ki başarısız olursan bu utancı bütün şirket görevlileriyle paylaşabil.

çok mantıklı.

bu yüzden lync en sağlamı işte (her ne kadar ezikçe olsa da)
gönlü varsa olur
olmasada drama olmaz

abi kusura bakmayın da salak mısınız siz?

sosyalleşmek için event yapıyorsun, gidip kızla konuşacaksın "MELABA BEN SEVİ SEVİYOYUM, BEVİM OL" demeyeceksin. merhaba, naber nasılsın diye muhabbete girer sosyal buzu kırarsın. sonra devam eden sürede kıza lync'den de yazarsın, sms'de atarsın, whatsapp'dan da yazarsın. sana yaklaşımı, tutumuna göre pozisyon alırsın.

tanımadığın creep'ten msj gelmesi var
tanışmış olduğun "iş arkadaşından" mesaj gelmesi var
Sosyal ağlarda paylaş

benim böyle durumlarda bi taktiğim var hiç de fail olma şansı yok bence.

kıza açılırken heyecanlandığını falan belirteceksin ama bunu özgüvenle böyle rahatça yapıcaksın. böyle olunca hem açıksözlü dürüst hem de kuğul bir tavır sergiliyorsun. sonuçta kim bi kıza random çıkma teklif ederken heyecanlanmaz, kralı gelse yine heyecanlanır. hem bu yokmuş gibi davranmıyorsun, ortada olan birşeyi öne çıkarıyorsun hem de artist oluyorsun. bir şekilde kıza söyleyince sıcak bir ortam oluşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar korkunç tripler düşünüyorsunuz la tanışmak için
kız olsam korkup kaçardım. insan gibi gidip muhabbet kurmaya çalış önce, eğer muhabbetiniz ilerlerse biara bişiler yapalım de garip kaçmaz zaten en baştan muhabbet ilerlemezse sormak zorunda da kalmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

benim böyle durumlarda bi taktiğim var hiç de fail olma şansı yok bence.

kıza açılırken heyecanlandığını falan belirteceksin ama bunu özgüvenle böyle rahatça yapıcaksın. böyle olunca hem açıksözlü dürüst hem de kuğul bir tavır sergiliyorsun. sonuçta kim bi kıza random çıkma teklif ederken heyecanlanmaz, kralı gelse yine heyecanlanır. hem bu yokmuş gibi davranmıyorsun, ortada olan birşeyi öne çıkarıyorsun hem de artist oluyorsun. bir şekilde kıza söyleyince sıcak bir ortam oluşuyor.

Abi kadın-erkek ilişkilerinde bu kadar kaşarlanan insan zaten buraya topic açıp tavsiye almak istemez.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

sosyalleşmek için event yapıyorsun, gidip kızla konuşacaksın "MELABA BEN SEVİ SEVİYOYUM, BEVİM OL" demeyeceksin. merhaba, naber nasılsın diye muhabbete girer sosyal buzu kırarsın. sonra devam eden sürede kıza lync'den de yazarsın, sms'de atarsın, whatsapp'dan da yazarsın. sana yaklaşımı, tutumuna göre pozisyon alırsın.

ya az da olsa konuşmuşluğum var hiç tanımıyor değilim
ama benle ilgili ne düşünüyor hiç bir fikrim yok
extra bir ilgisi de yok yani arayıp sormadı hiç

o yüzden samimiyeti arttırmadan bi ayran içelim e evet derse
ben de cesaret alır yürürüm diye düşünüyorum

bundan önce ne kadar konuşursam o kadar kötü iş arkadaşı olarak kabul etme olasılığı artıyor
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

bingildak said:

ya az da olsa konuşmuşluğum var hiç tanımıyor değilim
ama benle ilgili ne düşünüyor hiç bir fikrim yok
extra bir ilgisi de yok yani arayıp sormadı hiç

o yüzden samimiyeti arttırmadan bi ayran içelim e evet derse
ben de cesaret alır yürürüm diye düşünüyorum

bundan önce ne kadar konuşursam o kadar kötü iş arkadaşı olarak kabul etme olasılığı artıyor

abi kural bir olay "evet/hayır" a getirmeden çözülmelidir. taraflar birbirlerine niyeti daha smooth bir şekilde belirtebiliyor. sen kıza "başbaşa bir şeyler içelim mi" dediğinde bu açık bir proposaldır. "ben seninle ilgileniyor, sen benimle ilgileniyor musun?" diye yorumlanabilir direkt. ve olay oradan "evet/hayır" a döner. bunun yerine smooth yaklaşımlar yaparsın ve sana olan tepkilerini ölçersin. eğer kızın ilgisi yoksa zaten beklediğin tepkileri alamayacaksındır oradan da "bu olmayacak" mesajını çıkartırsın ve olay "evet/hayır" a gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

abi kural bir olay "evet/hayır" a getirmeden çözülmelidir. taraflar birbirlerine niyeti daha smooth bir şekilde belirtebiliyor. sen kıza "başbaşa bir şeyler içelim mi" dediğinde bu açık bir proposaldır. "ben seninle ilgileniyor, sen benimle ilgileniyor musun?" diye yorumlanabilir direkt. ve olay oradan "evet/hayır" a döner. bunun yerine smooth yaklaşımlar yaparsın ve sana olan tepkilerini ölçersin. eğer kızın ilgisi yoksa zaten beklediğin tepkileri alamayacaksındır oradan da "bu olmayacak" mesajını çıkartırsın ve olay "evet/hayır" a gelmez.

olm çok başarılı mesaj lan bu.
baya yani.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

o tepkileri objektif ölçmenin imkanı var mı
ya da iyice kaptırdıktan sonra sormadan vazgeçililiyor mu

iyice kaptırmak nedir abi, sen vuruldun fln mı kıza? objektif, subjektifi pek yok aslında işin. sen kıza ilgi gösteriyorsun devamını getirdiğinde. mesela atıyorum tanıştınız ettiniz ve sen 2-3 gün sonra "tematik" bir şeyle yaklaştığın zaman kız seviyesini bozmuyorsa ve adım atmıyorsa "ilgilenmiyor" demektir. çünkü sen ilk adımı atıyorsun eğer kızın sana ilgisi varsa ilk adımı takip eder, eğer yoksa takip etmez. çok çekingen vs. olanlarda istisnalar olabilir ama genelde olmaz. tematik mesajdan kastım da üzerine konuşabileceğiniz bir konu ile ilgili yaklaşırsın, "gel gazoz içelim mi" değil yani.

ha hemen ilgi göstermek zorunda değil zaten ama birkaç kere sen beklediğin tepkiyi almıyorsan bellidir yani. ilk seferinde senden nasıl bir elektrik geldiğinden emin olamayabilir. hallendiğini anlamayabilir yani asdad. 1'den fazla yaklaşım msj ı netleştirir. hala tepki aynıysa "move along, sir"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...